motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 1 από 35 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 347

Thread: ΑΚ 550. Απορίες και λύσεις.

Moderator Sibi's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2012

ΑΚ 550. Απορίες και λύσεις.

Εδώ γράφουμε τις διάφορες απορίες μας σχετικά με τη λειτουργία του ΑΚ 550.
    Last edited by Sibi; 09-08-17 at 08:03 AM.
    Kymco AK550 - Πάντα όρθιοι !!!

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2013

Απ: ΑΚ 550. Προβλήματα και λύσεις.

Εχει θέμα η φωτεινότητα του καντράν . Όταν εχει ήλιο δεν φαίνεται τίποτα. Την ρύθμιση την έχω στο αυτόματο θα δοκιμάσω και απο το app που την ανεβάζεις κ άλλο στο manual

Sent from my iPhone using Tapatalk
    That's Racing....

Moderator Sibi's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2012

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον R-1nas Εμφάνιση δημοσίευσης
    Εχει θέμα η φωτεινότητα του καντράν . Όταν εχει ήλιο δεν φαίνεται τίποτα. Την ρύθμιση την έχω στο αυτόματο θα δοκιμάσω και απο το app που την ανεβάζεις κ άλλο στο manual

Δοκίμασε να βάλεις τη φωτεινότητα στο 100% απ'το app και θα βελτιωθεί κάπως, αλλά γενικά δεν είναι και ότι πιο ευανάγνωστο στην έντονη ηλιοφάνεια, έχει αναφερθεί και στις δοκιμές ως αδύναμο σημείο.

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2011

μηπως φταιει καποια συγκεκριμενη γωνια;;δλδ αν κανεις ενα κεφαλι πιο μπροστα αλλαζει προς το καλυτερο;;

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2013

Μπα τελικα δεν γινεται τιποτα.... Μεγαλη μαλακια τους, καθε πρωι που κατεβαινω Συγγρου για να παω για δουλεια απλα δεν εχω καντραν.

Μετα εχουμε τα επομενα, το κλειδι στην τσεπη στο παντελονι, δεν αναβει το μηχανακι, το βαζω στην πλατη τα ιδια, το βαζω στην εσωτερικη τσεπη μπουφαν παλι δεν παιζει. Πρεπει να το βγαλουμε κ να το παμε οσο πιο κοντα γινεται και μετα να το βαλουμε σε μια τσεπη, η ακομα και να το πεταξουμε. Αλωστε δεν γινεται τιποτα ουτε σβηνει ουτε λεει οτι δεν υπαρχει κλειδι. Το multistrada τουλαχιστον επαιρνε χωρις να χρειαζεται το κλειδι να ειναι στο καντραν, βεβαια μετα σου εβγαζε μηνυμα οτι δεν βλεπει το κλειδι και δεν το εβλεπε καθολου ακομα και εαν το ειχες, αλλα ειναι αλλο θεμα αυτο

Και παμε στο Noodoe, θα μπορουσαν να το ειχαν τερματισει πραγματικα αλλα εφτιαξαν ενα app για παιδακια να ζωγραφιζουν και για να λεει το μαρκετινγ οτι εχει και app το μηχανακι. Αντι να βαλουν στατιστικα καταναλωσεις, ωρες χρησεις, επομενα σερβις, απομακρυσμενο χειρισμο, οι χαρτες του καθε κινητου να φαινονται οι οδηγιες στην οθονη . Το μονο που αξιζει ειναι το οτι οταν σταματας βλεπω μια τα email μου και τις ειδοποιησεις, χρησιμο αρκετα.
    That's Racing....

Senior Member #evripidis#'s Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Νομίζω ότι όλα αυτά τα νέα συστήματα που είναι στην αρχή τους είναι λογικό να έχουν κάποια θεματάκια.
    Σταδιακά σίγουρα θα βελτιωθούν.

Moderator Sibi's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2012

Θα βγει και update που θα βελτιώνει της λειτουργίες του noodoe και φαντάζομαι και τους χρωματισμούς που θα το κάνουν πιο ευανάγνωστο.

Senior Member nikontmax's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2016

Aυτό είναι το μόνο εύκολο τα άλλα που έχει αναφέρει πως θα φτιάξουν και μου κάνει εντύπωση που μόνο ένας τα αναφέρει, είναι προβλήματα του δικού του μόνο γιατί αν όντως είναι μήπως πρέπει να το πάει πίσω.

Μέλος apostolidisathanasios's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2016

Σχετικά με την λειτουργία των θερμαινόμενων grip, η επίσημη απάντηση από το τεχνικό τμήμα της εταιρίας είναι πως αυτά δεν ανάβουν όσο η θερμοκρασίες του περιβάλλοντος είναι πάνω από 25 βαθμούς κελσίου
    .

Σχετικά με το κλειδί, όταν το έχω στο τσαντάκι μου ή σε μπροστινή τσέπη παντελονιού ή μπουφάν, υπάρχει απροβλημάτιστη επικοινωνία. Αν το βάλω σε σακίδιο πλάτης, ψιλοχάνεται η επαφή. Στο ΤΜΑΧ που είχα ήταν καλύτερη η υλοποίηση του ασύρματου κλειδιού..
    ΚYMCO AK550 ασημί ματ, Ιουν 2017

Senior Member babaman's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον apostolidisathanasios Εμφάνιση δημοσίευσης
    Σχετικά με την λειτουργία των θερμαινόμενων grip, η επίσημη απάντηση από το τεχνικό τμήμα της εταιρίας είναι πως αυτά δεν ανάβουν όσο η θερμοκρασίες του περιβάλλοντος είναι πάνω από 25 βαθμούς κελσίου
    .

Σχετικά με το κλειδί, όταν το έχω στο τσαντάκι μου ή σε μπροστινή τσέπη παντελονιού ή μπουφάν, υπάρχει απροβλημάτιστη επικοινωνία. Αν το βάλω σε σακίδιο πλάτης, ψιλοχάνεται η επαφή. Στο ΤΜΑΧ που είχα ήταν καλύτερη η υλοποίηση του ασύρματου κλειδιού..
    Πρεπει να μας κανεις ενα συγκριτικό των δυο κάποια στιγμή μιας και είσαι ο μόνος απ ότι κατάλαβα (μέχρι τώρα) που πήγε απο 530 σε ΑΚ

Αντωνης

Tracer

Σελίδα 1 από 35 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας Η πρώτη ημερήσια εκδρομή του Scooter Club Hellas για τον μήνα Σεπτέμβριο θα πραγματοποιηθεί στην Στενή Ευβοίας,απολαυστικά χιλιόμετρα με μπόλικη και καλή διάθεση! Γεμίστε τα ντεπόζιτα σας και ελάτε να περάσουμε όμορφα!!!