motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 1 από 201 12351101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 2003

Thread: Citycom Αναφορές προβλημάτων

Guest

Citycom Αναφορές προβλημάτων

Δημιουργώ αυτό το ποστ για τους κατόχους Citycom ελπίζοντας να βρεθούν κάποιες απαντήσεις και να λυθούν τυχόν προβλήματα που δημιουργούνται.
    Παρακαλώ να δηλώνετε την ηλικία και τα χιλιόμετρα της μηχανής!

Επίσης σας παρακαλώ να κρατιέται το τόπικ καθαρό και να αναφέρεστε μόνο σε αναφορές προβλημάτων

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2009
    Δεν ξερω αν ειναι προβλημα η ειναι το <<χουι>> τους αλλα οταν το βαζω μπρος και ειναι κρυο λογω ψηλου ρελαντι προσπαθει να κινηθει.ΕΧω κανει μολις 480 χλμ!!!!

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον santinistas
    Δεν ξερω αν ειναι προβλημα η ειναι το <<χουι>> τους αλλα οταν το βαζω μπρος και ειναι κρυο λογω ψηλου ρελαντι προσπαθει να κινηθει.ΕΧω κανει μολις 480 χλμ!!!!
    Δεν θα το έλεγα πρόβλημα, αλλά ρώτησε στην Αντιπροσωπεία, αν μπορούν να σου "ρίξουν" λίγο της στροφές.

Αν και όλα είναι φυσιολογικά φαντάζομαι.

Guest
    Δεν είναι πρόβλημα φίλε μου!!!
    Επειδή είναι κρύο κατά την εκκίνηση ανεβάζει αρκετές στροφές ο κινητήρας και τις κρατάει ψηλά για μερικά δευτερόλεπτα. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να δίνει κίνηση και στον τροχό.
    Όλα φυσιολογικά!!!!!

Guest
    εχεις αυτοματο chock μολις ζεσταθει λιγο ειναι οκ.

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2009
    Tο κανει και σε εσας δηλαδη φανταζομαι ετσι???Οπως σωστα λετε κραταει μονο μερικα δευτερολεπτα (4-5) Επισης για πεστε μου για ποσα χλμ να το στρωσω και στο διαστημα αυτο μεχρι ποσα χλμ η στροφες να ανεβασω??

Guest
    Όσον αφορά το κλώτσημα το κάνει και σε εμάς!

Όσον αφορά το στρώσιμο, επειδή θα φύγουμε off-topic αν θέλεις άνοιξε ένα νέο θέμα εδώ:

http://forum.scooterclubhellas.gr/viewforum.php?f=141

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Το πρώτο προβλημα που μου βγάζει το Citycom μετα από 11 μήνες περίπου ηρεμίας.
    Διακοπές στην επιτάχυνση,δηλαδή σαν να το κόβει κάτι,αυτό ξεπεράστηκε και ο μηχανικός είπε πως μάλλον από κακή βενζίνη προήλθε και το πιστεύω γιατί παράλληλα εδώ και 2 μέρες η ψηφιακή ένδειξη της βενζίνης είναι λάθος,δηλαδή τελείως γεμάτο μου δείχνει 4 κουτάκια αντί 7(μάλλον το φλοτερ έχει κολλήσει),θα το υπολογίσω με τον μερικό χιλιομετρητή στο περίπου να αδειάσει και στο επόμενο γέμισμα μήπως επανέλθει όταν το γεμίσω αλλιώς θα το πάω Γκοργκολή.

Guest
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον rostropol
    Το πρώτο προβλημα που μου βγάζει το Citycom μετα από 11 μήνες περίπου ηρεμίας.
    Διακοπές στην επιτάχυνση,δηλαδή σαν να το κόβει κάτι,αυτό ξεπεράστηκε και ο μηχανικός είπε πως μάλλον από κακή βενζίνη προήλθε και το πιστεύω γιατί παράλληλα εδώ και 2 μέρες η ψηφιακή ένδειξη της βενζίνης είναι λάθος,δηλαδή τελείως γεμάτο μου δείχνει 4 κουτάκια αντί 7(μάλλον το φλοτερ έχει κολλήσει),θα το υπολογίσω με τον μερικό χιλιομετρητή στο περίπου να αδειάσει και στο επόμενο γέμισμα μήπως επανέλθει όταν το γεμίσω αλλιώς θα το πάω Γκοργκολή.
    Ψώνισες από σβέρκο και'συ. Γαμ@ τις βενζίνες μας γαμ@.

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2008
    Το πρόβλημα λύθηκε με αλλαγή τρόμπας βενζίνης/φλοτερ και προληπτικά μπεκ,μέσα στην βενζίνη βρέθηκε νερό(με παραξενεύει πολύ αυτό-μάλλον στο βενζινάδικό που έβαλα βενζίνη την ημέρα αυτή κάτι παίζεται ή δε ξέρω και ΄γω τι...μια μέρα πριν το είχα πλυνει χωρίς πιεστικό κλπ.,να μπήκαν νερά απ΄την τάπα αποκλείεται-δεν έχει συμβεί ποτε πριν αυτό...).
    Πάντως το after sales support του Γκοργκολή είναι άριστο και ειδικά ο προϊστάμενος μηχανικός κ.Λάζαρος είναι άριστος επαγγελματίας και γνώστης του αντικειμένου σε μεγάλο βαθμό,η συνεννόηση και οι εξηγήσεις για το τι θα γινόταν ήταν ακριβείς και μπορείς να βασιστείς 100%,χίλια ευχαριστώ και πάλι-συνιστάται ανεπιφύλακτα,τέτοιους μηχανικούς χρειάζεται ο κλάδος για να αλλάξει και η νοοτροπία των ενίοτε δυσαρεστημένων ή και αγανακτισμένων πελατών από κάποιους "άλλους" που είναι.....
    Φυσικά όλα καλύφθηκαν από την εγγύηση και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά απλά πρεπει να προσέχω που βάζω βενζίνη από ΄δω και πέρα......

Σελίδα 1 από 201 12351101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας Η πρώτη ημερήσια εκδρομή του Scooter Club Hellas για τον μήνα Σεπτέμβριο θα πραγματοποιηθεί στην Στενή Ευβοίας,απολαυστικά χιλιόμετρα με μπόλικη και καλή διάθεση! Γεμίστε τα ντεπόζιτα σας και ελάτε να περάσουμε όμορφα!!!