motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 36 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 3435363738 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 351 έως 360 από 414

Thread: Citycom 300 S F4 - Service,Κόστος,συχνότητα

Μέλος dukepapas's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2016

Απ: Citycom 300 S F4 - Service,Κόστος,συχνότητα

Εδω οσο αναφορα την συχνοτητα λεω να κανουμε ενα γκαλοπ.........τι σας εχει χαλασει οσο αναφορα το μηχανακι απο 1-18000κλμ που ειναι τα σερβις.
    Αν εξερεσουμε το γνωστο θεμα τις δαγκανας επισης εχω παρατηρησει τα σφιξιματα κατω απο το καντραν που κατι ειχε φυγει απο τα τραταγματα αλλα ποτε δεν εμαθα τι ηταν αυτο, η βιδα που επασε στην μπαγκαζιερα και εμεινε μεσα.
    οπως επισης και στις δυο πλευρες του πλαστικου στα πλαγια εφυγε το χρωμα και απο τις δυο πλευρες πανω στην γωνια θα βαλω και φωτο μολις παω γκαραζ τελος παρατηρησα οτι δεν αξιζει να βαζετε ορίτζιναλ φρενα τι συμ γιατι τρογωντε πολυ γρηγορα.

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον dukepapas Εμφάνιση δημοσίευσης
    Εδω οσο αναφορα την συχνοτητα λεω να κανουμε ενα γκαλοπ.........τι σας εχει χαλασει οσο αναφορα το μηχανακι απο 1-18000κλμ που ειναι τα σερβις.
    Αν εξερεσουμε το γνωστο θεμα τις δαγκανας επισης εχω παρατηρησει τα σφιξιματα κατω απο το καντραν που κατι ειχε φυγει απο τα τραταγματα αλλα ποτε δεν εμαθα τι ηταν αυτο, η βιδα που επασε στην μπαγκαζιερα και εμεινε μεσα.
    οπως επισης και στις δυο πλευρες του πλαστικου στα πλαγια εφυγε το χρωμα και απο τις δυο πλευρες πανω στην γωνια θα βαλω και φωτο μολις παω γκαραζ τελος παρατηρησα οτι δεν αξιζει να βαζετε ορίτζιναλ φρενα τι συμ γιατι τρογωντε πολυ γρηγορα.
    Είχα την 1η γενιά του citycom s και πραγματικά δεν έβγαλε το παραμικρό. Κανένα θέμα που παρουσίασαν τα 2ης γενιάς και μετά. Οικονομικό και αξιόπιστο και πραγματικά για τα λεφτά που έδωσα περίμενα και πιο λίγα.
    Τι με χάλασε μακροπροθεσμα τπτ,ίσως με ξένισε ότι τα μπροστά τακάκια τρώγονται πολύ γρήγορα ακόμη και με τη δική μου ήπια οδήγηση,ανά 6.000 χλμ πάνω κάτω,ενώ η δισκόπλακα μπροστά θέλει αλλαγή τώρα στο σερβις των 36.000 χλμ. Από εκεί και έπειτα η συναρμογη είναι κάτω του μετρίου αλλά γνκ σαν εργαλείο δουλειάς που το πήρα με υπερκαλυψε τόσο που έχω αλλάξει αλλά 2 διτροχα στο ενδιάμεσο και αυτό το κράτησα ταυτόχρονα μέχρι και τώρα

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Mastered Ultra Instict)

Μέλος dukepapas's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2016

Για το σεβις των 12000κλμ μου ειπαν 50 εργασια και 50 υλικα........

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Για το σεβις των 12000κλμ μου ειπαν 50 εργασια και 50 υλικα........
    Τι σου άλλαξε φίλε μου;
    Έκανε και ρύθμιση βαλβίδων;

Μέλος dukepapas's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2016

Δεν το εκανα ακομα την δευτερα θα το κανω μου ειπε ναι και βαλβιδες τωρα τι θα αλαξει θα το δω την ημερα εκεινη σιγουρα και λαδια και μπουζι.

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Δεν το εκανα ακομα την δευτερα θα το κανω μου ειπε ναι και βαλβιδες τωρα τι θα αλαξει θα το δω την ημερα εκεινη σιγουρα και λαδια και μπουζι.
    Αν δουλεύει πάντα τα μαμά ανταλλακτικά τότε λάδια και υγρά μετάδοσης μάξιμουμ 20€,φίλτρο αέρος 10€ και μπουζί γύρω στα 6 με 7€,πας 36 με 37€ το πολύ οπότε εάν θες και τακάκια πας 50€ άνετα. Για μένα εάν θες τακάκια δες σε after καλύτερα
    Για εργασία με ρύθμιση βαλβίδων μαζί με αυτά που σου ζητάει για τα 12.000 χλμ να ξέρεις για εξουσιοδοτημενο sym είναι πολύ καλά.

Μέλος dukepapas's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2016

Στα 50 ευρω το μαλι στα 12000 μαζι με την εργασια λαδια μπουζι ρυθμιση βαλβιδες φιλτρο αερος δεν νομιζω πως αλλαξε.

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2018

Απ: Re: Citycom 300 S F4 - Service,Κόστος,συχνότητα

παιδια καλησπερα σε ολουσ ειμαι καινουριο μελοσ και θα ηθελα την βοηθεια και τισ αποψεισ σασ περι του citycom

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον thodoris655 Εμφάνιση δημοσίευσης
    παιδια καλησπερα σε ολουσ ειμαι καινουριο μελοσ και θα ηθελα την βοηθεια και τισ αποψεισ σασ περι του citycom
    Τι θες να μάθεις ακριβώς φίλε μου ;
    Εδώ έγραψα την άποψή μου για τα 1α 2 χρόνια με το citycom s
    http://forum.scooterclubhellas.gr/sh...ad.php?t=21727
    Πλέον το έχω σαν 2ο δίκυκλο,δεν έχει αλλάξει τπτ στη γνώμη μου,εργαλείο δουλειάς το θεωρώ ακόμη. Ουσιαστικά μόνο μειονέκτημα για μένα σημαντικό,η συναρμογη του,το γεγονός ότι μπροστά τακάκια και δισκοπλακα τρώγονται υπερβολικά γρήγορα και κάτι που πλέον καλύφθηκε είναι ο ερχομός του Abs με μεγαλύτερη κιόλας δισκοπλακα μπροστά γιατί έχω τη cbs έκδοση

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2018

ειμαι ενασ αγανακτισμενοσ ιδιοκτητησ piaggio και ειμαι ετοιμοσ να αλλαξω μηχανακι.ολοσ ο κοσμοσ με παραπεμπει στο citycoms.εγω ψαχνω ενα μηχανακι να μπορει να με καλυψει για 15000 χιλ τον χρονο.ο λογοσ που λεω οτι ειμαι αγανακτισμενοσ ειναι διοτι φαντασου πωσ το medley που εχω τωρα το εχω 15 μηνεσ με 19600 τοχρισιμοποιω βεβαια και για δουλεια δηλ κανει 50χιλ τη μερα και τωρα που καναμε το μεγαλο service μου ζηταει ενα 500αρικο που σημαινει 250 το service 20000 kai μου ειπαν για ρουλεμαν τιμΟΝΙΟΥ 100 και για συμπλεκτη 150.σε οσουσ το εχω πει γελανε και μου λενε παρε citycom να σωθεισ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΝΕ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΟΙ.ΑΠΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ CITYCOM.ΟΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΗΣ.1)ΑΝΤΕΧΕΙ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?2)ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΕΧΩ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ?3)ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΟΝΤΙΝΗ ΕΚΔΡΟΜΗ?ΓΕΝΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ?

Σελίδα 36 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 3435363738 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας Η πρώτη ημερήσια εκδρομή του Scooter Club Hellas για τον μήνα Σεπτέμβριο θα πραγματοποιηθεί στην Στενή Ευβοίας,απολαυστικά χιλιόμετρα με μπόλικη και καλή διάθεση! Γεμίστε τα ντεπόζιτα σας και ελάτε να περάσουμε όμορφα!!!