Sym Γκοργκόλης
Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 51 έως 60 από 66

Thread: Nmax 155

Μέλος babaman's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Απ: Nmax 155

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον #evripidis# Εμφάνιση δημοσίευσης
    Σωστή η παρατήρηση του Γιάννη.
    Αυτή η βελτίωση έχει νόημα μόνο για έναν κάτοχο που έχει στο νου του να το κρατήσει.
    Παίζει να πάρεις μεταχειρισμένο το 125 ομως όποτε πάλι συμφέρει

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αντωνης

Tracer

Μέλος pcxowner's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2014

Παραμεριζοντας το θεμα του κοστους,
    θα ηθελα να μεινω σε αυτο που ακροθιγως αλλα και ευστοχα ανεφερε παραπανω ο @gogeta5.
    Εαν καποιος προβει σε μια τετοια μετατροπη με παρανομο τροπο (μη δηλωνοντας την αλλαγη του κυβισμου),
    ποιος θα θελησει να το αγορασει μεταχειρισμενο, επωμιζομενος εν γνωσει του την παρανομια ?
    ή μηπως ο ιδιοκτητης του θα αποκρυψει το γεγονος, προκειμενου να το ... ξεφορτωθει ?
    Να με συγχωρειτε παιδια, αλλα τετοιες κινησεις ειναι τουλαχιστον γελοιες εν ετει 2017,
    την στιγμη μαλιστα που υπαρχει σε παραγωγη το Nmax 155.
    Μου θυμιζουν αντιστοιχες πρακτικες της δεκαετιας του '80 (που οι περισσοτεροι απο εσας δεν ειχατε καν γεννηθει τοτε).
    Και κατα την ταπεινη μου αποψη, σε αυτο το forum που μας φιλοξενει,
    θα επρεπε ολοι να καταδικαζουμε τετοιες... "φιλοδοξιες" !
    PCXowner
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ @ PCX 150 MY14

Μαζι με το νεο σας scooter, ο εμπορος ( βασει της Ευρωπαικης νομοθεσιας - αρθρο 38 )
    ειναι υποχρεωμενος να σας χορηγησει ( χωρις χρεωση ) το EU CERTIFICATE OF CONFORMITY
    για το συγκεκριμενο ( και μοναδικο ) δικυκλο σας.
    Ζητάτε το επιμονως !

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον pcxowner Εμφάνιση δημοσίευσης
    Παραμεριζοντας το θεμα του κοστους,
    θα ηθελα να μεινω σε αυτο που ακροθιγως αλλα και ευστοχα ανεφερε παραπανω ο @gogeta5.
    Εαν καποιος προβει σε μια τετοια μετατροπη με παρανομο τροπο (μη δηλωνοντας την αλλαγη του κυβισμου),
    ποιος θα θελησει να το αγορασει μεταχειρισμενο, επωμιζομενος εν γνωσει του την παρανομια ?
    ή μηπως ο ιδιοκτητης του θα αποκρυψει το γεγονος, προκειμενου να το ... ξεφορτωθει ?
    Να με συγχωρειτε παιδια, αλλα τετοιες κινησεις ειναι τουλαχιστον γελοιες εν ετει 2017,
    την στιγμη μαλιστα που υπαρχει σε παραγωγη το Nmax 155.
    Μου θυμιζουν αντιστοιχες πρακτικες της δεκαετιας του '80 (που οι περισσοτεροι απο εσας δεν ειχατε καν γεννηθει).
    Και κατα την ταπεινη μου αποψη, στο forum που μας φιλοξενει,
    θα επρεπε ολοι να καταδικαζουμε τετοιες... "φιλοδοξιες" !
    Φίλε μου γι αυτό το ανέφερα,αφού οι χρήστες 2 κύκλων εδώ στην Ελλάδα έχουν "μαθει" πλέον σε τέτοιες τεχνικές εδώ και δεκαετίες και πλέον οι νέες γενιές τα θεωρούν δεδομένα,16 χρονών με παπί 50αρι στα χαρτιά και μοτέρ που ξεφτιλίζει αυτά που καβαλαμε τώρα,ακρανωτος και με υφακι απιαστου εκδικητη - καβαλάρη,όπου ο αστυνομικός είναι ο κακός που θέλει να το κακό του,είναι λογικό λοιπόν αυτός να εξελιχθεί σε σημερινό Ελληναρα που σαφώς το δικό του πλέον 16χρονο τα θεωρεί βάση για την οδηγική του παιδεία.
    Δεν θέλω να ξεφύγω από το θέμα αλλά πιστεύω έπρεπε να αναφερθεί μιας και στην Ελλάδα το χουμε αυτό το φαινόμενο και μάλιστα είσαι ο κακός ή ο λοξός όταν το επισημαίνεις,λιγο ο ωχ αδερφισμος,λιγο να πάνε να πιάσουν τον άλλο που κλέβει εκατομμύρια ενώ εγώ τι έκανα,λιγο ότι όλοι οδηγούμε καλύτερα από πιλότο και δεν μας πιάνει τπτ.
    Επειδή έχω εμπλακεί 2 φορές σε τροχαίο με τέτοιο 2 κύκλο,που έφταιγαν εκείνοι και τις 2 φορές και μάλιστα τη 2η ήταν ανήλικος που προσπάθησε να φύγει,η μαγκιά αυτή δεν σταμάτησε ούτε μέχρι και σήμερα

Send by New Planet Vegeta
    Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Super Saiyajin ''Blue'')

Super Moderator #evripidis#'s Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Παιδιά σας παρακαλώ πολύ όχι προσωπικές αντιπαραθέσεις. Η κάθε γνώμη είναι σεβαστή, αρκεί η έκφραση της να παραμένει σε κόσμια επίπεδα.

Senior Member Παναγιωτης's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008

Και τα μηνυματα των απο πανω γιατι δεν τα εσβησες?Αναφερθηκε εγω η κανενας αλλος σε μη δηλωση της αλλαγης του κυβισμου?Στοχοποιουν με αυθαιρετα συμπερασματα λοιπον.

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Φιλε μου δεν αναφερθηκε κανενας σε εσενα προσωπικα ή σε οποιον ασχοληται με τη μετατροπη που καλα κανει και μπραβο για την ορεξη και το μερακι του.
    Αναφορα εγινε σε εκεινον που ΔΕΝ θελει να δηλωσει τπτ,ουτε διατιθεται να δινει λογο πουθενα που δυστυχως -κακως- υπαρχουν στη χωρα μας ακομη και οχι σε μικρο βαθμο.
    Εαν νιωθεις εσυ προσωπικα οτι θιχτηκες,απο εμενα με συγχωρεις,δεν ανεφερθηκα προσωπικα σε εσενα,ισως παρεξηγησες τα γραφομενα,ειπα οτι κακως δεν δηλωνεται μια τετοια μετατροπη απο ορισμενους οπως επισης οτι ορισμενοι θα το προτιμησουν γιατι δεν εχουν διπλωμα α2 (ειτε δεν πηραν το α1 ''με το σπαθι τους'' και ξερουν οτι θα κοπουν ειτε γιατι δεν εχουν ορεξη να δωσουν) και γνκ δεν ακουν σε κανενα κανονα.
    Πως θα ενιωθες εσυ εαν εκανες τη μετατροπη και ειχες διπλωμα εαν στην επεφτε στο δρομο 1 τυπος αυριο που δεν ειχε το α2 (ελα δεν βαριεσαι σε εμενα δεν γινεται τπτ τυπος δλδ) και ειχε κανει τετοια μετατροπη και προσπαθουσε να φυγει γιατι θα εμπλεκε με ασφαλειες (μου ετυχε οπως προειπα 2 φορες μεχρι τωρα).
    Ουτε η εταιρεια φταιει,ουτε εσυ,ουτε κακως βγαινει το κιτ,εγινε αναφορα σε κατηγορια ατομων που δυστυχως υπαρχει και δεν υπακουει γνκ σε κανονες. Εαν εσυ προσβληθηκες,απο εμενα δεν υπηρχε τετοια προθεση,συγγνωμη εαν τα γραφομενα μου σε εκαναν να ερμηνεψεις κατι τετοιο
    Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Super Saiyajin ''Blue'')

Super Moderator #evripidis#'s Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Παναγιώτη σβήστηκαν τα δύο μηνύματα που είχαν χαρακτηρισμούς. Το να σβηστούν δύο απόψεις που δεν συμφωνείς (ούμε, είτε) δεν έχει νόημα. Άλλωστε έγινε ακαδημαϊκή αναφορά στο θέμα. Δεν ήταν επί προσωπικού.

Senior Member Παναγιωτης's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008

Δεν διαβασα το μηνυμα που σβηστηκε,αν δεν αναφερονται προσωπικα τα μελη δεν εχω κανενα προβλημα μαζι τους,αλλα οι γενικευσεις γενικα ειναι παρεξηγησιμες.

Μέλος babaman's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2011

Αμφιβάλω αν τα παραδείγματα με τους 16 χρόνους πιτσιρικάδες έχουν καμία σχέση με το θέμα του υπέρ κυβισμού του nmax. Οι συγκεκριμένοι πιτσιρικάδες το nmax μάλλον θα το βλέπουν σαν γιογιό μωρου με ρόδες.

Επειδή οι περισσότεροι εδω πέρα ειμαςτε κάποιας ηλικίας άλλοι σαρανταριζουμε κτλ ας μείνουμε στο θέμα.

Εγώ προςωπικα αν είχα το nmax 125 το μόνο που θα με ενδιέφερε θα ειναι η αξιοπιστία του upgrade και θα το κανα και αυριο κιόλας. Τώρα στη μεταπώληση κτλ ειλικρίνεια εννοείται δεν ειμαςτε παιδάκια. Στη τελική το ξανακάνεις μαμά και το δίνεις.
    Αντωνης

Tracer

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2012

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον babaman Εμφάνιση δημοσίευσης
    Επειδή οι περισσότεροι εδω πέρα ειμαςτε κάποιας ηλικίας άλλοι σαρανταριζουμε
    Φίλε να μιλάς για τον εαυτό σου
    Εγώ είμαι νεαρός ακόμα

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •