motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 21 έως 30 από 31

Thread: Majesty Πόσο αξιόπιστο είναι το 400αρι;

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2011

Re: Majesty Πόσο αξιόπιστο είναι το 400αρι;

νικολα μου λενε και καλα οτι επειδη ηταν παραγγελια δεν το αλλαζουν..αλλα δεν πειραζει!(10 ε ηταν..)
    ¨)

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2017

Απ: Majesty Πόσο αξιόπιστο είναι το 400αρι;

Το μοτορι μου το έχω εδώ και μια 5ια και δεν μου έχει βγάλει τίποτα ποτέ majesty 400 2007 μοντέλο δεύτερο χέρι με 86000 χιλιομετρα....και δεν έχω ακούσει ποτέ προβλήματα εκτός το κλασικό που τρέμει αλλά αν βάλεις ένα λευκό ελατήριο της malossi και 14g μπιλιες της malossi θα δεις μεγάλη διαφορά..... Δεν το αλλάζω με τίποτα και αν το αλλάξω θα πάρω το πιο καινούργιο μοντέλο που βγήκε.....

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010

Post Απ: Majesty Πόσο αξιόπιστο είναι το 400αρι;

Μετα απο 93.000 χλμ μου εβγαλε προβλημα στη φλατζα κυλινδρου. Τραβαει υγρα απο το ψυγειο και λάδια και τα βγαζει στην εξαγωγη. Δειτε φωτο. Ατυχια.... που κοστιζει 500-700Ε για φτιαξιμο
    Συνημμένες εικόνες Συνημμένες εικόνες
    Κώστας-Μπουρνάζι-Majesty 400cc 2004

Καθολικοί Συντονιστές GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

ωχχχ κρίμα ρε φίλε....τόσο πολύ κάνει η επισκευή για μία φλάντζα κυλίνδρου??

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Administrator johnpats's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον GusNoLimits Εμφάνιση δημοσίευσης
    ωχχχ κρίμα ρε φίλε....τόσο πολύ κάνει η επισκευή για μία φλάντζα κυλίνδρου??

via Tapatalk
    με τοσα χλμ που εχει σιγουρα δεν θα αλλαξει μονο την φλαντζα Κωστή. Θελουν αρκετα πραγματα αλλαγη αφου θα ανοιχθει το μοτερ για να συνεχισει να ειναι τον κινεί με αξιοπιστια
    Γιαννης

Καθολικοί Συντονιστές GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον johnpats Εμφάνιση δημοσίευσης
    με τοσα χλμ που εχει σιγουρα δεν θα αλλαξει μονο την φλαντζα Κωστή. Θελουν αρκετα πραγματα αλλαγη αφου θα ανοιχθει το μοτερ για να συνεχισει να ειναι τον κινεί με αξιοπιστια
    ωχ κατάλαβα...πολύ κρίμα...

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Senior Member Karavasilator's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2010

εγώ δεν έχω να πω πολλά για το συγκεκριμένο μιας και το κράτησα λίγο καιρό, παρόλα αυτά το scooter είναι αξιοπρεπέστατο μπορώ να πω καθώς και αρκετά στιβαρό, στο μόνο που "πονάει" όπως μου είχε πει και ο μηχανικός είναι στον φυγοκεντρικό συμπλέκτη που είχε αναφέρει και στα 1α ποστ ο Σπύρος, οι απότομες εκκινήσεις καταπονούν πολύ τον συμπλέκτη λόγο και του βάρους του, κατά τα άλλα είναι κομπλέ!

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχει τύχει σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο ε? Τι τύχη!
    Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι αυτό το παρουσίασε κανα 3βδομαδο απο τη στιγμη που εβαλα την 1η δόση ενός καθαριστικου για τετραχρονα κινητήρα, μαζι με τη βενζίνη. 1 εβδομάδα πριν έμφανιστει το πρόβλημα ξαναγεμισα και εβαλα και τη 2η δόση. Λετε να μην είναι τίποτα και να βγάζει τα υπολλείματα από το ντεπόζιτο??? Λιγο τραβηγμένο μου ακουγεται αλλα μου περναει σαν σκεψη. Με συμφέρει αυτή η σκέψη καθώς η ενδεχόμενη επισκευη κοστίζει πολλά ευρά!

Senior Member skalantzakis's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2008

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον dimitragoal Εμφάνιση δημοσίευσης
    Απ' ότι καταλαβαίνω δεν έχει τύχει σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο ε? Τι τύχη!
    Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι αυτό το παρουσίασε κανα 3βδομαδο απο τη στιγμη που εβαλα την 1η δόση ενός καθαριστικου για τετραχρονα κινητήρα, μαζι με τη βενζίνη. 1 εβδομάδα πριν έμφανιστει το πρόβλημα ξαναγεμισα και εβαλα και τη 2η δόση. Λετε να μην είναι τίποτα και να βγάζει τα υπολλείματα από το ντεπόζιτο??? Λιγο τραβηγμένο μου ακουγεται αλλα μου περναει σαν σκεψη. Με συμφέρει αυτή η σκέψη καθώς η ενδεχόμενη επισκευη κοστίζει πολλά ευρά!
    Οχι Κώστα.
    Είναι ζημιά στην φλάντζα.

152.000 km με την "ασημί" και 105.000 km με την "μαύρη μεγαλειότατη"!!

ΣΠΥΡΟΣ ** MAJESTY 400 ** NIKAIA

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2010

Μετα από αρκετό ψάξιμο και αρκετή δόση τύχης θα έλεγα, στάθηκα τυχερός και το πρόβλημα λύθηκε. Τελικά αυτό που ξέβρασε ήταν η βρωμιά μέσα από το ντεπόζιτο που καθαρισε το καθαριστικό που είχα βάλει. Το θέμα είναι ότι συνδιάστηκε με ένα ακόμα πρόβλημα στο ξεκίνημα του κινητήρα. Κάποια στιγμή έπαψε να παίρνει μπροστά, ένω έδινε η μίζα κανονικά, είπα να το λύσω όλο το μοτόρι να δω τι γίνεται. Χωρίς πολλά πολλά. ξεκίνησα από την πίπα του μπουζι και τι να δω. Με το που τραβάω ελαφρώς το μπουζοκαλώδιο μου έμεινε στο χέρι! Βγάζω τη πίπα και ήταν όλη οξειδωμένη, σχεδόν καταπράσινη. Αλλαξα πίπα με 5€ και έκτοτε το μηχανάκι λειτουργει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Αυτα τα γράφω για να είστε υποψιασμένοι.Γιατί ο μηχανικός μου ούτε καν το ανέφερε σαν ενδεχόμενο και ούτε έλεγξε τη πίπα. Δε έκανε δλδ το προφανές. Τουναντίον μου έβγαλε κοστούμε 400-700€ για καμένες φλάτζες κλπ κλπ.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας Η πρώτη ημερήσια εκδρομή του Scooter Club Hellas για τον μήνα Σεπτέμβριο θα πραγματοποιηθεί στην Στενή Ευβοίας,απολαυστικά χιλιόμετρα με μπόλικη και καλή διάθεση! Γεμίστε τα ντεπόζιτα σας και ελάτε να περάσουμε όμορφα!!!