Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 21 έως 30 από 36

Thread: Ποινές

  1. #21
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Re: Ποινές

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον ladams
    Έχω την εντύπωση σαν Νίκος13 που έγραφε δεν προκαλούσε κανένα σαν τον ΚΣτόιλα και είχε γνώσεις και χιούμορ, μόνο αν τον πίεζαν απαντούσε ανάλογα, αλλά δεν νομίζω να είναι κακό αυτό. Τέλος πάντων εσείς γνωρίζετε καλύτερα.
    Φίλε μου καλημέρα

    αυτή είναι η απάντηση του Νίκου που σέβεται την παρέα μας

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον mistoulis
    Στο έχω ξαναπεί χέστηκα , μπορώ να κάνω άλλους 1500 λογαριασμούς....αχαχαχαχα εκτος από τους άλλους 19999 που έχω...αχαχαχαχαχα

    όπως βλέπεις δεν υπολογίζει την παρέα μας αλλα θέλει να κάνει μόνο το κέφι του

    οπότε δεν χωράει άλλη συζήτηση


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  2. #22
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Το πειθαρχικό αποφάσισε τις παρακάτω ποινές για τρία μέλη

    gregorvolos Ένα μήνα αποκλεισμό για συνεχείς υπαινιγμούς προς τα πρόσωπα που απαρτίζουν το φόρουμ.

    Andreas TMax530 Μόνιμη Διαγραφή για εξύβριση και απειλές προς άλλο μέλος.

    kostasg Υποβιβάζεται σε απλό μέλος από μοντ μέσα στο φόρουμ και στο facebook. Την θέση του την παίρνει ο Αχιλλέας bujinkan,
    Last edited by kscorpion; 22-09-16 at 11:33.


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  3. #23
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Το πειθαρχικό αποφάσισε τις παρακάτω ποινές για το μέλος

    BAD BOY Μία εβδομάδα αποκλεισμό για χλευασμό προς τον τρόπο άσκησης διοίκησης και δημιουργία εντυπώσεων.

    και μια επίσημη απάντηση αφού την αναζητούσε επίμονα ο φίλος μας Θανάσης

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον BAD BOY Εμφάνιση δημοσίευσης
    Αρκετά χρόνια τώρα σε διάφορα forum που είμαι μελος όπως και σε αυτό, διακρίνω από πολλούς MOD ( όχι όλους )
    μια κατάχρηση εξουσίας.
    Μια συμπεριφορά ανάρμοστη και πολλές φορές δεν ξέρουν και δεν κάνουν τον κόπο να διαβάσουν τους κανόνες του φόρουμ αλλά κρίνουν από μόνοι τους αν είναι σωστή ή λάθος η τοποθέτηση ενός μέλους και πρατουν αυτοβούλως!!!
    Και δεν μιλάμε για πράγματα που έχουν ξεφύγει από τον ελενχο αλλά για απλη κουβέντα.

    Η δημιουργία αυτού του ποστ ήταν μετά από πολλές φορές που έχει επαναληφθεί στο παρελθον είναι η αφορμή για μια συμβουλή που έδωσα σε κάποιο μέλος μέσα σε μια αγγελία χωρίς να είναι κατακριτεα αλλά προς οφελως του.

    Το ποστ μου αφορούσε μια αγγελία για μια σχάρα και βάση μπαγκαζιερας με αρχική τιμή 60€ καινούργια.
    Η τιμή έπεσε στα 35€ μετά από ανανέωση του πωλητή.

    Το σχολιο μου ήταν καλοπροαίρετο και είπα :

    Κρίμα είναι να σκοτώνεις την τιμή εκτός και αν έχεις πραγματική ανάγκη τα 35€ που καταληξε, μιας και το αρχικό πόσο είναι σε πολυ νορμάλ επίπεδα 60€ και μετά 50€.

    Η απαντήσεις των MOD ήταν :

    1ος mod
    (Ο κάθε ένας καθορίζει την τιμή που θέλει είτε μας αρέσει είτε όχι)

    [quote name="BAD BOY" post=893614]
    Δεν αντιλέγω... Μια συμβουλή έδωσα.
    Δεν νομίζω να απαγορεύεται και αυτό;

    1os mod

    (Δεν απαγορεύεται θαναση αλλά πρέπει να σεβόμαστε την αγγελία του καθε ένα και όχι να κάνουμε σχόλια με ότι συνεπάγεται αυτό για την πώληση τις συγκεκριμένεις αγγελίας)

    Κανένα πρόβλημα με τον 1o MOD μιας και κάναμε συζήτηση.

    Το πρόβλημα δημιούργησε ο
    2ος mod με τον τρόπο του.

    2ος MOD
    (τα σχολια στις αγγελίες απο τριτους απαγορευονται.
    δικαιωμα συμμετοχης στις αγγελιες εχουν μονο ο πωλητης και ο ενδιαφερομενος.)

    Κανόνας Αγγελιών : Κλείδωμα Αγγελίας

    - Οι δημοσιευμένες αγγελίες θα μένουν ξεκλείδωτες για να μπορούν τα οι πωλητές και οι ενδιαφερόμενοι να ανταλλάσσουν πληροφορίες γα το προϊόν.

    Θανάση ….. αν διάβαζες σωστά τους κανόνες των αγγελιών θα έβλεπες ότι
    1ο) Οι Αγγελίες μένουν ξεκλείδωτες ( απάντηση στην πρόταση σου να κλειδώνονται πιο κάτω)
    2ο)Για να μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να ανταλλάσουν πληροφορίες σχετικά με το προιόν (αυτό είναι το προφανές ) .Αυτό που δεν μπορείς να αντιληφθείς είναι ότι αφού επιτρέπει ένα πράγμα (ανταλλαγή πληροφοριών ) παράλληλα απαγορεύει τα άσχετα σχόλια

    Αυτό και μόνο αυτό σου απάντησε ο 2ος μοντ ο οποίος έχει ενημερωθεί για το πώς πρέπει να κινείτε εντός φόρουμ και πώς να απαντάει .. Σου απάντησε σαν κύριος όπως του απάντησες και εσύ . Από εκεί και πέρα όμως σε πήρε η κάτω βόλτα φίλε μου …


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον BAD BOY Εμφάνιση δημοσίευσης
    Φυσικά απάντησα σαν Κύριος και ανέβασα και τους κανόνες αγγελιών που πουθενά δεν αναφέρει την απαγόρευση σχολιασμων.


    Δεν κατακρίνα την αγγελία όπως κάνουν πολλοί που θέλουν να ψωνίσουν κατι τσάμπα.
    Ίσα ίσα έδωσα μια συμβουλή στον φιλο,αν δεν αρέσει κάτι και είναι κατακριτέο θα μου απαντήσει ο ίδιος ο πωλητής.
    Δεν μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεστε ορισμένοι MOD, και γιαυτό αποχωρισα και εγώ όταν ημουν...
    Φυσικά έχετε όλη την εξουσία να κάνετε ότι θέλετε,δημοκρατικη χούντα δλδ.

    Κανόνες αγγελιών
    http://forum.scooterclubhellas.gr/sh...ad.php?t=12727

    Αν Απαγορεύεται τα σχόλια να είναι κλειδωμένο και να γίνεται επικοινωνία μέσω πμ η τηλέφωνου.

    Όλα τα παραπάνω είναι στον κάδο 2016 και είναι ορατά και για τα απλα μέλη
    Και το τελευταίο που είχα τους κανονισμούς όχι μόνο δεν πήγε στον κάδο αλλά απευθειας στα σκουπίδια.

    MAXSYM 400i ABS 34PS
    .......by thanos.....
    1ον) Από μόντ απεχώρησες από μόνος σου λόγω της μεγάλης πίεσης – επίθεσης που δεχόσουν από ένα μέλος και δεν ήθελες να συνεχίσεις γιατί δεν θα συγκρατιόσουν μου είχες προσωπικά τότε . Θέλεις να σου πώ και όνομα ??
    2ον) Ο συγκεκριμένος 2ος μοντ δεν υπήρχε καν στην διαχειριστική ομάδα τότε που αποχώρησες , και που του μίλησες τώρα σαν κύριος λες και αυτός σου μίλησε διαφορετικά
    3ον) Σαν δημοκρατική χούντα που είμαστε , αφού θέλησες δημόσια να εκφραστείς και να δημιουργείς εντυπώσεις του τύπου κιόλας , περιμένω απάντηση από κάποιον υπεύθυνο, σου απαντάω και εγώ πλέον σαν υπεύθυνος ότι αυτούς τους χαρακτηρισμούς και τους εντυπωσιασμούς δεν τα δεχόμαστε σαν ομάδα και για αυτό λαμβάνεις τιμωρία αποκλεισμού (ban) μιας εβδομάδας .
    Αν είχες στείλει ένα απλό μήνυμα σε εμένα ή σε κάποιον άλλον διαχειριστή θα σου είχαν λυθεί όλες σου οι απορίες . Άσε που θα μπορούσες να έρθεις την Τετάρτη και να τα πούμε από κοντά . Αλλά είπαμε …. Θέλουμε να εντυπωσιάσουμε μέσα στο φόρουμ

    Ώρα καλή λοιπόν…


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  4. #24
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Ύστερα από απόφαση του Πειθαρχικού.

    Tο μέλος Sotogun διαγράφεται μόνιμα από το φόρουμ και την παρέα μας, για τους παρακάτω λόγους.

    Ενώ δημιούργησε ομάδα μέσα στο facebook για συγκεκριμένο μηχανάκι, παρότι είχαμε συζητήσει πρόσωπο με πρόσωπο σταράτα και παντελονάτα ότι την ομάδα την δημιουργεί για να τους μαζεύει πιο εύκολα όπως έλεγε και ότι θα είναι κάτω από την μεγάλη ομπρέλα του ScooterClubHellas, αυτός έχει αποκοπεί πλήρως από αυτό και το μόνο που κάνει είναι να μπαίνει στο φόρουμ για να ψαρεύει νέα μέλη με σκοπό να έρθουν στην δική του ομάδα και να μας διαβάλλει.

    Ώρα του καλή... τέτοια μέλη δεν τα θέλουμε στην παρέα μας.


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  5. #25
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Ύστερα από απόφαση του Πειθαρχικού.

    Tο μέλος dimis19 μπλοκάρεται μόνιμα από το φόρουμ και την παρέα μας,
    1ον) για δημόσια εξύβριση άλλου μέλους
    2ον) γιατί είναι το παλιό μέλος moter το οποίο έχει αποφασιστεί να μην ανήκει στην παρέα μας


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  6. #26
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Ύστερα από απόφαση του Πειθαρχικού.

    Tο μέλος kostasg μπλοκάρεται μόνιμα από το φόρουμ και την παρέα μας.

    Προσπαθεί δημόσια αλλά και κατ' ιδίαν σε μέλη, να δημιουργήσει την εντύπωση στους κατόχους scooter Bmw ότι δεν είναι αποδεκτοί στην παρέα
    και στο φόρουμ μας, ώστε να μην συμμετέχουν στις διάφορες εκδηλώσεις μας. Βασικός του ισχυρισμός ήταν η προ διετίας αντιπάθεια ορισμένων μελών που ήταν τότε στην διαχειριστική μας ομάδα προς τα μοντέλα της bmw, καθώς και ενός μέλους που διαπληκτιζόταν μαζί του δημόσια και εξαιτίας αυτού έχει διαγραφεί. Επιπρόσθετα έβαλε λόγια τόσο σε στόματα χορηγών, όσο και σε άλλα κλάμπ προσπαθώντας να δημιουργήσει διχόνοιες εκεί που δεν υπάρχουν.
    Last edited by #evripidis#; 18-11-16 at 09:52.


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  7. #27
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Κατόπιν απόφασης του Πειθαρχικού.

    Το μέλος BAD BOY αποκλείεται για το χρονικό διάστημα ενός μήνα από την πρόσβαση στο φόρουμ και στο facebook
    Η αιτία είναι ότι παρά την ευγενική σύσταση του διαχειριστή για την μη αναπαραγωγή αγγελίας του σε άλλες ενότητες του φόρουμ εκτός από εκείνη που πρέπει αποκλειστικά να βρίσκεται,
    η απάντησή του ήταν ανάρμοστη και προσβλητική προς το πρόσωπό του.
    Ανάλογο περιστατικό είχε προηγηθεί και πριν ένα ενάμιση μήνα όπου στην ενότητα της Sym με άκομψο τρόπο αμφισβήτησε δημόσια την δουλειά της διαχειριστικής ομάδας στον καθαρισμό των θεμάτων.

    Ξεκαθαρίζουμε ότι δεν τιμωρείται για την υπόδειξη προς τον μοντ ότι δεν υπήρχαν οι συγκεκριμένοι κανόνες , αλλά για τον τρόπο που απευθύνεται στους μοντ και δεν σέβεται τον κόπο τους.



    Είναι χαρά μας τα μέλη μας να μας κάνουν υποδείξεις για την σωστότερη λειτουργία του φόρουμ μας , αρκεί να το κάνουν με τον πρέπον τρόπο
    Last edited by kscorpion; 10-02-17 at 13:50.


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  8. #28
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον kscorpion Εμφάνιση δημοσίευσης
    Το πειθαρχικό αποφάσισε τις παρακάτω ποινές για τρία μέλη

    Andreas TMax530 Μόνιμη Διαγραφή για εξύβριση και απειλές προς άλλο μέλος.
    Μετά από αμοιβαίες εξηγήσεις το Πειθαρχικό αποφάσισε την επανένταξη του Ανδρέα στο forum.
    Αυτό αποδεικνύει στην πράξη ότι πάντα υπάρχει γέφυρα επικοινωνίας, αρκεί να υπάρχει ειλικρινής διάθεση και αναγνώριση των λαθών που έγιναν.


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  9. #29
    Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007
    Τοποθεσία
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Δημοσιεύσεις
    9,841
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Το πειθαρχικό αποφάσισε την μόνιμη διαγραφή για το μέλος BAD BOY

    Του εστάλει πρώτο μήνυμα για αλλαγή της υπογραφής του η οποία παραπέμπει στην ομάδα που έχει δημιουργήσει και προσπαθεί να τραβήξει μέλη

    Σαν ScooterClubHellas δεν μπορούμε να δεχτούμε αυτήν την υπογραφή σου ( MAXSYM Hellas 400/600 "Θανος" ) καθώς θεωρούμε ότι μέσω αυτής κάνεις διαφήμιση στην δική σου ομάδα.

    Έχει παρθεί η απόφαση αν δεν συμμορφωθείς με τις υποδείξεις μας και δεδομένων των παραβάσεων που έχεις διαπράξει στο παρελθόν να σου απαγορευθεί η πρόσβαση τόσο στο Facebook όσο και στο Forum.

    Σου δίνουμε λοιπόν την ευκαιρία να λήξεις το περιστατικό εδώ αλλάζοντας την υπογραφή σου με κάποια που να μην παραπέμπει σε αυτή την ομάδα και να συνεχίσουμε αρμονικά την συνύπαρξή μας.

    Αναμένουμε την απάντησή σου για την αποχώρησή σου ή την αλλαγή της υπογραφής σου (την οποία πρέπει να εγκρίνουμε)"

    Σε περίπτωση που δεν απαντήσεις εντός 24 ωρών προχωράμε στην απόφασή μας
    Μας απάντησε ο συνήθως με χλευασμό και κουτοπονηριά

    Υπαρχει καποιο λινκ και δεν το βλεπω;
    Γραφω την μαρκα του σκουτερ μου, τη χωρα μου και το ονομα μου!!!

    Κανε μια αναζητηση την υπογραφη μου στο google και αν σε βγαλει σε καμια ομαδα διεγραψε με, δεν εχω προβλημα θα ζησω και χωρις αυτο.



    Απεστάλη απόΑπεστάλη από Meizu M2 Note

    -------- Αρχικό μήνυμα --------
    Αποστολέας: scooterclubhellas support <scooterclubhellas@gmail.com>
    Ώρα: Τρί 2/6 17:16
    Προς: <@gmail.com>
    Θέμα: Αλλαγή υπογραφής - Συμμόρφωση με τους κανόνες
    Αφού λοιπόν του επισυνάψαμε φωτογραφία με την οποία αποδεικνύουμε την υπογραφή του , του επισυνάψαμε και την διεύθυνση της ομάδας του η οποία όλως τυχαίως είναι ολόιδια !!!

    Πλέον δεν ανήκει στην παρέα μας .... Μη συμμόρφωση με τους κανόνες περί υπογραφής και προσπάθεια αλίευσις μελών στην ομάδα σου


    Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    scooterclubhellas@gmail.com
    6977/404929

  10. #30
    Administrator johnpats's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012
    Τοποθεσία
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    41
    Δημοσιεύσεις
    43,073
    Rep Power
    10

    Απ: Ποινές

    Το μέλος isoroku τιμωρήθηκε με μόνιμο αποκλεισμό από το φορουμ με απόφαση του πειθαρχικού για ανάρμοστη συμπεριφορά,βωμολοχίες και παράβαση των κανόνων.

    Honda ns50f
    Honda lead 100
    Piaggio Beverly 250
    Piaggio Beverly 300
    Suzuki Burgman 250
    Piaggio X8 400cc
    Γιαννης

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας