motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 70 από 73 ΠρώτοΠρώτο ... 206869707172 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 691 έως 700 από 721

Thread: Honda sh 300 2015 Γενική συζήτηση ερωτήσεις

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2010

Απ: Honda sh 300 2015 Γενική συζήτηση ερωτήσεις

όντως αυτά που είναι κάτω από την σέλα είναι άχρηστα, δεν υπάρχει περίπτωση να τα χρησιμοποιήσεις ποτέ...
    SH 300 2011
    HONDA είτε με 2 είτε με 4 ρόδες .....

Μέλος john kats's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2015

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον zonkiel Εμφάνιση δημοσίευσης
    Αυτο ειναι το αλλο ακρο. Εστω ενα κατσαβιδι να χω προσβαση στη μπαταρια, και αλλενοκλειδο για καθρεφτη. Θελω κατι ακομα?
    Φίλε μου δε χρειάζεται να χεις πρόσβαση στη μπαταρία αν μείνεις στο δρόμο απο μπαταρία απλά έμεινες, Άλλεν για τους καθρέφτες παλι δε το καταλαβαίνω,Οι καθρέφτες ετσι κ αλλιώς δε παίρνουν αλλεν.

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2011

χρειαζεσαι γιατι εκει ειναι και το κουτι με τις ασφαλειες και αμα καψεις καμμια εχει spare.

Σορρυ γαλλικο εννουσα και παλι και αυτο μου χει χρειαστει στο δρομο. Καποιος ντελιβαρασες θα με βαρεσε καποτε καθρεφτη οταν το χα παρκαρισμενο στο δρομο (μακρια απο σπιτι) και ξεβιδωσε τελειως ο καθρεπτης. Αμα δεν εχει κλειδι θα επστρεφα χωρις τον αριστερο μου καθρεπτη. Γιαυτο λεω μη το βλεπουμε τελειως yolo το θεμα. Σιγουρα τα περισσοτερα εργαλεια ειναι αχρηστα αλλα θελω να προβλεψω τα 2-3 πιο χρησιμα και πρακτικα για την οποια σπανια περιπτωση

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2015

Φίλοι καλησπέρες μετά από πολύ καιρό είπα να περάσω να σας δώ και να διαβάσω τα νέα για το SH,θεώρησα επίσης υποχρέωση μου να σας πω ότι το 300άρι βγήκε σήμερα από συνεργείο για αλλαγή τσιμούχας τρόμπας νερού εννοείται μέσα στην εγγύηση και χωρίς να δώσω ένα euro χλμ 16800.Καλό θα είναι να το τσεκάρουμε κατά διαστήματα,από ότι μου είπαν στο συνεργείο δεν είναι κάτι καινούργιο στο SH και δεν αποτελεί και σοβαρή βλάβη αν το δείς έγκαιρα.Προβληματίζομαι αν αξίζει να δώσω χρήματα για αμορτισέρ,διάβασα τα προηγούμενα post και δεν είμαι ψημένος ακόμα,θα δούμε....

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2011

Απο Σημερα το πρωι νιωθω στη κλειδαρια τις ρυθμισεις να γερνουν αισθητα πιο προς τα αριστερα απο οτι σηνηθως. Ισως καπου εσκασα σε καμμια λακουβα και με το βαρους του κλειδιου κατι να παιχτηκε.

Σε πρωτη φαση κλειδωνει πιο δυσκολα και δυσκολευομαι ελαφρως να βγαλω και το κλειδι. Υστερα οταν πηγα να βαλω μπρος εσβηνε με το που επαιρνε σαν να δειχνει οτι στη θεση ον ειναι καπου στο μεταιχμιο μεταξυ ανοιχτου-κλειστου κυκλωματος

Χεστηκα πανω μου γιατι ηθελα να προλαβω καραβι και λεω τωρα θα φωναξω καμμια οδικη, αλλα το πιεσα με δυναμη στα δεξια, και πηρε μπρος, αλλα φοβομουν στο δρομο μη σκασω σε καμμια λακουβα και μου σβησει στη κινησ

Πως επανερχεται τωρα αυτο, θελει να το παω σε μαστορα η μπορω να κανω κατι μονος μου

Μέλος Sakaross Priestrose's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2016
    SYM GTS300i F4 cbs Matte Black Φλώρινα - Ρόδος

Απο Σημερα το πρωι νιωθω στη κλειδαρια τις ρυθμισεις να γερνουν αισθητα πιο προς τα αριστερα απο οτι σηνηθως. Ισως καπου εσκασα σε καμμια λακουβα και με το βαρους του κλειδιου κατι να παιχτηκε.

Σε πρωτη φαση κλειδωνει πιο δυσκολα και δυσκολευομαι ελαφρως να βγαλω και το κλειδι.
    Δύσκολα να χάλασε από το βάρος του/ων κλειδιού/ων.
    Πολυ πιθανόν κάποιος να προσπάθησε να στο διαρρήξει.

Για τις επομενες μερες λέω να προσεχείς λίγο παραπάνω την περιουσία σου.
    "Φυλαγε τα ρούχα σου να εχεις τα μισά".
    27/04 FUEL LAST CHECK
    Odo:
    10195Km , Average Efficiency: 3,33L/100Km

S
    YM GTS300iF4
    CBS +AKRAPOVICS-P14S03-HRSSBL
    Το F4 μου είναι προέκταση του εαυτού μου κι εγώ όπως αποδεικνύεται, ένας ώριμος Κάγκουρας.
    Sakaross Priestrose 22/03/2017 όταν τοποθέτησε την akrapovic

Moderator GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον Sakaross Priestrose Εμφάνιση δημοσίευσης
    Δύσκολα να χάλασε από το βάρος του/ων κλειδιού/ων.
    Πολυ πιθανόν κάποιος να προσπάθησε να στο διαρρήξει.

Για τις επομενες μερες λέω να προσεχείς λίγο παραπάνω την περιουσία σου.
    "Φυλαγε τα ρούχα σου να εχεις τα μισά".
    Και εμένα εκεί πήγε ο νούς μου...σιγά το βάρος των κλειδιών...πρέπει να εχει μπεί χέρι έτσι όπως τα περιγράφεις.

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2011

Μπα δε νομιζω δε κινηθηκα σε καμμια περιεργη περιοχη αυτες τις μερες, αλλα εστω με την κλειδαρια τωρα πως την επαναφερω στη προηγουμενη της καταστασης. Με αγχωνει πολυ το σκεπτικο να γυρσει σε θεση οφφ καθως οδηγω και κυριως σε κανα ανοιχτο δρομο και παθω καμμια πλακα. Ασε που μετα για να ανοιξει θελω να κρατας φρενο δεν ειναι πως στι μηχανες

Moderator GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

Μπα δε νομιζω δε κινηθηκα σε καμμια περιεργη περιοχη αυτες τις μερες, αλλα εστω με την κλειδαρια τωρα πως την επαναφερω στη προηγουμενη της καταστασης. Με αγχωνει πολυ το σκεπτικο να γυρσει σε θεση οφφ καθως οδηγω και κυριως σε κανα ανοιχτο δρομο και παθω καμμια πλακα. Ασε που μετα για να ανοιξει θελω να κρατας φρενο δεν ειναι πως στι μηχανες
    Αναγκαστηκά συνεργείο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Και ρώτα και εκεί τι μπορεί να έχει συμβεί και ενημέρωσε εδώ φια τους υπόλοιπους κατόχους.

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Banned
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2017

Μου εχει κολησει ο διακόπτης στο sh300 ο περιστροφικος ,(key les)και δεν γυρνάει ούτε δεξιά ούτε αριστερά ,δεν ξέρω βέβαια αν κάνω κάτι λάθος και δεν το παιδεψα πολύ ,το κλειδι εχει δυο σύμβολα το ενα δείχνει ενα κλειδι και το άλλο μια μότο ,μξερει κάνεις τι πατάμε;;;
    Και τι εχει γίνει ;; μόλις πατάω τον διακοπτη μέσα δεν γυρίζει ούτε από την μια ούτε από την άλλη , και όταν δεν τον πατάω μέσα το ίδιο ,ολα αυτά με το τιμόνι ξεκλειτο και αφημενο κάποιες μέρες έτσι ,δειχνη ενα φως στον περιστροφικό διακόπτη,αλλα δεν γυρνάει και επειδή φοβάμαι μην κάνω ζημιά δεν έβαλα πολύ δύναμη,..τι κάνω λάθος ;;
    Παίζει ρόλο το key les πατάω και ανάβει μπλε χρώμα γύρω από τον διακποτη ?
    Μαμω την τεχνολογία μου

Σελίδα 70 από 73 ΠρώτοΠρώτο ... 206869707172 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
5 Μαΐου 2018 - Ετήσιο Μνημόσυνο Γιάννη Λιούλια ( Little John)
Σάββατο 5 Μαΐου 2018 , στις 8:30 το πρωί , στον Ιερό Ναό Αγίας Παρασκευής στο Δάσος Χαϊδαρίου Η σύζυγος του Λίτσα έχει κανονίσει καφεδάκι για 100 άτομα όποτε όσοι έρθετε στην Εκκλησία μετά σας παρακαλεί να έρθετε στο καφέ .