motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 70 από 74 ΠρώτοΠρώτο ... 206869707172 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 691 έως 700 από 734

Thread: Citycom 300S (F4) - Γενική συζήτηση-ερωτήσεις

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2017

Απ: Citycom 300S (F4) - Γενική συζήτηση-ερωτήσεις

Τα μαλακά τακάκια, δεν φθείρουν τις δισκόπλακες. Τα σκληρά, ναι.
    Προφανώς η οργανική ύλη των σύγχρονων τα καθιστά περισσότερο ευάλωτα.
    Έχετε δοκιμάσει μεταλλικά;;

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον Gianni Εμφάνιση δημοσίευσης
    Τα μαλακά τακάκια, δεν φθείρουν τις δισκόπλακες. Τα σκληρά, ναι.
    Προφανώς η οργανική ύλη των σύγχρονων τα καθιστά περισσότερο ευάλωτα.
    Έχετε δοκιμάσει μεταλλικά;;
    Το θέμα είναι ότι και φθείρονται πολύ γρήγορα τα τακάκια,σχεδον ανά 6.000 χλμ,όπου θα λέγανε είναι μαλακά,αλλά προφανώς και δεν ισχύει γιατί φθείρεται και η δισκόπλακα σχετικά νωρίς,ούτε 40.000 χλμ.
    Τα μεταλλικά θα φθείρουν ακόμη πιο γρήγορα τη μαμά δισκοπλακα,γνώμη μου αναζήτηση άλλης δισκοπλακας και τακάκια

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Mastered Ultra Instict)

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2016

Γεια σας και καλες γιορτες εχω το SYM CITYCOM 300 F4 ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ να βαλω χειροφρενο με καμια πατεντα στις μανετες η καποιο link που να διαθετει κατι σχετικο . Υπαρχει κατι; ευχαριστω πολυ

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2017

Καλησπερα.πως αφαιρω τη ζελατινα απο το μηχανακι;;;ποιες βιδες χρειαζεται να βγαλω;το κεντρικο πλαστικο ειναι κουμπωτο;ευχαριστω..

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον alucard1990 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Καλησπερα.πως αφαιρω τη ζελατινα απο το μηχανακι;;;ποιες βιδες χρειαζεται να βγαλω;το κεντρικο πλαστικο ειναι κουμπωτο;ευχαριστω..
    Έχει pdf αρχείο σε ποστ στην αρχική ενότητα του citycom s
    Αφαιρείς τις βίδες από το τιμόνι,2 σε κάθε μεριά μπροστά από τις μανετες φρένων, και άλλη μια σε κάθε μεριά από κάτω από το τιμόνι όπου έχει μια τρύπα,σύνολο 6 βίδες. Το μπροστινό κομμάτι πλαστικό είναι κουμπωτό,είναι λίγο δύσκολο να βγει γιατί φοβάσαι μη το σπάσεις,βγάλε 1α τις βίδες και μετά με μαλακές κινήσεις αφαίρεσε το μπροστα κομματι. Πάρε και καμοια τσιμουχα να βάλεις μετά γιατί η ζελατίνα έχει 5 βίδες και η μεσαία απ ότι θυμάμαι δεν είχα τσιμουχα και από εκεί είχα κραδασμους,μόλις έβαλα εξαφανίστηκαν

Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Mastered Ultra Instict)

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2017

Σ'ευχαριστω παρα πολυ...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον gogeta5 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Έχει pdf αρχείο σε ποστ στην αρχική ενότητα του citycom s
    Αφαιρείς τις βίδες από το τιμόνι,2 σε κάθε μεριά μπροστά από τις μανετες φρένων, και άλλη μια σε κάθε μεριά από κάτω από το τιμόνι όπου έχει μια τρύπα,σύνολο 6 βίδες. Το μπροστινό κομμάτι πλαστικό είναι κουμπωτό,είναι λίγο δύσκολο να βγει γιατί φοβάσαι μη το σπάσεις,βγάλε 1α τις βίδες και μετά με μαλακές κινήσεις αφαίρεσε το μπροστα κομματι. Πάρε και καμοια τσιμουχα να βάλεις μετά γιατί η ζελατίνα έχει 5 βίδες και η μεσαία απ ότι θυμάμαι δεν είχα τσιμουχα και από εκεί είχα κραδασμους,μόλις έβαλα εξαφανίστηκαν

Μέλος Γιώργος's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2009

για ακόμα μια φορά η αντιπροσωπεία έδειξε ότι είναι δίπλα στους πελάτες της...... τον τελευταίο καιρό είχα παρατηρήσει ότι έχουν αυξηθεί οι τριγμοί στα πλαστικά του τιμονιού και παρατήρησα ότι έχει σπάσει το κλιπσ που πιάνει το κάτω πλαστικό με το πάνω έχει ένα σε κάθε πλευρά και έκανε αίτηση για εγγύηση ο μηχανικός για το συγκεκριμένο πλαστικό και φυσικά η φοβερή αντιπροσωπεία του ΓΚΟΓΡΓΚΟΛΗ την απέρριψε γι εξωγενή παράγοντες λέει .......... τι άλλο θα ακούσω. προφανώς τα πλαστικά δεν αντέχουν ούτε ένα χρόνο...

και σήμερα πάω να πάρω το μηχανάκι και είδα εκτός θέσης τον διακόπτη που κλείνει το ρεύμα προφανώς κάποιος πήγε να τον πάρει και δεν πρόλαβε με αποτέλεσμα να κάθετε στην θέση του πλέον. με κυνηγάει η γκαντεμια μου φαίνεται
    http://www.fuelly.com/motorcycle/kym...18/gtse/832032
    Modenas kriss 115 2007
    Aprilia Sportcity cube 2009
    Sym Citycom 300s F4 2016
    Kymco Downtown 350i ABS E4

Νέο Μέλος kostasskoul's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2018

Καλησπέρα.υπαρχει κάποιος κωδικός για malossi κίτρινο ελατήριο για το cyticom s abs του 2017 που να μπαίνει ? Επίσης είμαι σε αναμονή αν κάνει το φίλτρο DNA για το δικό μου μοντέλο.και κάτι τελευταίο αγορά μπίλιες δοκτωρα 17αρες δεν τις έχω βάλει ακόμα πάνω αλλά σύντομα, υπάρχει κάποια εξάτμιση που να μην ρεταρι το μηχανάκι τύπου να χάσει σε κάτι ή ψηλά ή χαμηλά δηλαδή να αναπνεύσει λίγο καλύτερα. Ευχαριστώ πολύ.

Μέλος JNG's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2012

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον kostasskoul Εμφάνιση δημοσίευσης
    Καλησπέρα.υπαρχει κάποιος κωδικός για malossi κίτρινο ελατήριο για το cyticom s abs του 2017 που να μπαίνει ? Επίσης είμαι σε αναμονή αν κάνει το φίλτρο DNA για το δικό μου μοντέλο.και κάτι τελευταίο αγορά μπίλιες δοκτωρα 17αρες δεν τις έχω βάλει ακόμα πάνω αλλά σύντομα, υπάρχει κάποια εξάτμιση που να μην ρεταρι το μηχανάκι τύπου να χάσει σε κάτι ή ψηλά ή χαμηλά δηλαδή να αναπνεύσει λίγο καλύτερα. Ευχαριστώ πολύ.
    Σε ότι ξέρω απαντώ.Έχω βάλει το φίλτρο της γνωστής Ιταλικής εταιρίας BMC που βγάζει από SYM μόνο για το citycom και maxsym.Νομίζω ότι στην Αθήνα τα εμπορεύεται ο Παπασταύρου στην Καλλιρρόης.Κάπου στα 50-60 Ευρώ το κόστος.Σαν απόδοση το μόνο που θα δεις είναι μια λίγο καλύτερη αναπνοή.Στις 17αρες pulley λίγο καλύτερες επιταχύνσεις,ίδια κατανάλωση ανάλογα βέβαια με το στιλ οδήγησης σου.Εξάτμιση έχω την Ιταλική ARROW.Έχει αισθητή διαφορά σε σχέση με την μαμά εξάτμιση.Καλύτερα ανοίγματα πιο μπάσος ήχος χωρίς να ενοχλεί ή να κουράζει.
    SYM Citycom 300i

Νέο Μέλος kostasskoul's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2018

Ευχαριστώ για την απάντηση. Είδα ότι το dna είναι λίγο καλύτερο αλλά είναι σχετικό. Εσύ τι έχεις βάλει η τι προτείνεις? Όσο για την εξάτμιση έχει βάλει τελικό η ολόκληρη και με τον Λ τι έχεις κάνει?

Σελίδα 70 από 74 ΠρώτοΠρώτο ... 206869707172 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Σας ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι !!!
Σας ευχόμαστε Καλό Καλοκαίρι !!! Να περάσετε όσο πιο όμορφα γίνεται !!!