motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 1 από 14 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 131

Thread: Burgman 250 - Αναφορές, επίλυση προβλημάτων

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

Burgman 250 - Αναφορές, επίλυση προβλημάτων

καλημερα παιδα,καλο μηνα και καλη βδομαδα
    εχω ενα προβληματακι και θελω την βοηθεια σας.προσφατα πηγα την μηχανη για σερβις και για γιατι μου κοπανουσε η μπροστινη αναρτηση. ο μαστορας μου ειπε οτι της ελειπαν λαδια(της αναρτησης) και οτι χρειαζοταν συμπληρωμα. οντως κατι τετοιο ισχυε γιατι με το που καθομουν η μηχανη επεφτε μπροστα.την πηρα απο το συνεργειο την πηγα βολτα και ολα καλα.μετα απο πολλες βολτες παρατηρησα οτι μπροστα ηταν κουτσουρο και σε καθε ανωμαλια χτυπαει η μηχανη.τι να κανω?ο μαστορας ειπε οτι εβαλε οσο χρειαζετε(300ml )καθε εμβολο.μηπως εβαλε πολυ και δεν εχει επιστροφη καλη?μηπως φταιει κατι αλλο!!!

ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
    ΚΑΛΕς ΔΙΑΚΟΠΕς ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!!
    ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟς!!

Senior Member Θ.Β's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2008

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ μπροστινη αναρτηση,βοηθεια!!!

Οταν πατήσεις το μπροστινό φρένο, και την κουνάς μπρός-πίσω, βυθίζονται τ' αμορτισέρ?
    Θανάσης

Οι φίλοι είναι πάντα λίγοι, και καλοί.

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον Θ.Β
    Οταν πατήσεις το μπροστινό φρένο, και την κουνάς μπρός-πίσω, βυθίζονται τ' αμορτισέρ?

το εκανα και αυτο.η βυθιση των μπροστα αμορτισερ ειναι μηδαμινη.πρεπει να την ξαναπαω στον μαστορα να μου βγαλει λαδακι?

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2009

Για να ειναι κουτσουρο μαλλον το εχασε το λαδι και θελει συντηρηση...

Senior Member Θ.Β's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2008

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον agiorgos
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον Θ.Β

το εκανα και αυτο.η βυθιση των μπροστα αμορτισερ ειναι μηδαμινη.πρεπει να την ξαναπαω στον μαστορα να μου βγαλει λαδακι?
    Πιθανών, αλλά μπορεί και να προέρχεται από το ιξώδες του λαδιού.
    ξέρεις τι σου έβαλε?
    Θανάσης

Οι φίλοι είναι πάντα λίγοι, και καλοί.

Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007

αφού στο έφτιαξε τώρα πρόσφατα πήγαινε ξανά να το δει... να μην σου ξαναζητάει λεφτά αργότερα

Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    support@scooterclubhellas.gr
    6977/404929

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2011

Burgman 250 - Αναφορές, επίλυση προβλημάτων

γεια σας παιδια.. εχω ενα προβλημα με το burgman 250 ενω ειναι καλη η μπαταρια οταν το βαζω μρος με καλοδια γιατι ειναι αδεια ι μπαταρια του μετα τιν φορτονει παρα πολυ ελαχιστα..η μπαταρια φταιει?να πω κιολας οτι την μπαταρια την ειχα παρατημενη για 2 μηνες να δοσω λευτα για μπαταρια η θα παν χαμενα?
    ποση ωρα θελει να δουλεψει για να πεις οτι εχει ρευμα για 1-2 μιζιες?

Senior Member Stathman's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Re: (ΑΝ 125-400) Αναφορές προβλημάτων(Δημοσκόπηση)

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον kiniklis_007
    γεια σας παιδια.. εχω ενα προβλημα με το burgman 250 ενω ειναι καλη η μπαταρια οταν το βαζω μρος με καλοδια γιατι ειναι αδεια ι μπαταρια του μετα τιν φορτονει παρα πολυ ελαχιστα..η μπαταρια φταιει?να πω κιολας οτι την μπαταρια την ειχα παρατημενη για 2 μηνες να δοσω λευτα για μπαταρια η θα παν χαμενα?
    ποση ωρα θελει να δουλεψει για να πεις οτι εχει ρευμα για 1-2 μιζιες?
    αν δεν τα εχει κακαρωσει θελει αρκετη ωρα και σε πορεια οχι μεσα στην πολη ρελαντυ σταματα- ξεκινα....καλύτερα με φορτιστη να γινει σωστα.
    ''Το ΚΡΑΝΟΣ στο χέρι βολεύει, στο ΚΕΦΑΛΙ προστατεύει"

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

προβλημα σοβαρο-ζηταω βοηθεια επειγων

παιδια γεια σας!!!για αλλη μια φοαρα θα ηθελα την βοηθεια σας.πριν απο 2 μηνες και ξαφνικα οταν ειχα την μηχανη για ζεσταμα(BURGMAN 250 TOY 2003) ακουστηκε θορυβος απο την εξατμιση και η μηχανη εσβησε.την πηγα στον μαστορα και μετα απο πολλα ψαξιματα βρικαμε μια βαλβιδα κομμενη-μια στραβωμενη-εμβολο ψιλοχτυπημενο και χιτωνιο απιροελαχιστα γρατζουνισμενο και εδρες των βαλβιδων χαλια στην κεφαλη.
    εψαξα για αρχη να βρω ολα τα ανταλλακτικα τα οποια ειναι 4βαλβιδες(κομπλε σετ)-εμβολο-χιτωνιο και τα βρηκα σε αρκετα καλη τιμη.μετα πηγα να μαθω αν φτειαχνονται οι εδρες της κεφαλης και μου ειπαν οτι δυστυχως δεν γινετε τιποτα γιατι η suzuki δινει τις εδρες μαζι με την κεφαλη αρα θα πρεπει να παρω καινουρια.
    Αν καποιος μπορει να με βοηθησει να βρω μια μεταχειρισμενη κεφαλη για το μηχανακι μου γιατι η καινουρια ειναι πανακριβη και δεν συμφερει στην επισκευη του.να φανταστιτε το κοστοσ των ανταλλακτικων και του μαστορα ερχεται γυρω στα 1400ευρω οταν το μηχανακι εχει αξια τωρα περιπου στα 1500 ευρω.
    γιατο ζηταω την βοηθεια σας.δυνατοτητα αγορας αλλου αυτην την στιγμη δεν υπαρχει.

σας ευχαριστω παρα πολυ.
    με εκτιμηση

agiorgos

Y.Γ:η βοηθεια-προσφορα σας θα ειναι πολυτιμη

Guest

Re: προβλημα σοβαρο-ζηταω βοηθεια επειγων

ρωτα σε καποιο τορναδορο σηδηρουργιο μηπως μπορει να σου φτιαξει, πιστευω οτι αν εχεις δειγμα η τις διαστασεις μπορουν να σου φτιαξουν αλλο, προσοχη στο μειγμαμεταλου που θα χρισημοπιοηση ,!!!! η αλλη λυση ειναι κατω στο ασπροπυργο να ψαξεις στα μαγαζια που εχουν παλια μηχανακια αυτοκινητα μηπως βρεις κατι , ενοειται αφου ψαξεις πρωτα στα μαγαζια για μεταχειρισμενη !!!! λογικα ομως ενας τορναδορος θα πρεπει να μπορει να στο φτιαξει ,,

Σελίδα 1 από 14 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κυριακή 15 Ιουλίου 2018 - - - Ναύπλιο - Τολό 272χλμ.
Σας περιμένουμε στην τελευταία εκδρομή του προγράμματος μας Την Κυριακή 15 Ιουλίου 2018 - - - Ναύπλιο - Τολό 272χλμ.