motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 62 από 63 ΠρώτοΠρώτο ... 1260616263 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 611 έως 620 από 621

Thread: Service/ Συντήρηση New Beverly 300

Senior Member Θ.Β's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2008

Απ: Service/ Συντήρηση New Beverly 300

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον nikos_300 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Καλησπέρα σε όλους!!

Να συστηθώ σαν καινούργιο μέλος στο φόρουμ σας, Νίκος λέγομαι από Κερατσίνι!
    Εχω διαβάσει σχεδόν όλα τα πόστ για το Beverly 300 και πριν αλλά και μετά την αγορά του μοντέλου με ABS ,και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ!
    Είμαι στα 400χλμ αυτή τη στιγμή
    Είχα διαβάσει το πόστ ενός φίλου που έλεγε μέχρι τι ταχύτητες να το ανοίγουμε αλλά μου είχε διαφύγει το πόστ που έλεγε οτι στο στρώσιμο δεν πρέπει να κρατάμε σταθερά χιλιόμετρα!
    Έκανα μεγάλη διαδρομή για το στρώσιμο μέχρι τη Βαρκυζα και πίσω για να φτάσω τα 150χλμ αλλα το πήγαινα με σταθερη ταχύτητα μεχρι 60.
    Υπάρχει περίπτωση έχω κάνει ζημιά?
    Επίσης όταν το μηχανάκι πλησιάζει τα 40χλμ/ω ακόυγεται ένα κροτάλισμα μεταλλικό.
    Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος?

Ευχαριστώ!
    Νίκος
    Αυτό που παρερμηνεύουν οι πωλητές είναι το "80".
    Ο κατασκευαστής λέει ότι στο στρώσιμο μπορούμε να πάμε έως και το 80% τι ΙΣΧΥΟΣ του και όχι έως 80 χιλιόμετρα.

Οπότε στην επόμενη μεγάλη βόλτα σου κράτησε ταχύτητες που είναι ανάμεσα σε 80-110 χ.α.ω.

Καλή συνέχεια.
    Θανάσης

Οι φίλοι είναι πάντα λίγοι, και καλοί.

Νέο Μέλος Jimmiss's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2012

Το προστινο φρενο σφυριζει καθε φορα που φρεναρω και εχει καταντησει ενοχλητικο πολυ.Σκεφτομαι για αλλαγη τακακιων.Καποια δοκιμασμενη εταιρια εχετε να μου προτεινετε?
    Θα προτιμουσα μαλακά τακακια.

Μέλος Mitsoukis's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2015

Μπορεί να θέλουν τρίψιμο οι γωνίες στα τακάκια.Εγω έτσι το είχα λύσει παλιότερα που είχα το ίδιο θέμα.

Δημήτρης!
    Beverly 300 Abs/Asr
    Δημήτρης!
    Piaggio Beverly 300 S Abs/Asr

Senior Member cabrinha's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον Jimmiss Εμφάνιση δημοσίευσης
    Το προστινο φρενο σφυριζει καθε φορα που φρεναρω και εχει καταντησει ενοχλητικο πολυ.Σκεφτομαι για αλλαγη τακακιων.Καποια δοκιμασμενη εταιρια εχετε να μου προτεινετε?
    Θα προτιμουσα μαλακά τακακια.
    Μαλακα τακακια ---> ebc οργανικα.
    Νικόλας

Νέο Μέλος Jimmiss's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2012

Ευχαριστω πολυ Νικολα.Θα τα ψαξω

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2018

Καλησπερα σε ολους!!
    Εγινε το πρωτο του service αισιως στα 930χλμ!Κόστος 40 ευρώ.
    Το παίξιμο που κανει στο γκαζι δεν μου το ρυθμισαν..νομίζω οτι έχει αρκετό, αλλα σύμφωνα με το συνεργείο πρέπει να έχει "για να μην ανοίγει το γκάζι στις στροφές"!
    Από μόνος μου μπορώ να το ρυθμίσω λίγο; Είναι το παξιμάδι που έχει πάνω και μπροστά απ τη μανέτα αριστερά;
    Επίσης μάλλον ξέχασαν να μου σβήσουν την υπενθύμιση για το service, το οποίο το έσβησα μόνος μου (και πάλι με βοήθησε το φορουμ)
    Εντυπώσεις απ το μηχανακι πολύ καλές..το μόνο που με χαλάει είναι η υπερβολική αστάθειά του στο βρόχινο. Με βλέπω να την τρώω τη σαβούρα αμα με πιάσει απροετοίμαστο!!
    Οι σκληρες πίσω αναρτήσεις απ οτι έχω καταλάβει είναι πάνω κάτω κοινό πρόβλημα και ο πίσω αναστενάζει λίγο!
    Γύρω στα 40χλμ/ω συνεχίζεται το κροτάλισμα και γενικά όταν ζορίζεται λίγο σε κάποια ανηφόρα ακούγεται τόσο ώστε να γίνεται ενοχλητικό!
    Επίσης στο μπροστινό ντουλαπάκι μένουν ενθύμιο οι γραμμές απ τα παπούτσια!!Μου είπαν απ το συνεργείο να το περάσω με σπρέι σιλικόνης!Κάπου διάβασα και για βαζελίνη!
    Εσέις τι έχετε να προτέινετε;

Μέλος Mitsoukis's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2015

Καλησπερα σε ολους!!
    Το παίξιμο που κανει στο γκαζι δεν μου το ρυθμισαν..νομίζω οτι έχει αρκετό, αλλα σύμφωνα με το συνεργείο πρέπει να έχει "για να μην ανοίγει το γκάζι στις στροφές"!
    Από μόνος μου μπορώ να το ρυθμίσω λίγο; Είναι το παξιμάδι που έχει πάνω και μπροστά απ τη μανέτα αριστερά;
    Επίσης μάλλον ξέχασαν να μου σβήσουν την υπενθύμιση για το service, το οποίο το έσβησα μόνος μου (και πάλι με βοήθησε το φορουμ)
    Εντυπώσεις απ το μηχανακι πολύ καλές..το μόνο που με χαλάει είναι η υπερβολική αστάθειά του στο βρόχινο. Με βλέπω να την τρώω τη σαβούρα αμα με πιάσει απροετοίμαστο!!
    Οι σκληρες πίσω αναρτήσεις απ οτι έχω καταλάβει είναι πάνω κάτω κοινό πρόβλημα και ο πίσω αναστενάζει λίγο!
    Γύρω στα 40χλμ/ω συνεχίζεται το κροτάλισμα και γενικά όταν ζορίζεται λίγο σε κάποια ανηφόρα ακούγεται τόσο ώστε να γίνεται ενοχλητικό!
    Επίσης στο μπροστινό ντουλαπάκι μένουν ενθύμιο οι γραμμές απ τα παπούτσια!!Μου είπαν απ το συνεργείο να το περάσω με σπρέι σιλικόνης!Κάπου διάβασα και για βαζελίνη!
    Φίλε μου μπορείς να μ πεις πως σβήνεις την ένδειξη του service γιατί και εμένα δεν μου την έσβησαν και βαρέθηκα να το πάω;

Δημήτρης!
    Beverly 300 Abs/Asr
    Δημήτρης!
    Piaggio Beverly 300 S Abs/Asr

Senior Member orfeas92's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2010

Καλησπερα σε ολους!!
    Έχει ρεγουλατόρο πίσω απο το γκριπ του γκαζιου. Εκεί που ξεκιναει η ντιζα κάτω απο ενα λαστιχενιο καλυμματακι. Μην το φοβασαι. Στα piagio δεν μου έχει τύχει ποτέ να γκαζωσει, και δεν αφήνω σχεδόν καθόλου κενό. Έχουν κάνει καλή δουλειά σε αυτό. Θα το τσεκαρεις βέβαια πρώτα. Το κροταλισμα συμβαινει σε όλα τα piaggio. Ειναι από τη μετάδοση.
    __________​__________

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2018

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον Mitsoukis Εμφάνιση δημοσίευσης
    Φίλε μου μπορείς να μ πεις πως σβήνεις την ένδειξη του service γιατί και εμένα δεν μου την έσβησαν και βαρέθηκα να το πάω;

Δημήτρης!
    Beverly 300 Abs/Asr
    Καλημέρα! Βάζεις το κλειδι στο μηχανακι και το γυρνας απλα να ξεκλειδωσει το τιμονι.
    Πατας και κρατας πατημενο το MODE και γυρνας το κλειδι στο ON να αναψουν τα οργανα.
    Συνεχιζεις να κρατας πατημενο το MODE μεχρι να σβησει το service. (περιπου 5 δευτερολεπτα)

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2018

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον orfeas92 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Έχει ρεγουλατόρο πίσω απο το γκριπ του γκαζιου. Εκεί που ξεκιναει η ντιζα κάτω απο ενα λαστιχενιο καλυμματακι. Μην το φοβασαι. Στα piagio δεν μου έχει τύχει ποτέ να γκαζωσει, και δεν αφήνω σχεδόν καθόλου κενό. Έχουν κάνει καλή δουλειά σε αυτό. Θα το τσεκαρεις βέβαια πρώτα. Το κροταλισμα συμβαινει σε όλα τα piaggio. Ειναι από τη μετάδοση.
    Σ ευχαριστώ πολύ!!

Σελίδα 62 από 63 ΠρώτοΠρώτο ... 1260616263 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Σας ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι !!!
Σας ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι !!! Να περάσετε όσο πιο όμορφα γίνεται !!!