motokinisi
Σελίδα 307 από 308 ΠρώτοΠρώτο ... 207257305306307308 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 3,061 έως 3,070 από 3071

Thread: Downtown 300. Προβλήματα και λύσεις.

Νέο Μέλος panpan76's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2011

Απ: Downtown 300. Προβλήματα και λύσεις.

Εμενα εφτασε να παίρνει με την 10η ή και 12η φορα που γυρίζε η μίζα. Τελικα την αλλαξα (την μιζα)και ολα οκ. κοστος 140 ευρώ
    Panos Rent a Scooter

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2017

Καλησπέρα σε όλους. Από σήμερα είμαι κάτοχος του downtown και εγω. Το πήρα μεταχειρισμένο με 4300 χιλιόμετρα. Μένω Χαλκιδικη και το πήρα από Καβάλα, έκανα και το πρώτο ταξιδάκι 170 χιλιόμετρα. Το μηχανάκι με έχει εντυπωσιάσει. Είχα μέχρι πριν λίγο καιρό το sym gts evo 300 του 2011 το οποίο το είχα πάρει καινούργιο. Μέρα με τη νύχτα παιδιά. Το kymco είναι πιο "δεμένο", πατάει καλύτερα, πιο γρήγορο, καλύτερη απόκριση χαμηλά (το sym πατίναρε στις χαμηλές στροφες). Όλα είναι καλύτερα. Αυτή είναι η πρώτη μου εντύπωση. Σίγουρα στο μέλλον θα έχω απορίες. Το μηχανάκι θα κλειδωθεί τις επόμενες μέρες και θα βγει στο δρόμο ξανά την άνοιξη. Καλό χειμώνα να έχουμε. Καλοδεχουμενη κάθε συμβουλή..

Super Moderator johnpats's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

καλοτάξιδο φίλε μου και καλά χιλιόμετρα!!
    να αποσυνδέσεις την μπαταρία και οπωσδήποτε να το βάλεις στο διπλό σταντ ξεφουσκώνοντας τα λαστιχα ωστε να μην ειναι ουτε πέτρα ούτε να ειναι άδεια τελείως.

Αν μπορεις να υο καλύψεις με μια καλή κουκούλα μόνο καλό θα του κάνεις εκτος αν εχεις κλειστό παρκινγκ.

αν βαριεσαι να βγαλεις την μπαταρία πάρε ενα φορτιστή και αστον μονιμα επάνω!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Γιαννης

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2017

Μόλις το πηρα το πήγα για το 2ο service. Ο μηχανικός μου είπε ότι όλα τα λεφτά στο συγκεκριμένο μοντέλο είναι η μπαταρία και η σωστή της τάση. Μου τη φορτισε γιατι ο προηγούμενος κάτοχος δεν το κουνουσε και ήταν λίγο ξελιγωμενη. Του είπα ότι θα το κλείσω στο υπόγειο για χειμώνα και θα βγάλω την μπαταρία. Μου είπε ότι δεν θα κερδίσω τίποτα γιατί το μηχανάκι δεν έχει ούτε καν immobilizer και δεν ξοδεύει ρεύμα πουθενά. Για τα λάστιχα που είπες, μόλις το βγάλω την άνοιξη θα τα αλλάξω. Είναι τα μανισια 4ετίας. Για το 2ο σέρβις μου πηρε 35 ευρώ. Μότο Δελής Καβαλα, αντιπρόσωπος της kymco. Πριν 15 χρόνια που σπουδαζα εκεί είχα το spike 125 και του το πήγαινα χωρίς να έχω πρόβλημα ποτέ

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2010

Παιδιά καλησπέρα...ξέρει κανενας αν ανοίγει η σέλα με κάποιο άλλο τρόπο εκτός κλειδιου;έχει κολλήσει και όταν πάω να το γυρίσω αριστερά για να ανοίξει δεν στρίβει καθόλου το κλειδί.Τι να παίζει;

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    http://img89.imageshack.us/img89/985...town200ie3.jpgKymco Downtown 300i ABS
    Σωστός καταναλωτής είναι ο ψαγμένος καταναλωτής!

Μέλος NikosSam's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2017

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον pierrovander Εμφάνιση δημοσίευσης
    Παιδιά καλησπέρα...ξέρει κανενας αν ανοίγει η σέλα με κάποιο άλλο τρόπο εκτός κλειδιου;έχει κολλήσει και όταν πάω να το γυρίσω αριστερά για να ανοίξει δεν στρίβει καθόλου το κλειδί.Τι να παίζει;

Δοκίμασες και από τις 3 θέσεις να γυρίσεις το κλειδί?Δοκίμασε με το διακόπτη αναμενο πίεσε το κλειδί μέσα και αριστερά μπορεί να ξεμπλοκαρει.Επισης όταν το κάνεις σπρώξε-τραβα ταυτόχρονα και λίγο τη σέλα.
    Νίκος
    Kymco downtown 300i ABS

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2010

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον NikosSam Εμφάνιση δημοσίευσης
    Δοκίμασες και από τις 3 θέσεις να γυρίσεις το κλειδί?Δοκίμασε με το διακόπτη αναμενο πίεσε το κλειδί μέσα και αριστερά μπορεί να ξεμπλοκαρει.Επισης όταν το κάνεις σπρώξε-τραβα ταυτόχρονα και λίγο τη σέλα.
    Το δοκίμασα αλλά τζιφος

http://img89.imageshack.us/img89/985...town200ie3.jpgKymco Downtown 300i ABS
    Σωστός καταναλωτής είναι ο ψαγμένος καταναλωτής!

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον ilias.s Εμφάνιση δημοσίευσης
    Καλησπέρα παιδιά, είμαι κάτοχος πάνω από χρόνο, είναι μοντέλο του 2010 , το μηχανάκι είναι σε πολύ καλή καλή κατάσταση με όλα τα σέρβις στην ώρα τους κτλ. Το τελευταίο διάστημα που κρύωσε ο καιρος το μηχανάκι όταν είναι κρύο (είτε το πρωί είτε μετά από μεγάλη σταθμεση πολλων ωρών ) δεν παίρνει μπρος με την πρώτη μιζια παίρνει πάντα με την δεύτερη (3 γυρίσματα μίζας η κάθε προσπάθεια ) στο 6ο γύρισμα δηλαδή παίρνει πάντα! Αν ζεσταθεί μετά παιρνει με την μία. Έχει συμβει κάτι αντιστοιχο σε κανέναν;
    Ευχαριστώ .
    Ενημερώνω οτι το πρόβλημα τελικά ήταν η μίζα , με το που βάλαμε την καινούργια με τον μηχανικό ( τον γνωστό στην λ.δημοκρατίας ) το πρόβλημα λύθηκε !
    XT 600
    CBR 600F
    XENTER 150
    DOWNTOWN 300i

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2016

καλημερα στην παρέα! εχω ενα θεματακι με το dt μου.... πρίν ενα, εναμιση μηνα καποια στιγμη δεν επαιρνε μπρος... πηγα στο μαστορα εδω (που ειναι απ τους καλυτερους στη περιοχη που είμαι, αντιπροσωπία δεν υπάρχει) και μου αλλαξε μπαταρία. όλα οκ. μετα απο ενα μηνα μου εκανε παλι κολπα. το ξαναπηγα, το κρατησε το κοιταξε και μου λεει δεν εχει τιπορα. χθες το πρωι 4 βαθμοι θερμοκρασία, πηρε μπροστα με την 6 μιζιά.... σημερα με τιποτα!! τι μπορει να φταιει;;

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2011

Ανορθωτης μαλλον

Σελίδα 307 από 308 ΠρώτοΠρώτο ... 207257305306307308 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •