motokinisi
Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο ... 456
Αποτελέσματα 51 έως 55 από 55

Thread: Από μηχανή σε scooter...να το κάνω;

Senior Member george-hcg's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2016

Απ: Από μηχανή σε scooter...να το κάνω;

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον johnpats Εμφάνιση δημοσίευσης
    Ο φιλος ανέφερε οτι διαθετει το ποσό των 5000 σαν μπατζετ αλλα επίσης ανέφερε οτι έχει πρόβλημα με την μέση του γι αυτο γυρισε η κουβεντα στα περι αναρτησης.Οπότε εξηγώντας του τα περι αναρτήσεων ,του δωσαμε να καταλαβει οτι αλλαζοντας κατηγορια θα αισθανεται πιο ανετος πανω στο σκουτερ.
    Εγω που ειχα τα θεματακια με την μεση μου οσο ημουν με το beverly μολις αλλαξα στο burgman που εχει monoshock δεν με ξαναεπιασαν οι πονοι.
    Αυτο ακριβως!! Ολοι εχουν να προτεινουν 1-2 σκουτερ αναλογα με τις γνωσεις-εμπειρεια τους,αλλα οταν μπαινει ο παραγοντας "προβλημα στην μεση",που εγω προσωπικα ξερω τι σημαινει πονος στην μεση αλλα και να στον δημιουργει το μηχανακι αυτον τον πονο, ε να μην του πουμε του παληκαριου ποιο ειναι το καλυτερο?

Οσο ειχα το xciting ,φοβερο μηχανακι,ειχα πολλους πονους στην μεση. Μετα την αγορα του 530, φυλαξα την ζωνη μεσης, σταματησα τα παυσιπονα για τους πονους στην μεση και ξεχασα τι σημαινει να κανεις 55 χιλιομετρα σερι για δουλεια και μετα να θες κανενα μισαωρο ξαπλωμενος να ερθει η μεση σου στα ισια της...

Αν παει το ολο θεμα στην κουβεντα για τις αναρτησεις ,ε ας παει. Ολοι εδω μεσα γνωσεις και εμπειριες ανταλλαζουμε.

Τωρα αν λεει ταβανι τα 5.000 ,αυτο ειτε μενει ως εχει ή ανεβαζει τ ταβανι του. Εκεινος ξερει. Δεν θα του επιβαλλουμε τπτ. Αν ανεβασει ομως το ταβανι του , σιγουρα θα παει σε καλυτερα μηχανακια.
    Kymco Xciting 400i ABS 2016
    Yamaha TMAX 530 ABS 2016

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2015

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος George. Με 3 δισκοκηλες κι εγώ.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2017

Παιδιά είμαι πολύ κοντά..Έκανα κάποια μαζέματα στο TDM και μένει μόνο να το πουλήσω ή να το ανταλλάξω.
    Τελευταίο δίλημμα:Maxsym 600 μεταχειρισμένο ή Cruisym 300 καινούριο;

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2009

Το καινούργιο είναι πάντα καινούριο, εκτός αν ξέρεις τον κάτοχο του μεταχειρισμένου και είσαι σίγουρος για το τι αγοράζεις (και πάλι όμως καινούργιο δεν θα είναι). Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου και τι σου ταιριάζει. Πιστεύω ότι αν μπεις στην διαδικασία να μετράς πόσα χιλιόμετρα θα κάνεις στην πόλη και πόσα έξω από αυτή για να δεις αν αξίζει να πάς σε σκάρτα 300 κυβικά πιο πάνω χάνεις την ουσία του διτρόχου. Προσωπική μου άποψη (αν σου αρέσει σαν φιλοσοφία , σχέδιο , εργονομία κλπ) να πας στο maxsym (εφόσον είσαι οκ με το θέμα του μεταχειρισμένου) αλλά αν έχεις θέμα με σκάρτα 2 λίτρα ανά 100 στην πόλη ανέβα και στο cruisym και δες αν σου ταιριάζει. Στην διαδικασία των επιδόσεων δεν θα μπω γιατί προέρχεσαι από tdm και καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει επαφή με κανένα από τα 2 σκουτερ (και γενικότερα με οποιοδήποτε σκούτερ). Ίσως η μετάβαση στο maxsym να σου κακοφανεί λιγότερο , αλλά και πάλι.....
    Βαγγέλης
    SYM MAXSYM 600 ABS

Senior Member BAD BOY's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον harristkd Εμφάνιση δημοσίευσης
    Παιδιά είμαι πολύ κοντά..Έκανα κάποια μαζέματα στο TDM και μένει μόνο να το πουλήσω ή να το ανταλλάξω.
    Τελευταίο δίλημμα:Maxsym 600 μεταχειρισμένο ή Cruisym 300 καινούριο;
    Με το καλό.... Η επιλογή είναι δική σου και μόνο.

MAXSYM 400i ABS 34ps
    "Θανος"
    BADBOY>ΘΑΝΑΣΗΣ

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο ... 456

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κοπή Βασιλόπιτας 2018
Σας περιμένουμε το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 20:30 στην οικογενειακή Ταβέρνα ''Αναστάλια '' Τερψιθέας 1 & Αχιλλέως στο Παλαιό Φάληρο Το κόστος συμμετοχής είναι 15 ευρώ ανά άτομο.