motokinisi
Σελίδα 20 από 24 ΠρώτοΠρώτο ... 1819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 191 έως 200 από 233

Thread: Αναφορες προβλημάτων Yamaha xmax300

Νέο Μέλος tolis_berlin's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2017

Απ: Αναφορες προβλημάτων Yamaha xmax300

καλησπερα! κ σε εμενα το εκανε αυτες τις μερες κανα δυο φορες,εχω 4000χλμ περιπου κ λεω να το αναφερω οταν παω για το σερβις των 5000χλμ.

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον tolis_berlin Εμφάνιση δημοσίευσης
    καλησπερα! κ σε εμενα το εκανε αυτες τις μερες κανα δυο φορες,εχω 4000χλμ περιπου κ λεω να το αναφερω οταν παω για το σερβις των 5000χλμ.
    Και βέβαια. Πρέπει να αναφερθεί. Εδώ στο Βόλο όταν το ανέφερα εγώ μου απάντησαν ότι στην Αθήνα με τόσα μηχανάκια που έχουν πουληθεί και κανεις από τη Yamaha δεν ξέρει τίποτα για αυτό το θέμα. Οποτε δεν πειράζουμε κι εμείς τίποτα.

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2011

δεν ξέρω αν ειναι πρόβλημα.. αλλά με προβληματίζει..
    ( δεν μου το έκανε στην αρχή, ούτε και το 250)
    όταν ξεκινάω πορεία.. σχεδόν όταν σβήνει το φωτάκι του abs που ειπαμε ότι μέχρι να ρολάρουμε ειναι αναμένο... ακούω ένα αρκετά δυνατό γκγγζζζρρρ
    ο ηχος κρατάει κανα δυο δευτερολεπτα και βγαίνει μέσα από την κοσνόλα- φωτα κλπ ( κουτί) του τιμονιού..
    εχει κανενα παρόμοια εμπειρία;
    μου το έχει ξεκινησει κανα μηνα τωρα.. δεν το έκανε παλια

Μέλος Chris Xmax's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2017

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον petran Εμφάνιση δημοσίευσης
    καλησπέρα παιδιά...έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος όταν πέφτει σε φρεάτιο δρόμου που είναι σχετικά βαθύ με πολύ λίγα χιλιομετρα ένα θόρυβο ακριβώς σάν ΄'ΓΚΟΥΠ' μπρόστα στήν ανάρτηση και κάτω από το καντράν??σκέφτηκα μήν κουνιόταν η μπαταρία ,άνοιξα τη μάσκα μπροστά αλλά δέν είδα κάτι να κουνιέται...πιό παλία δέν το έκανε...να θέλει καμια βίδα σφίξιμο στα πηρούνια μπροστα?ευχαριστώ παιδιά//
    Το παρατήρησα και εγώ. Δυο φορές μέσα σε μια εβδομάδα μου έτυχε αλλα θυμάμαι οτι ήμουνα φρεναριστός με το μπροστινό! Γενικά τις αποφεύγω αλλά χωρίς φρένα δεν εχει ακουστεί ποτέ άλλοτε. 6000χλμ έχω…

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

Κι εμένα μου έχει τύχει 2-3 φορές. Επίσης φρενάροντας. Μήπως τερματίζει η ανάρτηση;

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2010

ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΚΟΥΠ μπροστά πάει να με εκνευρίσει ...σήμερα πάλι σε διαφορά ύψους μεταξύ ράμπας και δρόμου με μηδέν χιλιόμετρα νομίζεις ότι κάτι είναι ξεβιδωμένο μπροστά...και είμαι και επαρχία και δύσκολο να βρείς άκρη εδώ...το έψαξε κανείς που του το κάνει σε συνεργείο να δούμε τί είναι?
    εγώ το συζήτησα με το μάστορα και μου είπε άστο λίγο ακόμα να εξελιχτεί να δούμε...του λέω κι εγώ δέ ρωτάς τη γιαμάχα στήν αθήνα στα κεντρικά μήπως ξέρουν κάτι...ακόμα περιμένω απάντηση...

Senior Member ROSICKY's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2015

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον petran Εμφάνιση δημοσίευσης
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΚΟΥΠ μπροστά πάει να με εκνευρίσει ...σήμερα πάλι σε διαφορά ύψους μεταξύ ράμπας και δρόμου με μηδέν χιλιόμετρα νομίζεις ότι κάτι είναι ξεβιδωμένο μπροστά...και είμαι και επαρχία και δύσκολο να βρείς άκρη εδώ...το έψαξε κανείς που του το κάνει σε συνεργείο να δούμε τί είναι?
    εγώ το συζήτησα με το μάστορα και μου είπε άστο λίγο ακόμα να εξελιχτεί να δούμε...του λέω κι εγώ δέ ρωτάς τη γιαμάχα στήν αθήνα στα κεντρικά μήπως ξέρουν κάτι...ακόμα περιμένω απάντηση...
    μηπως δεν ειναι γκουπ αλλα σαν τρεμουλο πλαστικου συντονισμου οταν αντιδρα η αναρτηση?
    "Όμως σήμερα το λέω βρίσκω το καλό κι ωραίο σε μια σπορ Alfa Romeo"Οδυσσέας Ελύτης «Τα ρω του έρωτα» 1972

XMAX300 MATT GREY
    SM-G950 MIDNIGHT BLACK
    SCOUPE (W203) 192hp full option IRIDIUM SILVER

Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2017

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον ROSICKY Εμφάνιση δημοσίευσης
    μηπως δεν ειναι γκουπ αλλα σαν τρεμουλο πλαστικου συντονισμου οταν αντιδρα η αναρτηση?
    Ακριβός οπως το λέει είναι… ΓΚΟΥΠ.
    Φαντάσου σαν να ειναι π.χ η μπαταρία στο ενα άκρο μιας ράγας στην μούρη που βρίσκεται χωρίς να ειναι δεμένη και οταν γίνεται αυτό, να “τσουλάει” και να πάει τέρμα στο αλλο άκρο… ΓΚΟΥΠ.

Νέο Μέλος djbillm's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

Παιδιά το μηχανάκι είναι απο αναρτήσεις θεοσκληρο .... αυτά τα γκουπ και τα γκαπ ειναι επειδή δεν σουσταρη εμπρός ..εγω στην αρχή δεν το πίστευα και έσκυψα να δω μήπως εχει αποστάτες και δεν τους εχουν βγάλει .... εχει θέμα με τις αναρτήσεις ...περνάς απο σαμαρακι 3 εκατοστά και κοπανιετε ολόκληρο .
    Honda Glx
    Honda Cbr 400 RR
    Yamaha Xtx660R
    Kawasaki z1000
    Yamaha R6
    Gilera Runner 125
    Yamaha Tdm 900
    Yamaha Xmax 300

Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2017