Sym Γκοργκόλης motokinisi
Σελίδα 8 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 71 έως 80 από 163

Thread: SYM CITYCOM S 300i CBS ή PEOPLE GTI 300 ABS

Moderator GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

Απ: αγορα μεχρι 4000 ευρω..

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον gogeta5 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Θα έμενα στο beverly τότε φίλε μου που τα συνδυάζει όλα και κάνεις και ταξίδι 2 καβάλο όπως θες με μέσες ταχύτητες 100 με 110 χλμ περίπου μαζί με χώρους και χαμηλή κατανάλωση. Εάν δεν σου φτάνει ο κινητήρας του beverly τότε κοίταξε σε μεγαλύτερα κυβικά.
    Το 100 με 110 δεν είναι τελική υπόψιν,είναι 1 σταθερή ταχύτητα που έχεις ακόμη ενεργητική ασφάλεια δλδ εάν τύχει κάτι μπορείς να δώσεις 1 μικρή επιτάχυνση να αποφύγεις κάτι ξαφνικό από το να πλακωθεί στα φρένα . Και 130 πάει αλλά εκεί δεν έχει να σου δώσει τπτ και γνκ τα 300αρια σε ταχύτητες άνω των 130 δεν έχεις ενεργητική ασφάλεια πλέον
    Εάν γνκ θες τα ταξίδι με σταθερές ταχύτητες 130 με 140 και ενεργητική ασφάλεια τότε κοίταξε πιο πολλά κυβικά με ανάλογη αύξηση κατανάλωσης σε αστικό κύκλο.

Send by New Planet Vegeta
    +1

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

οκ εξαλλου εχω καιρο ακομα..ισως προκυψει καμια καλη ευκαιρια και την προλαβω..δεν βιαζομαι

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον nikdes Εμφάνιση δημοσίευσης
    οκ εξαλλου εχω καιρο ακομα..ισως προκυψει καμια καλη ευκαιρια και την προλαβω..δεν βιαζομαι
    Ευκαιρία σίγουρα θα πετύχεις φίλε μου γιατί πολλοί για να διώξουν το στοκ μετά τους 2-3 μήνες που έχουν περιθώριο τώρα θα έχουν περάσει ήδη πινακίδες και θα πωλούνται σαν μτχ με 0 χλμ
    Εσένα δεν σε πειράζει αλλά σε συμφέρει ουσιαστικά γιατί είναι ολοκαίνουριο αλλά πλέον θα πωλείται σαν μτχ δλδ χαμηλότερη τιμή (μην φανταστείς ότι θα τα σκοτώσουν αλλά εάν πχ από τα 4700 πέσει 400 με 500€ λέμε τώρα τότε φίλε μου αξίζει η υπέρβαση των 200€ για να αποκτήσεις κάτι αξιόλογο).
    Προσωπικά καταλαβαίνω ότι σ αρέσει η όρθια θέση,παρόλα αυτά υπάρχουν φίλε μου πολύ αξιόλογες προτάσεις και στα καναπεδατα,πιο ολοκληρωμένες και ερωτευσιμες.
    Βάλε στο car.gr και ταξινόμηση κατά χρονολογία 1α να σου βγάλει φωτο με 0 χλμ από εμπόρους να δεις τι σου κάνει κλικ να πας από κοντά να τα τσεκάρεις.
    Και εμένα με βολεύει η όρθια θέση και στα όρθιας όπως σου πα γι αυτά που ζητάς θα σε καλύψει το euro 4 beverly abs-asr από εκεί και πέρα όμως στα μεσαία μονοκυλινδρα θα πήγαινα να δω και το Downtown 350 εάν έχει μείνει σε euro 3 τπτ όπως και το X Max 250 abs εάν έχει μείνει τπτ σε απλή έκδοση όχι Iron,αξίζουν 1 μικρή υπέρβαση και ο όγκος να ξέρεις δεν είναι μεγαλύτερος.
    Θα σου πρότεινα να πας να δεις σε 1 έκθεση το citycom s,να κάτσεις πάνω του και μετά κάτσε πάνω στο gts f4 (με κλειστούς καθρέφτες,είναι το μόνο 300αρι που έχει σε τέτοιο σημείο τους καθρέφτες,όλα τ αλλά των υπολοίπων εταιρειών έχουν καθρέφτες πιο μαζεμένους και σε άλλο ύψος για να βολεύει). Θα δεις ότι το βάρος είναι ίδιο,180 κάτι κιλά και τα 2 όπως και ο όγκος μπροστά ίδιος. Το μάκρος θα δεις δεν είναι μεγάλη διαφορά

Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Super Saiyajin ''Blue'')

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

φιλε οσο αφορα τα καναπεδατα ειμαι καθετος..δεν μου γεμιζουν το ματι...οποτε μονο ορθια θεση κοιταζω...

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

φιλε οσο αφορα τα καναπεδατα ειμαι καθετος..δεν μου γεμιζουν το ματι...οποτε μονο ορθια θεση κοιταζω...
    Δεν μένουν τότε πολλές επιλογές.
    Sh 300 που φτάνει 5500€ & beverly 350 στα ίδια επίπεδα τιμών οπότε τα ξεχνάς για καινούρια και στην περιοχή των 4000€ έχεις το beverly 300 abs-asr,kymco gti 300 abs και citycom s.
    Το citycom s δεν έχει abs ούτε έχει ανακοινωθεί εάν θα βγει έκδοση με Abs και κινητήρα euro 4 πχ του νέου cruisym οπότε θα σταματήσει α εισάγεται στην Ευρώπη και δεν θα σου το πρότεινα για αγορά λόγω απουσίας abs.
    Μεταξύ gti & beverly τότε beverly,πιο φρεσκαρισμενο μοτέρ συν χώροι συν αντι σπιν,ακόμη και σε euro 4 έκδοση να βγει το gti πάλι beverly θα σου πω,οι χώροι και ανεση για 2 ατομα γιατί το άλλο είναι πολύ μαζεμένο για 2 καβαλο ταξίδι και δεν έχει τον ίδιο χώρο από κάτω. Χωρια που εσύ κοιτάς και την κατανάλωση,το gti και σε euro 4 να βγει είναι εν μέρει διαφορετικός προσανατολισμος,λιγο πιο νευρικό και επιθετικό,που αυτά τα στοιχεία δεν πάνε πάντα με χαμηλή κατανάλωση,όσο το κυνηγάς δλδ το γκάζι θα καίει

Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Super Saiyajin ''Blue'')

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

θα περιμενω μηπως βρω κανενα μπεβερλυ κοντα στα 4000 αν τα δωσω και μετρητα ισως κανω καλα παζαρια...απλα παντα εβαζα δυο πραγματα μεσα μου..την ορθια θεση και τα 25-28 αλογα ετσι ωστε να κινειται πιο ανετα σε μεγαλα ταξιδια που ισως γινουν..τωρα αν δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δεν πειραζει..
    Last edited by nikdes; 11-01-17 at 06:08 PM.

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Μέχρι 4000 θα δυσκολευτείς πολύ να βρεις καινούριο euro4 με ABS που να κάνει και άνετα ταξίδια (όρθια θεση και ανετο ταξιδι δυσκολα συνδυάζονται).
    Ισως θα πρεπει να κανεις καποιο συμβιβασμό, ή να πας στα 4800 και να παρεις κανα kxct ή να αφήσεις εκτός το ABS και να παζαρέψεις κάποιο Citycom στοκ στα 3000.

Εγω που είμαι σε παρομοια φάση (αλλα με μπατζετ μέχρι 5000) ακόμη περιμένω, αυτή τη στιγμή σε euro4 υπάρχει μόνο το Beverly 300 και το x-town το οποιο δεν μου αρεσει.

Περιμένουμε να δουμε τιμες του X-Max300 να βγεί το Cruisym και μήπως η kymco βγάλει καποιο ανανεωμένο kxct.

Θεωρώ θέμα χρόνου επίσης να βγεί καινούριο people gti 300 στη σχεδιάση του 125και 150 με 14άρη πίσω και μεγαλύτερο χώρο κατω από τη σέλα καθώς και το νέο πίνακα οργάνων της kymco.

Ότι και να γινει πάντως, με 4000 δεν θα αγοράζεις κανενα.

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

φιλε το κυμκο αν ειχε χωρο κατω απο τη σελα θα ηταν πρωτη επιλογη...δεν θα βιαστω οποτε αν αξιζει κατι//απλα μεχρι στιγμης μονο το μπεβερλυ εχει χωρο κατω απο τη σελα και ειναι πιο ομορφο...αν ειχε και 28 αλογακια θα το ειχα παρει ηδη..χαχα

Moderator GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

φιλε το κυμκο αν ειχε χωρο κατω απο τη σελα θα ηταν πρωτη επιλογη...δεν θα βιαστω οποτε αν αξιζει κατι//απλα μεχρι στιγμης μονο το μπεβερλυ εχει χωρο κατω απο τη σελα και ειναι πιο ομορφο...αν ειχε και 28 αλογακια θα το ειχα παρει ηδη..χαχα
    Τώρα είναι ο καιρός να ψαχτείς για Euro3 μοντέλα stock απο το 2016 που θα βγούν σόγουρα σε προσφορά έναντι των καινούριων Euro4 μοντέλων.

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

εχεις δικιο..απλα να εχει abs εστω....αυτο με το κυμκο που δεν εχει χωρο κατω απο τη σελα μου εχει καθισει ασχημα

Σελίδα 8 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •