motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 91 έως 100 από 102

Thread: Γενική συζήτηση NMAX 125

Moderator Chris Xmax's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2017

απ: γενική συζήτηση nmax 125

Είναι στενάχωρο που συμβαίνει αυτό. Δεν μπορώ να ξέρω αν ειναι καθαρά θέμα “τύχης” αυτό το πρόβλημα, αλλά σίγουρα να πάρεις αρκετές γνώμες απο εξουσιοδοτημένους και μή, γιατί μου ακούγεται πολύ μεγάλο το κόστος (και ανταλλακτικό και εργασία).

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2018

Απ: απ: γενική συζήτηση nmax 125

Ευχαριστω.-

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2017

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον ikauki Εμφάνιση δημοσίευσης
    Κατοχος Νmax 125...ευχαριστημενος...και στησιμο και τραβηγμα για τα κυβικα του και χαμηλη καταναλωση...δυστυχως, η καλη εικονα αξιοπιστιας που ειχα για την εταιρεια κατερρευσε μαζι με τη μοναδα ABS, μολις 7 μηνες μετα τη ληξη της εγγυησης...αδικαιολογητη και πανακριβη βλαβη για την προελευση της κατασκευαστριας χωρας του συγκεκριμενου μοντελου...μου ζητανε για νεα μοναδα 870 ευρω + 200 τοποθετηση...δλδ το ενα τριτο της αξιας αγορας νεου ή το ενα δευτερο μεταχειρισμενου...μηπως ηρθε η ωρα της Κινας;
    τι να πω ρε φιλε....πολυ γκαντεμθια?τελικα τι εκανες?ρωτησες κ αλλου για καμια τιμη?εγω δεν θα τα σκαγα ...ας δουλευε κ χωρις abs

Senior Member Παναγιωτης's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008

Ψαξε σε κανενα ασιατικο σαιτ με ανταλλακτικα μηπως βρεις την μοναδα abs σε κανονικη τιμη.Παντως δεν ετυχε να ξανακουστει κατι τετοιο ουτε στα φορουμ του εξωτερικου.Επισης πηγαινε και σε κανενα αλλο συνεργειο να σου πουν γνωμη η βρες καποιον καλο ηλεκτρολογο αυτοκινητων.Ενημερωσε μας αν θες.

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2018

Το πηγα και σε αλλο ανεξαρτητο συνεργειο και μαστορα συστημενο που ειδικευεται σε μοναδες abs και ηλεκτρολογικα...ο εγκεφαλος εδειξε μοναδα και μπροστινο αισθητηρα μαζι...παρεγγειλα ηδη μεταχειρισμενο απο Αγγλια, απο τροπετο...μοναδα και αισθητηρα απο το ιδιο μηχανακι...παραλαμβανω μεσα στη βδομαδα...κοστος και για τα δυο, μαζι με ταχυδρομικα 90 ευρω + 100 τοποθετηση...ας ελπισουμε οτι θα δουλεψει γιατι ο μαστορας δεν μου εγγυαται...σας κραταω ενημερους και σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας.-

Νέο Μέλος panosfc's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2018

Μακαρι να ειναι αυτο και να την βγαλεις οσο πιο φτηνα γινεται...
    Δυστυχως συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες.
    Παναγιωτης

Yamaha Xmax 250 (2016)
    Sym Symphony ST 200i

Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008

Γιατι να μην δουλεψει μια χαρα θα μπει κανονικα.

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2018

Δυστυχως τα νεα δεν ειναι καλα...ουτε με τη δευτερη μοναδα δουλεψε το abs...οπως φοβοταν ο ηλεκτρολογος...οχι μονο δεν δουλεψε αλλα με την επεμβαση τωρα δεν δουλευει ουτε το οδομετρο...δεν ξερω με τι ταχυτητα κινουμαι και πότε να κανω αλλαγη λαδιων...εκτος απο τις λυσεις ''Aστο ετσι'' και ''Bαλε καινουργια μοναδα με 1100 ευρω'', υπαρχει καποια αλλη;...εχω απογοητευτει και ταλαιπωρηθει...ευτυχως ο μαστορας εδειξε συμπονοια και δεν μου πηρε φραγκο...το μηχανακι ηταν να μεινει 2 μερες μεσα και εμεινε 9 και δουλεια δεν καναμε...Γιαμαχα τα λεφτα μου να χα...!!!

Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2008

Δεν πιστευω να γινεται κατι αλλο.Μονο αλλαγη.Γιατι ομως να μην δουλεψει με τα ανταλλακτικα που εβαλες?Αν πας δλδ για καινουργια μοναδα τι θα αλλαξει σε σχεση με μια μεταχειρισμενη?

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2018

Και ο μηχανικος στη Γιαμαχα σηκωσε τα χερια ψηλα...δεν του χει ξανατυχει παρομοια περιπτωση...εχει προβλημα με μοναδα και αναβει και error 42 που αφορα το οδομετρο, αλλα ο μαμισιος εγκεφαλος δεν τη διαβαζει καν για να μπει να τη σεταρει...πλεξουδα μια χαρα...κομμενο καλωδιο πουθενα...λες και το μηχανακι ειναι στοιχειωμενο...η περιπτωση και οι 2 μοναδες να ειναι καμμενες αποκλειστηκε...2 στα 2...αισθητηρες μια χαρα...ρωτησα και δεχεται ανταλλαγες...θα δω ποσο το παιρνει και θα παρω το 155 αν ειναι...τωρα αν μου ξανατυχουν παλι τα ιδια και με νεο μεχανακι, θα τα βαλω με την τυχη μου...σας ενημερωνω.-

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Σας ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι !!!
Σας ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι !!! Να περάσετε όσο πιο όμορφα γίνεται !!!