motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 15

Thread: Εξοπλισμός για νέο αναβάτη

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2017

Εξοπλισμός για νέο αναβάτη

Καλησπέρα σε όλους. Σε λίγες μέρες θα έχω στα χέρια μου το πρώτο μου scooter, ένα SYM CRUISYM 300I F4 ABS. Στο μεταξύ έχω ξεκινήσει να ψάχνω τα έξτρα που θα χρειαστώ, δηλαδή κράνος, τζάκετ, γάντια, και ότι άλλο μπορεί να προκύψει. Σκοπεύω να μετακινούμε και τις δύσκολες χειμωνιάτικες μέρες, όχι με καταιγίδες, αλλά σίγουρα με κρύο ίσως και ψιλόβροχο. Άρα ότι πάρω καλό θα ήταν να μπορεί να χρησιμοποιηθεί από καλοκαίρι ως χειμώνα. Ξεκινάω από το κράνος. Έχω δει ότι γενικότερα τα flip-up είναι βαρύτερα από τα full-face, αυτό σημαίνει ότι είναι σημαντικά μεγαλύτερα και δεν θα χωρούν κάτω από τη σέλα; Το CRUISYM έχει χωρητικότητα για 2 full-face κράνη. Πέρα από αυτό ας περιγράψω τι θα ήθελα από το κράνος.

Κράνος
    1.Ασφάλεια
    2.Υδροστεγές, ώστε να μπορεί να χρησιμοποιηθεί και με βροχή
    3.Καλή κυκλοφορία αέρα ώστε να χρησιμοποιείται άνετα το καλοκαίρι χωρίς να υποφέρω
    4.Χαμηλό επίπεδο θορύβου λόγω του αέρα
    5.Αντιθαμβωτικό η δυνατότητα τοποθέτησης αντιθαμβωτικής ζελατίνης
    6.Άνετο με ευρύ οπτικό πεδίο (αν υπάρχει αξιοσημείωτη διαφορά μεταξύ διαφορετικών μοντέλων)
    7.Κόστος μέχρι 100€ στις κατηγορίες flip-up και full-face. Αν μπορείτε να μου προτείνετε και από τις 2 κατηγορίες θα σας ήμουν υπόχρεος.

Για τζάκετ, παντελόνι, γάντια, αδιάβροχο δεν έχω πολυψάξει, τα προορίζω για χρήση σε ανάλογες συνθήκες όπως περιέγραψα παραπάνω. Αν υπάρχει κάποια καλή πρόταση είναι ευπρόσδεκτη. Το ζητούμενο είναι να μπορώ να κινηθώ από χειμωνιάτικο κρύο με ήπια βροχή έως καλοκαιρινό καύσωνα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Απ: Εξοπλισμός για νέο αναβάτη

Καλησπέρα φίλε μου
    Αρχικά με το κράνος,εάν μιλάμε για εσένα κράνος που σου δίνει τα βασικά,αρχικά ασφάλεια και μετά ευκολίες όπως μικρομετρικο κλείσιμο,pinlock ή επηρρινιο,αφαιρούμενα εσωτερικά,προετοιμασία ενδοεπικοινωνιας,καλή βαφή,μέχρι μαξιλαράκια που φουσκώνουν κτλ τότε για full face θα πρέπει να διαθέσεις 1 πόσο τουλάχιστον 150€ και για ένα flip up από 150 και άνω.
    Από flip up έχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημενος με το caberg Duke που πήρα για μένα και τη γυναίκα μου. Κομματάκι βαρύ στο 1.5 κιλό συν πλην 50 γραμ αλλά σου παρέχει αυτά που θες. Τιμές από 150 περίπου η smart έκδοση και μετά ανάλογα τη βαφή ανεβαίνει πολύ.
    Από μπουφάν,γάντια για μένα είτε τσέκαρε στο toofast.gr,έχει τη δική του σειρά με τα agv pro μάρκας,τα μπουφάν στα προτείνω,από το 2013 έχω ένα 4 εποχων και με έχει υπερκαλυψει για τα λεφτά του περίπου 125€. Γάντια δεν στα προτείνω. Στο χρόνο έλιωσαν. Σου προτείνω να δεις στο skroutz για σειρές σε γάντια και μπουφάν της Nordcap,έχει καλές τιμές και από τα χειμερινά γάντια τους έχω υπερκαλυφθει 2 χρόνια τώρα με 25€.
    Μπαλακλαβα οπωσδήποτε να πάρεις,με 5-7€ έχεις πάρει 1 πολύ καλή. Αδιάβροχο πάνω κάτω βρίσκεις με 20€. Υπάρχει και ποδια που μπαίνει πάνω σου και την παίρνεις μαζί σου,στο toofast.gr,κάπου 25€ έχει,δεν περνάει κρύο και δύσκολα το νερό,σε μένα πέρασε σε κατακλυσμό και είχα μετά από 40 λεπτά. Μειονέκτημα ότι οι αστράγαλοι είναι ακάλυπτοι και εάν δεν την πιάσεις στο γάντζο,μετά τα 100 περίπου χλμ φουσκώνει από τον αέρα
    Κυκλοφορώ με 2 ρόδες 360 μέρες το χρόνο,είτε βρέχει είτε χιονίζει είτε καίγεται ο τόπος

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Mastered Ultra Instict)

Super Moderator Pistolero's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2011

Για κράνος θα σου προτείνω μόνο full face.
    Είχα και flip up αλλά είναι μέρα με την νύχτα σε ασφάλεια και προσωπικά να διαθέσεις περισσότερα χρήματα
    Piaggio carnaby 125
    Honda sh150
    Honda sh300 abs
    Yamaha tmax500 abs + Honda pcx125

Φωτης

YAMAHA TMAX

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2010

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον gogeta5 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Καλησπέρα φίλε μου
    Αρχικά με το κράνος,εάν μιλάμε για εσένα κράνος που σου δίνει τα βασικά,αρχικά ασφάλεια και μετά ευκολίες όπως μικρομετρικο κλείσιμο,pinlock ή επηρρινιο,αφαιρούμενα εσωτερικά,προετοιμασία ενδοεπικοινωνιας,καλή βαφή,μέχρι μαξιλαράκια που φουσκώνουν κτλ τότε για full face θα πρέπει να διαθέσεις 1 πόσο τουλάχιστον 150€ και για ένα flip up από 150 και άνω.
    Από flip up έχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημενος με το caberg Duke που πήρα για μένα και τη γυναίκα μου. Κομματάκι βαρύ στο 1.5 κιλό συν πλην 50 γραμ αλλά σου παρέχει αυτά που θες. Τιμές από 150 περίπου η smart έκδοση και μετά ανάλογα τη βαφή ανεβαίνει πολύ.
    Από μπουφάν,γάντια για μένα είτε τσέκαρε στο toofast.gr,έχει τη δική του σειρά με τα agv pro μάρκας,τα μπουφάν στα προτείνω,από το 2013 έχω ένα 4 εποχων και με έχει υπερκαλυψει για τα λεφτά του περίπου 125€. Γάντια δεν στα προτείνω. Στο χρόνο έλιωσαν. Σου προτείνω να δεις στο skroutz για σειρές σε γάντια και μπουφάν της Nordcap,έχει καλές τιμές και από τα χειμερινά γάντια τους έχω υπερκαλυφθει 2 χρόνια τώρα με 25€.
    Μπαλακλαβα οπωσδήποτε να πάρεις,με 5-7€ έχεις πάρει 1 πολύ καλή. Αδιάβροχο πάνω κάτω βρίσκεις με 20€. Υπάρχει και ποδια που μπαίνει πάνω σου και την παίρνεις μαζί σου,στο toofast.gr,κάπου 25€ έχει,δεν περνάει κρύο και δύσκολα το νερό,σε μένα πέρασε σε κατακλυσμό και είχα μετά από 40 λεπτά. Μειονέκτημα ότι οι αστράγαλοι είναι ακάλυπτοι και εάν δεν την πιάσεις στο γάντζο,μετά τα 100 περίπου χλμ φουσκώνει από τον αέρα
    Κυκλοφορώ με 2 ρόδες 360 μέρες το χρόνο,είτε βρέχει είτε χιονίζει είτε καίγεται ο τόπος

σε μερικές γραμμές τα είπες όλα....
    να προτείνω και γω για νορτκαπ, νομίζω ότι έχει την καλύτερη σχέση τιμής με ποιότητας....
    κράνος...εδώ οι γνώμες διαφέρουν κατά πολύ, με 100 ευρόπουλα δεν θα βρεις τόσο καλό κράνος, μάλλον θα πρέπει να ανεβάσεις το κασέ λίγο, προσωπικά θα πάω εδώ για χρήση πόλη 80% (να μην έχω βάλε βγάλε): http://www.coloriposto.gr/system/160...tal-black.html
    αλλιώς αν δεν είσαι συνέχεια βάλε βγάλε τότε με φουλ φέις θα είσαι οκ....
    κράνος μπορείς να βρεις και σε ευρωπαικά μαγαζιά που έχουν καλές προσφορές, δοκιμάζεις εδώ και παίρνεις το αντίστοιχο από εκεί...δεν συμφωνώ με αυτό αλλά είναι μια λύση καλή στις εποχές που ζούμε....
    SH 300 2011
    HONDA είτε με 2 είτε με 4 ρόδες .....

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον kostassh150 Εμφάνιση δημοσίευσης
    σε μερικές γραμμές τα είπες όλα....
    να προτείνω και γω για νορτκαπ, νομίζω ότι έχει την καλύτερη σχέση τιμής με ποιότητας....
    κράνος...εδώ οι γνώμες διαφέρουν κατά πολύ, με 100 ευρόπουλα δεν θα βρεις τόσο καλό κράνος, μάλλον θα πρέπει να ανεβάσεις το κασέ λίγο, προσωπικά θα πάω εδώ για χρήση πόλη 80% (να μην έχω βάλε βγάλε): http://www.coloriposto.gr/system/160...tal-black.html
    αλλιώς αν δεν είσαι συνέχεια βάλε βγάλε τότε με φουλ φέις θα είσαι οκ....
    κράνος μπορείς να βρεις και σε ευρωπαικά μαγαζιά που έχουν καλές προσφορές, δοκιμάζεις εδώ και παίρνεις το αντίστοιχο από εκεί...δεν συμφωνώ με αυτό αλλά είναι μια λύση καλή στις εποχές που ζούμε....
    Με βρίσκεις σύμφωνο σε ότι λες,στα κράνη ειδικά δύσκολα θα βρεις καλό Jet κράνος στην περιοχή των 100€.
    Προσωπικά βρίσκω ποιο κράνος 1α μου κάθεται καλά και μετά μου κάνει,βρίσκω το νούμερο που μου κάθεται καλά και μετά πηγαίνω στο fcmoto και το παραγγέλνω. Τα έξοδα σχεδόν 10€ είναι και είτε παίρνω το ίδιο με ελαφρώς καλύτερη τιμή είτε το ίδιο σε άλλα χρώματα που μπορεί να μην παίζουν καν εδώ ειδικά εάν έχεις μη εμπορικό μέγεθος στην ίδια τιμή. Μπορεί να βρεις και περσινό μοντέλο σε πολύ καλύτερη τιμή.
    Γνκ πάντως για κράνος θες τουλάχιστον 150€ και αυτό εάν ψαχτείς στην αγορά.
    Αλλο που μπορείς να κάνεις είναι ότι συνήθως οι έμποροι έχουν κράνη,αλλά τα δώρα είναι του κιλού,δλδ σου κάνουν δώρο κράνος αξίας 50 μέχρι 80€ το πολύ.
    Για μένα πες του κρατά αυτό το κράνος και κανένα δώρο τύπου κλειδαριά που αυτές που δίνουν είναι ψιλό άθλιες,δώσε τα 100€ που θα διέθετες ούτως ή άλλως σαν διαφορά και διάλεξε κάποιο καλό και επώνυμο κράνος που έχει εκεί άνω των 200€. Τέλος επειδή καταλαβαίνω το budget είναι περιορισμένο,μην κοιτάς αν σου αρέσει το κράνος,κοίτα 1α αν είναι καλό και σου κάθεται καλά,ούτως ή άλλως από μέσα θα το βλέπεις πιο πολύ

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

Καλημέρα,
    με το καλό να σου ρθει και καλοτάξιδο να είναι το scooter.
    Δεν έχω μεγάλη εμπειρία αλλά ήμουν στη θέση σου πριν μερικές εβδομάδες που πήρα και γω scooter και ό,τι σου λέω είναι βάσει αυτών.
    Επειδή ήταν να πάρω και γω το sym, είδα στις αντιπροσωπείες έδιναν δώρα κράνη και μπουφάν αλλά ήταν της πλάκας. Καλύτερα να τα πάρεις σε βαλιτσάκι, συναγερμούς κλπ και κράνος-μπουφάν να πάρεις ξεχωριστά.
    Το budget εσύ το έχεις βέβαια και εσύ πληρώνεις. Απλά πιστεύω σε κράνος πρέπει να δώσεις περισσότερη σημασία από τα άλλα. Υπόψιν τα σχέδια πάνω στο κράνος ανεβάζουν την τιμή.
    Εγώ πήρα κράνος full face Nolan N87 στα 190ε και τα έχει όλα όσα ζητάς και με το παραπάνω. Είναι το καλύτερο value for money που πιστεύω ότι βρήκα.
    Μπουφάν κοίταζα για dainese D-Dry (230+) αλλά δεν με έπαιρνε οικονομικά και πήρα το Nordcap citizen (110ε) . Σε πληροφορώ ότι δεν το έχω μετανοιώσει καθόλου. Από θέμα κρύου δεν καταλαβαίνω τίποτα. Από μέσα φοράω πουκάμισο και κοντομάνικο και χθες βράδυ που είχε και κρυο 8 βαθμούς δεν πέρασε τίποτα. Επίσης λίγο βροχή έφαγα δεν πέρασε τίποτα. Το καλό είναι ότι έχει και προστατευτικό στην πλάτη, όσο καλό μπορεί να είναι έστω κι αυτό, είναι άνετο και δεν είσαι robocop, πας και για ποτό άνετα. Βέβαια σε διάρκεια χρόνου δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί ή σε κάποιο πέσιμο αλλά πιστεύω αξίζει κατά πολύ τα λεφτά του.
    Γάντια nordcap rider pro (25e) και ισοθερμικά από μέσα turcano urbano (12e) για περισσότερο κρύο. Απλά ικανοποιημένος είμαι τα γάντια, μέχρι εκεί. Καλό είναι να υπάρχει και 2ο ζευγάρι σε περίπτωση που φάνε βροχή.
    Περιλαίμιο ή full face μέσα από το κράνος οπωσδήποτε. Πήρα περιλαίμιο dainese 25e δεν περνάει τίποτα στο λαιμό και στο κράνος.
    Αδιάβροχο ακούω πολλούς που παίρνουν από lidl με 5-10ε. καλό να έχεις έστω και φτηνό και μετά παίρνεις άλλο αν έχει θέμα.

Γιώργος

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2014

Φίλε μου καλησπέρα,

Επειδή είμαι πρόσφατα παθών σοβαρού τροχαίου, θα σου πω την πιο σημαντική παράμετρο. Την ασφάλειά σου.
    Όταν ήταν να πάρω τα παραπάνω που περιγράφεις έδωσα αρκετά παραπάνω από τον αρχικό προυπολογισμό μου επειδή κάποιος με έπεισε για το θέμα ασφάλεια. Η αγορά του μπουφάν από 150 έγινε...350 με προστατευτικά, του κράνους από 100 250 κτλ. Στην αρχή ψιλομετάνιωσα και έκλαιγα τα χρήματα. Την προηγούμενη Εβδομάδα τα πράγματα αυτα(κράνος μπουφάν με προστατευτικά κτλ) μου έσωσαν στην κυριολεξια την ζωή σε πλαγιομετωπικό τρακάρισμα με οδηγό που δεν με είδε κάν.
    Τόσο σημαντική είναι η συμβολή τους όχι μόνο στον να μην κρυώνεις ή περάσει υγρασία αλλά κυρίως στο να σε προστατεύσουν στο μέγιστο στην κακιά στιγμή. Και αν είχα βάλει και τις επιγονατίδες θα ήμουν μια χαρά.
    Άρα μετά απο προσωπική πείρα σου λέω: ΑΞΙΖΕΙ να ξοδέψεις τα παραπάνω , για την ασφάλεια και τη ζωή σου, ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Administrator johnpats's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον gpaa Εμφάνιση δημοσίευσης
    Φίλε μου καλησπέρα,

Επειδή είμαι πρόσφατα παθών σοβαρού τροχαίου, θα σου πω την πιο σημαντική παράμετρο. Την ασφάλειά σου.
    Όταν ήταν να πάρω τα παραπάνω που περιγράφεις έδωσα αρκετά παραπάνω από τον αρχικό προυπολογισμό μου επειδή κάποιος με έπεισε για το θέμα ασφάλεια. Η αγορά του μπουφάν από 150 έγινε...350 με προστατευτικά, του κράνους από 100 250 κτλ. Στην αρχή ψιλομετάνιωσα και έκλαιγα τα χρήματα. Την προηγούμενη Εβδομάδα τα πράγματα αυτα(κράνος μπουφάν με προστατευτικά κτλ) μου έσωσαν στην κυριολεξια την ζωή σε πλαγιομετωπικό τρακάρισμα με οδηγό που δεν με είδε κάν.
    Τόσο σημαντική είναι η συμβολή τους όχι μόνο στον να μην κρυώνεις ή περάσει υγρασία αλλά κυρίως στο να σε προστατεύσουν στο μέγιστο στην κακιά στιγμή. Και αν είχα βάλει και τις επιγονατίδες θα ήμουν μια χαρά.
    Άρα μετά απο προσωπική πείρα σου λέω: ΑΞΙΖΕΙ να ξοδέψεις τα παραπάνω , για την ασφάλεια και τη ζωή σου, ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
    Ελπιζω να ειναι απλες γρατζουνιες ή επιπόλαια τραυματα και όχι κάτι σοβαρό!!Περαστικα!
    επιγονατίδες πάντα παιδια!!!
    Γιαννης

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2017

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, είστε πολύ κατατοπιστικοί. Λαμβάνοντας υπόψιν τις προτάσεις σας σκέφτομαι να ανεβάσω το budget για το κράνος στα 150, βαριά 200€. Επειδή αναφέρθηκε παραπάνω και κάτι που δεν είχα σκεφτεί, αν γίνεται να έχει υποδομή (δεν ξέρω καν αν έχει νόημα αυτό που λέω) να δεχτεί σύστημα ενδοεπικοινωνίας είναι καλοδεχούμενο χαρακτηριστικό. Επίσης προσανατολίζομαι περισσότερο πλέον σε full face κράνος. Νομίζω ότι θα αξιοποιηθούν καλύτερα τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω καθως δεν έχω την ανάγκη να το βγάζω κάθε τόσο. Παρέλειψα να σημειώσω παραπάνω ότι φοράω γυαλιά και δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει κάπως τις επιλογές μου.

Επειδή σε τοπικά καταστήματα δεν βρίσκω την απαιτούμενη ποικιλία σε ποιοτικά κράνη ώστε να βρω το μέγεθός μου και επιπλέον οι τιμές είναι έως και 40% πάνω από αυτές που βλέπω στο skroutz, ήθελα να ρωτήσω αν είναι εύκολο να παραγγείλω online χρησιμοποιώντας τον οδηγό μεγέθους που έχει το εκάστοτε site. Αν μετρήσω το κεφάλι μου όπως περιγράφουν, είναι ασφαλές να πω ότι θα βρω το μέγεθός μου και θα μπορώ να κάνω παραγγελία χωρίς άγχος; Αντίστοιχη απορία σχετικά με τον οδηγό μεγέθους έχω και για τα άλλα αξεσουάρ, τζάκετ, γάντια κλπ.

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον Kaplas Εμφάνιση δημοσίευσης
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, είστε πολύ κατατοπιστικοί. Λαμβάνοντας υπόψιν τις προτάσεις σας σκέφτομαι να ανεβάσω το budget για το κράνος στα 150, βαριά 200€. Επειδή αναφέρθηκε παραπάνω και κάτι που δεν είχα σκεφτεί, αν γίνεται να έχει υποδομή (δεν ξέρω καν αν έχει νόημα αυτό που λέω) να δεχτεί σύστημα ενδοεπικοινωνίας είναι καλοδεχούμενο χαρακτηριστικό. Επίσης προσανατολίζομαι περισσότερο πλέον σε full face κράνος. Νομίζω ότι θα αξιοποιηθούν καλύτερα τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω καθως δεν έχω την ανάγκη να το βγάζω κάθε τόσο. Παρέλειψα να σημειώσω παραπάνω ότι φοράω γυαλιά και δεν ξέρω αν αυτό επηρεάζει κάπως τις επιλογές μου.

Επειδή σε τοπικά καταστήματα δεν βρίσκω την απαιτούμενη ποικιλία σε ποιοτικά κράνη ώστε να βρω το μέγεθός μου και επιπλέον οι τιμές είναι έως και 40% πάνω από αυτές που βλέπω στο skroutz, ήθελα να ρωτήσω αν είναι εύκολο να παραγγείλω online χρησιμοποιώντας τον οδηγό μεγέθους που έχει το εκάστοτε site. Αν μετρήσω το κεφάλι μου όπως περιγράφουν, είναι ασφαλές να πω ότι θα βρω το μέγεθός μου και θα μπορώ να κάνω παραγγελία χωρίς άγχος; Αντίστοιχη απορία σχετικά με τον οδηγό μεγέθους έχω και για τα άλλα αξεσουάρ, τζάκετ, γάντια κλπ.
    Κοίταξε για τα γυαλιά εάν επηρρεάζει κάτι ίσως στην εσωτερική φιμέ ζελατίνα που αν έχει,μπορεί να είναι ίσα ίσα αλλά εάν κουνήσεις ελαφρά το κράνος θα κατέβει. Κατά τ αλλά το μόνο μείον είναι ότι 1α βγάζεις τα γυαλιά και μετά βάζεις ή βγάζεις κράνος.
    Στα σχεδόν 200€ για full face θα βρεις κάτι καλό ειδικά σε διαδικτυακό μαγαζί. Λογικά θα έχει εσωτερική φιμέ ζελατίνα,προετοιμασία ενδοεπικοινωνιας,μικρομετ ικο κλείσιμο και αφαιρούμενα μαξιλαράκια εσωτερικά,πολύ φτηνότερα μοντέλα έχουν
    Στα μεγέθη στα ελληνικά site συνήθως πέφτουν μέσα,μέτρησε την περιφέρεια σου και πχ εάν είναι 57 με 58 εκατοστά τότε παίζεις στο Medium. Στα μεγέθη σχεδόν όλες οι εταιρείες πάνε μαζί,το θέμα είναι αν σου κάθεται καλά το κράνος,γι αυτό λέμε να το δοκιμάσεις. Τελευταία βγαίνουν ειδικά στα Medium μεγέθη,2 νούμερα,Medium 1 στα 57 εκατοστά και 2 στα 58.
    Τελευταία έκανα παραγγελία διαδικτυακά από ιταλικό site. Έστειλα τις μετρήσεις που μου ζήτησε αφότου συνεννοηθηκα με e mail μαζί τους,σε εκατοστά και μου υπέδειξαν το σωστό νούμερο για να κάνω την παραγγελία on line. Οπότε στείλε e mail και ζήτα τους τι να μετρήσεις ή εαν έχουν 1 πίνακα στο site,στείλε τους τις μετρήσεις σου,πχ περιφέρεια κεφαλής για κράνη ή περιφέρεια στήθους,λαιμού,άνω άκρου,μήκος κορμού και χεριού εάν μιλάς για μπουφάν (καλό είναι να τα μετρήσεις αυτά,συνηθως ζητάνε περιφέρεια στήθους και μήκος κορμού και χεριού,αλλά εάν πχ σαν εμένα λόγω αθλήματος η διάπλαση σου είναι διαφορετική από το μέσο όρο,θα πρέπει να στείλεις όλα)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας Η πρώτη ημερήσια εκδρομή του Scooter Club Hellas για τον μήνα Σεπτέμβριο θα πραγματοποιηθεί στην Στενή Ευβοίας,απολαυστικά χιλιόμετρα με μπόλικη και καλή διάθεση! Γεμίστε τα ντεπόζιτα σας και ελάτε να περάσουμε όμορφα!!!