Sym Γκοργκόλης
Σελίδα 1 από 13 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 125

Thread: αγορα μεχρι 4000 ευρω..

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

αγορα μεχρι 4000 ευρω..

καλησπερα σε ολους και καλη χρονια να εχουμε γεματη υγεια..ενδιαφερομαι μεχρι το πασχα να κανω μια αγορα ενος σκουτερ που να μπορω να το κινω παραλληλα και σε καποια ταξιδια ανετα αλλα κυριως εδω που μενω στην πολη να με βολεψει...καταρχας θελω απο καταναλωση να ειναι οικονομικο και τα σερβις του να μην ξεφευγουν και πολυ..σκεφτομαι για καινουριο να εχω το κεφαλι μου ησυχο..κατω απο τη σελα θελω να εχει χωρο εστω για ενα κρανος...και να μην ειναι μακρυ οπως μερικα σκουτερ που παρατηρω,,,τα μαζεμενα μου αρεσουν περισσοτερο,,,,,αν καποιος εχει κατι αντιστοιχο και μπορει να με βοηθησει καλως

Super Moderator #evripidis#'s Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Απ: αγορα μεχρι 4000 ευρω..

Όταν εννοείς μακρύ ποιό(α) scooter έχεις κατά νου και αναφέρεσαι;
    Στην πράξη ένα scooter μέχρι 300 κ.εκ. θα σε υπερκαλύψει.
    Στην ουσία αυτή η κατηγορία είναι η χρυσή τομή για χρήση πόλης έχοντας όμως ταξιδιωτικές δυνατότητες και χωρίς να ξεφεύγουν τα κόστη συντήρησης ή κατανάλωσης καυσίμου.
    Προσωπικά θα σου συνιστούσα να έχει ABS.
    Με τα έως τώρα δεδομένα στην μικρότερη κατηγορία τα PCX, SH και Nmax φαντάζουν ιδανικά αλλά έχουν περιορισμένες δυνατότητες για ταξίδια.
    Αν ανέβουμε λίγο πιο πάνω τα 4.000 ευρώ δεν φτάνουν. Φλερτάρεις τα 4.700-5.000.
    Τέτοιες επιλογές είναι τα Sym 300 F4 ABS, Kymco K-XCT 300i ABS.

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Στα μεσαία σκούτερ με δυνατότητες και χώρο πάνω κάτω ίδιες διαστάσεις έχεις και βαρη. Μόνο τα sh 300 και Kymco gti είναι πιο μαζεμένα αλλά το sh είναι πολύ πιο πάνω από το budget σου το άλλο δεν ξέρω εάν δίνει μπαγκαζιερα μαζί με την αγορά γιατί από κάτω δεν χωράνε όλα τα σχήματα και μεγέθη κρανων.
    Εάν θες και ταξίδια θα σου πρότεινα καναπεδατη θέση. Και εγώ προτείνω απαραίτητα το abs.
    Στα λεφτά που δίνεις εάν διαθέσεις 200 με 300€ έξτρα σε ολοκαίνουριο κοίτα το Kymco X Town abs. Έχει euro 4 κινητήρα,abs,χώρους και πιο φρεσκο και γνκ ότι ζητάς. Σε όρθια θεση το beverly 300 euro 4 abs-asr,θα σε βολέψει η θέση αυτή στη μετακίνηση στην πόλη.
    Σε μτχ έχεις πολύ περισσότερες επιλογές,Sym gts f4 abs,kymco Downtown 300 abs & Kxct abs,δύσκολα το 350 Downtown,sh 300 abs,ίσως forza,το 250 Abs σίγουρα αλλά θα ναι πιο παλιό και με πολλά χλμ,μετά το beverly 350 abs-asr,kymco gti abs,ίσως και kawasaki j300 abs,yamaha X max 250 abs

Send by New Planet Vegeta
    Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Super Saiyajin ''Blue'')

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

απλα τα καναπεδατα δεν μου αρεσουν

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Σε καινούριο με μικρή υπέρβαση το νέο beverly 300 euro 4.
    Αλλιως σε μτχ κοίτα σε beverly 350 abs-asr & sh 300 abs αλλά σε ταξίδι είναι πιο άνετο το καναπεδατο,τώρα έχω όρθια θέση και έχω κάνει ταξίδια με φόρτο και το καναπεδατο ήταν πιο άνετο σε πολύωρο ταξίδι

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

παντα να κοιταω euro 4 πλεον?

Super Moderator #evripidis#'s Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Στα όρθια ζορίζει το θέμα χώρου (αν δεν θέλεις να βάλεις μπαγκαζιέρα). Παρόλα αυτά υπάρχουν κάποια που έχουν ικανοποιητικούς αποθηκευτικούς χώρους σύμφωνα με αυτά που ζητάς.
    Τέτοια είναι το Honda SH 150 (3.700 ευρώ), Piaggio Meddley S 150 (3.000 ευρώ), Beverly 300 (4.500 ευρώ).
    Κάποιο άλλο δεν μου έρχεται άμμεσα κατά νου, είμαι βέβαιος όμως ότι αν υπάρχουν ο Παναγιώτης που σου απάντησε παραπάνω θα το αναφέρει.

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Σε καινούριο φίλε μου δεν έχεις άλλη επιλογή και με abs,τα ολοκαίνουρια όρθιας θέσεως με Abs στην αγορά είναι euro 4 ούτως ή άλλως. Σε καναπεδατη υπάρχουν ακόμη euro 3. Σου έγραψα euro 4 στο beverly γιατί εάν δεν είναι,τότε 1ον είναι παλιό μοντέλο σε στοκ και 2ον δεν έχει abs ενώ το X town & sh είναι ολοκαίνουρια.
    Προσωπικά εάν ήθελα μεταφορικό μέσο δεν θα κοίταζα απαραίτητα euro 4,είναι λιγότεροι οι ρύποι στο περιβάλλον αλλά ουσιαστική διαφορά δεν βλέπεις σε μεγάλο βαθμό πάντα. Όμως εάν είναι euro 4 τότε έχει απαραίτητα Abs που αυτό είναι ουσιαστική διαφορά και must σε 2κυκλο ειδικά με cvt.
    Εξάλλου euro 4 θα ναι πλέον όλα τα ολοκαίνουρια,ότι είναι euro 3 είναι σε στοκ
    Για μένα πήγαινε και κάθισε πάνω και σε όρθιο και σε καναπεδατο και εάν μπορείς οδήγησε τα να δεις που κλειδωνεις καλά.
    Και μην ξεχνάς ότι μέσα στο 6μηνο αναμένεται το X Max 300,λογικά και η απάντηση με cruisym 300

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

ας παραλειψω τοτε το θεμα χωρου και να κοιταξουμε με βαση τα χρηματα που δινω αλλα καινουριο..δεν θελω μεταχειρισμενο...να μπορει να κανει και ταξιδακια ομως εστω κοντινα....αλλα παντα δευτερη επιλογη τα καναπεδατα,,,,εμενα δεν μου αρεσουν εμφανισιακα

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον nikdes Εμφάνιση δημοσίευσης
    ας παραλειψω τοτε το θεμα χωρου και να κοιταξουμε με βαση τα χρηματα που δινω αλλα καινουριο..δεν θελω μεταχειρισμενο...να μπορει να κανει και ταξιδακια ομως εστω κοντινα....αλλα παντα δευτερη επιλογη τα καναπεδατα,,,,εμενα δεν μου αρεσουν εμφανισιακα
    Σε ολοκαίνουριο θα έπαιρνα σε 300αρι πάντα το beverly 300 abs-asr.
    Στην πιο κάτω κατηγορία των 150 κυβικων έχεις σαφώς επιλογές που θα σου μείνουν τα λεφτά όπως σου πρότεινε ο evripidis πιο πάνω sh 150 abs & medley 150 που σίγουρα θα κερδίσεις σε κινηση μέσα σε πόλη και σε κατανάλωση αλλά χάνεις σε άνεση σε ταξιδια,δλδ πιο χαμηλές μέσες ταχύτητες. Για μένα δες πόσα ταξίδια θα κάνεις,εάν μιλάμε για 1 το χρόνο πάρε 150 κυβικά και αρκέσου σε ταξίδι σε μέσες ταχύτητες 90 χλμ με 100,παραπάνω απλά κινησαι στα κόκκινα του και χάνεις σε ενεργητική ασφάλεια
    Γνκ εάν θες να κινησαι με ταχύτητες άνω των 100 χλμ και σε πιο αστικό περιβάλλον πχ πας από Άλιμο στο Αιγαλεω τότε μείνε στα 300 κυβικά
    Κοίτα πάντως και το X town

Σελίδα 1 από 13 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •