Sym Γκοργκόλης
Σελίδα 1 από 49 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 487

Thread: HD EVO Service - τιμές - συχνότητα

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2008

HD EVO Service - τιμές - συχνότητα

Πρώτη αλλαγή λαδιών.
    Αγαπητοι φιλοι ,θα ηθελα τη γνωμη σας σε αυτο το θεμα γιατι το βιβλιο του κατασκευαστη προτεινει πρωτη αλλαγη στα 300χλμ, ενω τα διαφορα εξουσιοδοτημενα συνεργεια στα 1000χλμ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
    ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
    Sym 200 evo i

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2008
    Οτι λεει το βιβλιαρακι, εξουσιοδοτημενο μπορει να αλλαξεις στο μελλον, επισημο κατασκευαστη οχι!
    Κώστας

SYM GTS 250i

Senior Member Θ.Β's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον liago86
    Οτι λεει το βιβλιαρακι, εξουσιοδοτημενο μπορει να αλλαξεις στο μελλον, επισημο κατασκευαστη οχι!
    +1000000
    Θανάσης

Οι φίλοι είναι πάντα λίγοι, και καλοί.

Guest

HD EVO Service - τιμές - συχνότητα

Ας μαζέψουμε πληροφορίες σχετικά με το service!!!!
    Τιμές - συχνότητα!

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2008
    Σήμερα έκανα το σερβις των 3000χλμ.σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο στο Βύρωνα(δεν ξέρω αν κάνει να δώσω περισσότερα στοιχεία)
    Λοιπόν εντυπώσεις:από αναλώσιμα έγινε μόνο αλλαγή λαδιών μάρκας Castrol
    Λοιπές εργασίες:έλεγχος στο μηχανάκι συνολικά με βόλτα δοκιμαστική.Ο μηχανικός διαπίστωσε σε συνδυασμό με τις παρατηρήσεις μου ότι ο συμπλέκτης ''κλωτσαει'' στην εκκίνηση.Μου είπε πως θα γίνει καθαρισμός και θα λυθεί το πρόβλημα Όντως μετά από καθάρισμα και τρίψιμο του συμπλέκτη το μηχανάκι σταμάτησε να ''κλωτσάει'' και τώρα όλα καλά.Επίσης ανοίχτηκε το φίλτρο αέρος και καθαρίστηκε.Έλεγχος στα λάστιχα και τέλος!
    Το κόστος 25 ευρώ.Αυτά,δε ξέρω αν παραλήφθηκε κάτι από το μηχανικό.
    Τάσος -Tiger1050

Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009
    Εγώ, το Σάββατο έκανα το Service των 3000 αλλά στα 4315 γιατί το προηγούμενο έγινε στα 2150.
    Σε εξουσιοδοτημένο το πήγα κι εγώ, ακούστε χρεώσεις: λάδι ΜΟΤUL 1 λίτρο, 12,00 ευρώ (δεν μου έδωσε περίσσευμα, όταν ρώτησα πόσο παίρνει μου είπε στην αρχή 1 λίτρο, μετά 900 γραμμάρια, στο εγχειρίδιο γράφει ότι την πρώτη φορά παίρνει 1 λίτρο και μετά 800 γραμμάρια, ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ), μπουζί 10,00 ευρώ, φίλτρο αέρος 6,00 ευρώ, βαλβολίνες 12,00 ευρώ,
    εργατικά 30 ευρώ! Το σύνολο 70 ευρώ!!!
    Μου έπιασε τον Κ@λ@ ή εγώ πονάω απλώς;

Το προηγούμενο Service (στα 2150) το έκανα στο μαγαζί που το αγόρασα, εκεί μου χρέωσε το λάδι 9,00 ευρώ, αλλά ήταν από βαρέλι και χρέωσε μόνο την ποσότητα που έβαλε, επίσης ρύθμισε βαλβίδες, και πλήρωσα συνολικά πάλι 70,00 ευρώ. Αυτό ήταν ουσιαστικά το 1ο Service μιας και η πρώτη αλλαγή λαδιών έγινε στα 300χλμ. όπως γράφει στο εγχειρίδιο. Σε τρίτο εξουσιοδοτημένο που ρώτησα μου είπε ότι είναι νωρίς να μου κάνει ρύθμιση βαλβίδων σε αυτά τα χλμ.

Τι παίζει ρε παιδιά; Αυτές θεωρούνται φτηνές τιμές service;

Χθες εγινε η πρωτη αλλαγη λαδιών (10€) και λαδιου μεταδοσης (αλλα 10€) στα 300 χλμ. Συνολο 20€ ενω η εργασια ηταν δωρεαν. Επομενος ελεγχος απο εμενα στα 1000 χλμ για το λαδι μονο και πρωτο μικρο service στα 3000 χλμ οπου η εργασια δε θα ειναι δωρεαν οπως μου ανεφερε ο υπαλληλος του MOTO LARISA. Κατα τα αλλα μεχρι στιγμης το στρωσιμο συνεχιζεται ενω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το HD 200. Σταθερο και με πολλη δυναμη οποτε τη χρειαστω, δε δισταζει να βγει εξω απο την πολη, τα φρενα του ειναι δυνατα και μερικες φορες μπορει να τρομαξουν. Τα λαστιχα του ισως το υποτιμουν και μετα το καλοκαιρι μαλλον θα τα αλλαξω με κατι καλυτερο απο αυτα που εχει τοποθετησει ο κατασκευαστης.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    το μεγαλο service με ιμαντα ραουλα μπλα μπλα καμια 150 euro νταξει βαζω και ακριβα λαδια για 5000+

na και οι τιμουλες απο τι site :

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ *ΛΙΑΝΙΚΗ ΤΙΜΗ (€)

17211-HHA-000 ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΟΣ 10,31
    1PCR8E-3 ΜΠΟΥΖΙ – NGKCR8E 4,75
    1B01HHA01 ΙΜΑΝΤΑΣ ΚΙΝΗΣΗΣ 36,55
    22121-HHA-000-A ΜΠΙΛΙΕΣ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΙΚΟΥ (ΣΕΤ 6 ΤΕΜ) 11,38
    1MHPO-120 ΛΑΔΙ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟΥ SAE140 120ml 2,60
    45105-HKF-000-A ΤΑΚΑΚΙΑ (ΕΜΠΡΟΣΘΙΑ) 21,43
    43108-HMA-000-A ΤΑΚΑΚΙΑ (ΟΠΙΣΘΙΑ) 21,78

τιμές λιανικής είναι ενδεικτικές για την αγορά των εξαρτημάτων από το υποκατάστημά μας, Θησέως 309 – Αθήνα(ενδεχομένως σε
    υπόλοιπα καταστήματα να επιβαρύνονται με έξοδα μεταφοράς).

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ
    ΜΟΝΤΕΛΟ : HD 200SE - EFI Ημ/νία: 15/04/2009
    SH 300i ABS R

Χθες πηγα για το service του EVO μου (HD 200) στα 3.000 χλμ στο MOTO LARISA. Όπως μου είπε ο υπεύθυνος αυτό είναι το μικρό και είχε τελικό κόστος 35 ευρώ το οποιο θεωρώ πολύ λογικό και ικανοποιητικό. Στα συν του MOTO LARISA (για μενα ειδικά...) ότι ο άνθρωπος δέχεται να κάνει το service και απογευματινές ώρες καθώς το πρωί λόγω της εργασίας μου είναι αδύνατο να παω το EVO. Επόμενος έλεγχος-service στα 6.000 χλμ.

Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2009
    οτι λεει ο κασκευαστης.στα 300 χιλιομετρα τα αλαζουμε για να φυγουν γρηγορα τυχον μικρα γρεζακια απο τον κινητιρα,και να εχουμε μεγαλυτερη διαρκεια στον κινητηρα και μεγαλυτερια αξιοπιστια

Σελίδα 1 από 49 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •