motokinisi mpf grivas
Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 41 έως 50 από 94

Thread: Integra η maxsym?

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010

Απ: Integra η maxsym?

Εσυ btour πως βιωνεις το dct μεσα στην κινηση?? Νομιζω ειμαι κοντα στο να κλεινω υπερ του ιντεγκρα..

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μηχανη τροπος ζωης!Σε κραταει για παντα νεο!

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2009

Φιλε μου , το integra οπως ξερεις ειναι η γνωστη μοτοσυκλετα της σειρας nc με προβιά σκουτερ και αντίστοιχη θεση οδήγησης. Αρα πλαισιο , αναρτηση , κινητηρας και μεταδοση ειναι nc700x με το λιγο παραδοξο η ον οφ εκδοση να εχει μεγαλύτερο αποθηκευτικο χωρο (στο ψευδοτεποζιτο). Το maxsym 600 απο την αλλη (ειμαι κατοχος 2.5 χρονια) ειναι κλασικο σκουτερ με οτι αυτο συνεπάγεται (πισωβαρο , με απλη σκουτερισια ανάρτηση πισω , μεγάλους χώρους και πολύ καλη προστασία). Μην περιμένεις καινοτομίες και high tech λύσεις σε τετοια τιμή αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι το χαρχαλο που θεωρουν κάποιοι. Για το integra δεν μπορώ να πω γιατί δεν το έχω οδηγήσει αλλα στα χρήματά του θεωρω οτι πρέπει να είναι πιο ποιοτικό απο το maxsym. Aπο μηχανολογικης άποψης και τεχνολογίας είναι 2 τελείως διαφορετικά οχήματα με σαφή υπεροχή του integra. 2 και κατι χρόνια που εχω το maxsym δεν ειχα ποτε κάποιο πρόβλημα , ουτε μου ξεθωριασε , έσπασε, ραγισε, σκορπισε ή αποσυντεθηκε κάτι.Τριξιματα είχα στην ζελατίνα αλλά λυθηκε σε 10 λεπτά απο εμένα χωρίς εξοδα. Κατανάλωση στην πόλη (αναλογα το χέρι μου και αν ειμαι μόνος ή με συνεπιβάτη) το πολύ μεχρι 6 λιτρα στα 100 (συνήθως λογο πιο κάτω). Σε ταξίδι με ταχύτητες 120 - 140 γύρω στα 4.5. Στα ταξίδια είναι τρομερά άνετο , δεν χαμπαριαζει απο φορτωμα , ανηφορες , ανεμους κλπ ενω προσπερνάει ανετα οταν ταξιδεύεις με τις ταχύτητες που ειπα (κοντέρ πάντα). Στην πόλη ξεκολλάει εύκολα απο το μπούγιο των φαναριών αλλά στο στρίμωγμα θέλει συνήθεια κάτι που έρχεται εύκολα. Το βάρος του το καταλαβαίνεις μονο αν το σπρώχνεις με τα χέρια (οπως και το integra φαντάζομαι).Δεν νομιζω οτι θα σε δυσκολέψει κανενα απο τα 2 μεσα στην πολη εφοσον τα συνηθίσεις λιγο . Να σου πω μονο οτι συνήθως τα 300αρια ειναι περιπου 10 ποντους κοντυτερα και λιγο στενότερα χωρίς καμία φοβερη διαφορά (για μενα τουλάχιστον). Να σου θυμίσω μονο οτο το maxsym είναι μονοκυλινδρο , αρα εχει κραδασμούς αν και οχι σε ενοχλητικό βαθμό (για μένα). Άποψη μου πάντως οτι το integra ειναι καλύτερο και εφοσον σου αρέσει και είσαι σίγουρος για την κατάσταση του παρτο, μονο καβάλησε το για μα είσαι σίγουρος για το πως χωράς γιατί απο οτι διάβαζα ενα απο τα παράπονα των ιδιοκτητών ηταν ο χώρος για τα γόνατα στα integra 1ης γενιάς κάτι που η honda βελτίωσε στα επομενα. Επίσης νομίζω οτι το dct στα integra δεν εχει manual λειτουργοσ (χωρίς να παίρνω και όρκο). Ελπιζω να μην σε κούρασα πολύ με το σεντόνι που έγραψα.

Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Βαγγέλης
    SYM MAXSYM 600 ABS

Senior Member #evripidis#'s Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Έχει manual λειτουργία. Ο χώρος για τα γόνατα (και όχι μόνο) διορθώθηκε στην πρώτη έκδοση του 750. Και αν ο φίλος καταλήξει στο Integra, θεωρώ πως πρεπει να πάει στο 750 και όχι στο 700.

Senior Member kostisg's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2013

Φιλε εγω στην θεση σου θα επαιζα downtown 350... Και γρηγορο και χωρους, και μανιτζεβελο στην πολη σε σχεση με αυτα που αναφερεις... Και εκτος πας αξιοπρεπεστατα (σαν 400αρι).

Στάλθηκε από το P8_Mini μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κωστής-Αθήνα
    Honda Varadero 1000
    Kymco Downtown 300i ABS
    Kymco Xciting 400i ABS
    Suzuki V-STROM 650 ABS
    Yamaha TMAX 500 ABS-Kymco Agility 200i
    Facebook - Twitter

Μέλος B.Tour's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2016

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον stef212000 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Εσυ btour πως βιωνεις το dct μεσα στην κινηση?? Νομιζω ειμαι κοντα στο να κλεινω υπερ του ιντεγκρα..

Αν δηλαδη με ενοχλει ο ηχος καλοκλουρδισμενου ρολογιου, το κλακ που ακουγεται οταν αλλαζει ταχυτητα; Ας σοβαρευτουμε....

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010

Downtown με τπτ. Ειχα κακη εμπειρια με το προηγουμενο μοντελο. Προβληματα με την καμπανα, σκορτσαρισματα, να ανοιγω αποτομα γκαζι για να πατησει καλα και τετοια τραγελαφικα. Με το gts f4 αντιθετως δεν ειχα τετοια απλα λιγο κακη ποιοτητα συναρμογης και για αυτο αν πηγαινα σε 300 θα επαιρνα cruisym.
    Μολις γυρισα απο εκθεση χοντα, εκατσα παλι επανω και εχει πολυ ωραια θεση οδηγησης το ατιμο. Απλα και ξεκουραση. Και απο ποιοτητα σε σχεδον τελειο επιπεδο. Ειδωμεν. Ευχαριστώ ολους σας παντως που αφιερωνετε εστω και λιγο χρονο για να μου πειτε τη γνωμη σας.

Banned
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2017

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον B.Tour Εμφάνιση δημοσίευσης
    Αν δηλαδη με ενοχλει ο ηχος καλοκλουρδισμενου ρολογιου, το κλακ που ακουγεται οταν αλλαζει ταχυτητα; Ας σοβαρευτουμε....
    +750....κατι τέτοια ακούω και μένω παγωτο που λένε!

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010

Ρε σεις το ανεφεραν καποιοι πιο πανω. Για αυτο ρωταω

Senior Member takis1964's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2008

Ε κατι θα ξερουν και αυτοι!
    Η πλακα ειναι οτι την σελα που βρηκες ανετη αρκετοι της αλλαζουν σχημα ! Ειδικα οταν βγουνε Εθνικη οδο!

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    TMAX 530 DX Acrapovic + DNA + ΚΥΜCO DOWNTOWN 350 Acrapovic +DNA
    ΚΧ80-81,CR125-81,HUSQY 250-85,KX250-88,TDR250-89,NX650-90,CR250-91,VFR750-91,FZR1000-91,Adress100-92,Typhoon125-95,Skipper150-06,XX1100-97,CRM250AR-00,Runner180-01,XL650-01,Duke640-00,Leonardo250-01,KTM520-O1,DL1000-03,Atlantic250-05,Sportcity200-05,Tiger1050-07,DT300-10,People300gts-11,Maxsym400abs-13,Integra700-12,Integra750-14,Tmax530DX-17,DT350-16

Banned
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2017

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον stef212000 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Ρε σεις το ανεφεραν καποιοι πιο πανω. Για αυτο ρωταω

Δεν στέκει σε καμία περίπτωση και με καμία λογική , είναι κάτι σαν την γνωστη διαφήμιση ...." οι υαλοκαθαριστήρες πετάνε πολύ νερό " ..-)))(((-

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας