motokinisi motoxouhellis
Αποτελέσματα 1 έως 9 από 9

Thread: Aeon Urban 350 ( εντυπώσεις μετα την αγορά του)

Νέο Μέλος sakis1971's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

Aeon Urban 350 ( εντυπώσεις μετα την αγορά του)

Συνημμένο 7177
    Απο τον Ιούλιο του 2017 ειμαι ενας πολυ χαρουμενος ιδιοκτητης του Aeon Urban 350, εως σημερα τουλαχιστον....
    Ειμαι 47 ετων 120 κιλα.... υψος 1,97 και οι μετακινησεις που κανω εντος Αττικής ειναι περίπου 1000 χιλιομετρα τον μηνα με το σκουτερ,( τα μισα χιλιομετρα απο αυτα μαζι με την γυναικα μου, με τα μισα μου κιλά.....!!!)
    Χαρουμενος γιατι?
    1. Ξεκινάω με την τιμη 2600 ευρω για εναν καινούριο Ταιβανέζο στα 313 κύβικα και 23 ιππους νομίζω οτι ειναι πολυ καλη τιμή σε αυτα τα χαρακτηριστικα
    2. Καταναλωση στα 100 χιλιομετρα απο 4,5 λιτρα με ελαφρυ χερι ..εως 5,5 λιτρα με βαρή χέρι εντος πολης, και στα λιγα ταξιδια που εκανα το καλοκαιρι με αστρωτο το μηχανακι και δικάβαλο 4 με 4,5 λιτρα τα 100 χιλιομετρα.
    3.Λαμβανοντας υπόψιν το υψος μου ηταν μακραν το ποιο αναπαυτικο σκουτερ που εγω προσωπικα δοκιμασα.
    4.Για την ωρα τουλαχιστον δεν εχω ακούει το παραμικρο περιεργο τριξιμο στα πλαστικα του.
    5.Νιωθω στα χερια μου το μηχανακι το ιδιο στιβαρο - σταθερο και στα 50 χιλιομετρα αλλα και στα 120
    6.Η Ενεργητικη ασφαλεια του με εχει εντυπωσιασει αν αναλογιστεις τα κιλα μου, το μηχανακι ακουει το δεξι μου χερι και τελειωνει ευκολα και πολυ γρηγορα τις προσπεράσεις ακομα και δικαβαλο
    7,Πρεπει να εχει πολυ καλες αναρτησεις γιατι γενικα οταν πεφτω πανω σε λακουβες δεν τις αισθανομαι οσο θα επρεπε.
    8. και τελος Ειναι πολυ ΟΜΟΡΦΟ.....χαχαχαχαχαχα. ( ετσι το βλέπω εγω ρε παιδια)

Για την ωρα δεν ειμαι χαρουμενος γιατι?
    1.Δεν εχω αλλαξει ακόμη τον Ιμαντα ο οποιος κοστιζει 170 ευρω......!!!! Θα αλλαχθεί στο επομενο σερβις και θεωρω οτι ειναι πανακριβος
    2.και γενικά θεωρω οτι η εξατμιση του ειναι πολυ θορυβώδης ,

Αυτα για την ωρα απο εμενα
    καλο βραδυ σε όλους
    Θανάσης

Administrator johnpats's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Απ: Aeon Urban 350 ( εντυπώσεις μετα την αγορά του)

Καλοτάξιδο Θανάση και καλά χιλιόμετρα!
    Αν θέλεις πρόσθεσε φωτογραφίες μέσω του φόρουμ μας ακολουθωντας τις παρακατω οδηγίες,ειναι πολυ απλο

http://forum.scooterclubhellas.gr/sh...768#post969768
    Γιαννης

Μέλος Storm's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

Καλοτάξιδο!
    Το Urban το κοίταζα και εγώ πριν καταλήξω στο SYM.
    Η τιμή του ήταν ιδιαίτερα προκλητική και ο Γκουντούφας (αντιπροσωπεία) είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου.
    Ωστόσο δεν μπήκα στη διαδικασία να πάω να το δω για τρεις λόγους.

Δεν ξέρω αν υπάρχει δίκτυο υποστήριξης.
    Δεν ξέρω αν υπάρχει ανεμοθώρακας [ζελατίνα] στα αξεσουάρ.
    Και δεν ξέρω αν πρέπει να μπαίνει το 350άρι στην φορολογική δήλωση.
    Kymco Agility City [2008] -> Piaggio MP3 Yourban LT [2011] -> Sym Joyride 200is [2017]

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

Ευχαριστω πολυ.
    Για τον ανεμοθωρακα επειδη ηθελα να βάλω δεν υπηρχε στα αξεσουαρ της ΑΕΟΝ και ετσι αναγκαστικα τοποθετησα εναν της Falcon
    Για το αν πρέπει να μπαίνει στην φορολογικη δηλωση δεν γνωριζω να σου απαντησω . αλλα φανταζομαι να μαθω μεχρι τον Ιουλιο 2018..
    Για το δικτυο υποστηριξης που αναφερθηκες θεωρω οτι τουλαχιστον για σαν εμας που ζούμε στην Αττικη δεν υπαρχει προβλημα ( εγω τα σερβις τα κάνω στην Καλλιθεα ,και οτι ανταλακτικα χρειασtηκε τα πήρε ο μαστορας απο την ΑΕΟΝ )

Μέλος Storm's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

Αφού βρήκες ανεμοθώρακα τότε όλα μια χαρά!
    Το δίκτυο πάντως είναι ένα θεματάκι γιατί αν σκάσει κάτι περίεργο μπορεί να υπάρξει αρκετή ταλαιπωρία.
    Είμαι από αυτούς που θέλω να υπάρχει αναπτυγμένο επίσημο δίκτυο, καθαρά για λόγους ευελιξίας και ευκολίας. Συνεργεία που δεν είναι εξουσιοδοτημένα είναι λίγο ρίσκο για μάρκες που δεν είναι ιδιαίτερα γνωστές.

Αφού όμως εσύ έχεις συνεργείο κοντά σου, τότε όλα Ok. Αυτό έχει σημασία.
    Kymco Agility City [2008] -> Piaggio MP3 Yourban LT [2011] -> Sym Joyride 200is [2017]

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

καλησπερα .
    Να ενημερωσω επισης οτι εναλλακτικα επιδει το εψαξα λιγο πριν την αγορα του . Τα Ιταλικά σαιτ ειναι γεματα απο ανταλακτικα του BINELLI ZEN ZERO 350 που ειναι ακριβως το ιδιο σκουτερ απλα οι Ιταλοι του αλλαξανε λιγο το ονοματακι του.....
    καθως επισης το ιδιο ισχυει και για το QUADRO Quadro D - Quadro 3 που φορουν την ιδια μηχανη της ΑΕΟΝ ....που βρισκεις ανταλακτικα και στην Ελλαδα
    BENELLI-Zenzero-350-10527_3.jpg
    Η πρωτη εικόνα ειναι ενα BINELLI zenzero 350
    aeonn.jpg
    και η δευτερη εικονα ειναι το AEON urban 350

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

.
    Συνημμένες εικόνες Συνημμένες εικόνες
    • File Type: jpg aeonn.jpg (63.5 KB, 81 εμφανίσεις)

Νέο Μέλος Thanas1s's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2018

Καλησπέρα φίλε μου. Ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο 300αρι της sym ή της kymco πήρε το μάτι μου αυτό και έχω μπει σε πολλές σκέψεις...Με τα ίδια χρήματα που θα αγόραζα μεταχειρισμένο μπορώ να αγοράσω ένα καινούργιο της aeon..Απλώς επειδή είναι σχετικά άγνωστο scooter προβληματίζομαι..Πάντως απ΄ότι λες δεν θα υπάρξει πρόβλημα σε service και ανταλλακτικά αφού μένω στην Αττική..Στην εθνική πως τα πάει; Θα τα βγάλει πέρα σε κανένα μικρό ταξιδάκι;

Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

Το καλοκαιράκι εκανα δικαβαλο ταξιδακι Λουτρακι - Ωρωπο και Λαυριο, με κιλα που εγραψα παραπανω.....!!!! (αστρωτο το μηχανακι δεν το πήγα πανω απο 90) τα εβγαλα πολυ ανετα. Εγω παντως δεν εχω μετανιωσει ουτε στο τόσο για την αγορα μου αυτη. Το τι ψάχνει να βρει ο καθένας μας ομως το ξέρει μόνο αυτός... σου ευχομαι να αποφασεις το καλυτερο για σενα ..
    Εγω απλα σου λεω οτι αξίζει τα λεφτα του και με το παραπανω.
    AEON URBAN 350i

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας