motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 34 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 3233343536 ... ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 331 έως 340 από 414

Thread: Citycom 300 S F4 - Service,Κόστος,συχνότητα

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Απ: Citycom 300 S F4 - Service,Κόστος,συχνότητα

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον john mess Εμφάνιση δημοσίευσης
    Είναι το τελευταίο σέρβις μέσα σε εγγύηση. Οπότε θα γίνει σίγουρα σε εξουσιοδοτημενο και με γνήσια ανταλλακτικά.Ρωτησα γιατί η διαφορά σε χρήματα μου φάνηκε (50€ περίπου δεν τα λες και λίγα).Αυτό με τον Ιμάντας,ότι έχει αλλάξει τιμή το έχω ακούσει και εγώ (από 130 που είχε πρέπει να έχει πάει στα 90-95).Απλα σε αυτά τα λεφτά που μου είπε θα βάλω και μπιλιες Dr pulley,οπότε λογικό το ποσό. Και το παιδί εκεί στο μαγαζί μου το είπε ότι κανονικά ανοίγουμε βλέπουμε και άμα θέλει τότε τον αλλάζουν.Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Υ.Γ:Άμα θες μου λες που το πας σε p.m.για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Ευχαριστώ και πάλι.

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τπτ να σαι καλά φίλε μου
    Η διαφορά έχει να κάνει με το τι εργασίες και ανταλλακτικά ήθελε ο καθένας. Αν πχ θες τακάκια μπρος πισω τότε κατευθείαν 40€ συν μόνο για τα τακάκια τα μαμά. Πάντως νορμάλ τιμή με τα μαμά ανταλλακτικά και για εξουσιοδοτημενο συνεργείο με απόδειξη πάντα.
    Προσωπικά τα τελευταία 2.5 χρόνια το πηγαίνω στο Μιχαηλίδη στη Λ. Αμφιθεας στο ρεύμα προς Ποσειδώνος,στο παλαιό φαληρο. Μέχρι στιγμής είμαι ικανοποιημενος πάντως.
    Είμαι λιγο ψείρας και το ίδιο και τα παιδιά εκεί,γι αυτό άλλαξα μπίλιες φωλιές,προτιμώ να δώσω 20€ έξτρα και να χω το κεφάλι μου ήσυχο,ούτως ή άλλως ανοίχτηκε και βγήκε ο ιμάντας

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Mastered Ultra Instict)

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2017

Απ: Citycom 300 S F4 Αναφορές/Επίλυση Προβλημάτων

Καλησπερα και παλι.Γραφω για να εκφρασω τη στεναχωρια μου σχετικα με το σερβις των 6 μηνων στο citycom abs που εχω.Το μηχανακι αγοραστηκε στα μεσα ιουλιου και στο βιβλιαρακι του γκοργκολη λεει σερβις στα 6000 χιλ η στους 6 μηνες.Πηρα λοιπον την λιστα με τα εξουσιοδοτημενα σερβις και τους πηρα ολους εναν εναν τηλεφωνο για να ρωτησω για το κοστος.Και εκει ξεκιναει το δραμα.Για λαδια, βαλβολινες και φιλτρο λαδιου,αυτα που αναφερει το σχετικο εγγραφο οτι χρειαζονατι αλλαγη, μου ζητησαν απο 25 εως 60 ευρω.Ενας μαλιστα (δεν θα πω ονομα) μου ειπε 100 ευρω γιατι λεει πρεπει να γινει ρυθμιση βαλβιδων και εκκεντροφορου (!!!).Αλλοι μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να κανω σερβις και να κανω καποια χιλιομετρα ακομα.Ενας μου ειπε με μεγαλη επιθετικοτητα οτι τα λαδια επρεπε να εχουν ηδη αλλαχτει (τα αλλαξα στα 1000 χιλιομετρα),ενω στο χαρτι λεει 6000 χιλ.Ενας αλλος ειπε οτι το φιλτρο αερα δεν θα το αλλαξουμε αλλα θα το φυσηξουμε γιατι δεν χρειαζεται ενω αναφερεται στο χαρτι οτι η μη αλλαγη φιλτρου αερα συνεπαγεται την διακοπη της εγγυησης.Να σημειωσω οτι το μηχανακι εχει 4504 χιλ εκ των οποιων τα 2000 εχουν γινει σε πληρως ανοιχτο δρομο (αυτοκινητοδρομο).Σκεφτομα οτι σιγα τη δουλεια, η το χρονο που θα παρει.Τα κανω και μονος μου σε 20 λεπτα στην αυλη μου.Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα πραγματικα απογοητευθηκα...
    Last edited by alucard1990; 12-01-18 at 09:58 PM.

Senior Member gogeta5's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2013

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον alucard1990 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Καλησπερα και παλι.Γραφω για να εκφρασω τη στεναχωρια μου σχετικα με το σερβις των 6 μηνων στο citycom abs που εχω.Το μηχανακι αγοραστηκε στα μεσα ιουλιου και στο βιβλιαρακι του γκοργκολη λεει σερβις στα 6000 χιλ η στους 6 μηνες.Πηρα λοιπον την λιστα με τα εξουσιοδοτημενα σερβις και τους πηρα ολους εναν εναν τηλεφωνο για να ρωτησω για το κοστος.Και εκει ξεκιναει το δραμα.Για λαδια, βαλβολινες και φιλτρο λαδιου,αυτα που αναφερει το σχετικο εγγραφο οτι χρειαζονατι αλλαγη, μου ζητησαν απο 25 εως 60 ευρω.Ενας μαλιστα (δεν θα πω ονομα) μου ειπε 100 ευρω γιατι λεει πρεπει να γινει ρυθμιση βαλβιδων και εκκεντροφορου (!!!).Αλλοι μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να κανω σερβις και να κανω καποια χιλιομετρα ακομα.Ενας μου ειπε με μεγαλη επιθετικοτητα οτι τα λαδια επρεπε να εχουν ηδη αλλαχτει (τα αλλαξα στα 1000 χιλιομετρα),ενω στο χαρτι λεει 6000 χιλ.Ενας αλλος ειπε οτι το φιλτρο αερα δεν θα το αλλαξουμε αλλα θα το φυσηξουμε γιατι δεν χρειαζεται ενω αναφερεται στο χαρτι οτι η μη αλλαγη φιλτρου αερα συνεπαγεται την διακοπη της εγγυησης.Να σημειωσω οτι το μηχανακι εχει 4504 χιλ εκ των οποιων τα 2000 εχουν γινει σε πληρως ανοιχτο δρομο (αυτοκινητοδρομο).Σκεφτομα λοιπον οτι δεν υπαρχει μια οργανωση και ο καθενας ζηταει ο,τι του λειπει.Πλεον ο κοσμος ψαχνεται.Σιγα τη δουλεια, η το χρονο που θα παρει.Τα κανω και μονος μου σε 20 λεπτα στην αυλη μου.Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα πραγματικα απογοητευθηκα....
    Φίλε μου γνκ η κατάσταση σε πολλούς επαγγελματίες είναι έτσι. Προσωπικά έχω αλλάξει 4 εξουσιοδοτημενα και έχω μείνει 2.5 χρόνια στον ίδιο μέχρι τώρα όχι γιατί θα μου κάνει την καλύτερη τιμή αλλά γιατί κάνει δουλειά και μπορώ να το βλέπω κιόλας.
    Τώρα για την εγγύηση. Ναι στο βιβλίο συντήρησης λέει ότι χάνεται η εγγύηση στην περίπτωση που ανέφερες,παρόλα αυτά,εάν δεν αλλαχθεί γιατί έκρινε έτσι ο εξουσιοδοτημενος από την εταιρεία επισκευαστης,σου σφράγισε το βιβλίο σέρβις και ενημέρωσε το on line σύστημα ότι έγινε το σέρβις και ότι τα βρήκε όλα οκ,τότε η εγγύηση δεν χάνεται φίλε μου. Και θέμα να προκύψει μετά,καλύπτεσαι,εφόσον εξουσιοδοτημενος είχε αναλάβει τη συντήρηση,είναι σαν να είχαν αναλάβει τα κεντρικά. Το παν είναι να υπάρχει σφραγίδα και ενημέρωση συστήματος ηλεκτρονικά. Από εκεί και πέρα είσαι οκ.
    Τώρα για τις εργασίες,είναι μερικοί που ακόμη δεν ξεχωρίζουν το παλιό μοτέρ που είχε κυκλο σέρβις ανά 3.000χλμ, με το f4 που φοράς με κύκλο ανά 6.000 χλμ.
    Οι εργασίες στα 6.000 χλμ είναι λάδια συν υγρά μετάδοσης,μάξιμουμ 20€ τα αναλώσιμα και φίλτρο αερος μάξιμουμ 10€ αυτό. Οπότε στάνταρ 30€ τα αναλώσιμα. Εργασία τώρα ανάλογα αλλά επειδή είναι πολύ απλό σέρβις και θα σαι 1η φορά πελάτης,υπολόγισε γύρω στα 40€ σύνολο,μια πολύ καλή τιμή μέχρι 45€ αν είναι πολύ τυπικός στις εργασίες.
    Φίλτρο αέρος να ξέρεις όντως μπορεί να χρειάζεται φυσιγμα,εάν είναι σε καλή κατάσταση. Μην σ ανησυχεί η εγγύηση,εάν ο εξουσιοδοτημενος ενημερώσει το σύστημα θα είσαι οκ καλυμμένος σ όλο το δίκτυο.
    Για μένα πήγαινε μετά τα 5000 χλμ και κάνε το σέρβις,εάν μένεις Αθήνα μπορώ να σου προτείνω κάποιους ειδικά στα νότια προάστια.

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παναγιώτης ή σκέτο Gogeta (Mastered Ultra Instict)

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2017

Δεν ξερω τι γινεται, δεν μπορω να διορθωσω το post που εκανα...το νοημα νομιζω το καταλαβατε.......
    Καλησπερα και παλι.Γραφω για να εκφρασω τη στεναχωρια μου σχετικα με το σερβις των 6 μηνων στο citycom abs που εχω.Το μηχανακι αγοραστηκε στα μεσα ιουλιου και στο βιβλιαρακι του γκοργκολη λεει σερβις στα 6000 χιλ η στους 6 μηνες.Πηρα λοιπον την λιστα με τα εξουσιοδοτημενα σερβις και τους πηρα ολους εναν εναν τηλεφωνο για να ρωτησω για το κοστος.Και εκει ξεκιναει το δραμα.Για λαδια, βαλβολινες και φιλτρο λαδιου,αυτα που αναφερει το σχετικο εγγραφο οτι χρειαζονατι αλλαγη, μου ζητησαν απο 25 εως 60 ευρω.Ενας μαλιστα (δεν θα πω ονομα) μου ειπε 100 ευρω γιατι λεει πρεπει να γινει ρυθμιση βαλβιδων και εκκεντροφορου (!!!).Αλλοι μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να κανω σερβις και να κανω καποια χιλιομετρα ακομα.Ενας μου ειπε με μεγαλη επιθετικοτητα οτι τα λαδια επρεπε να εχουν ηδη αλλαχτει (τα αλλαξα στα 1000 χιλιομετρα),ενω στο χαρτι λεει 6000 χιλ.Ενας αλλος ειπε οτι το φιλτρο αερα δεν θα το αλλαξουμε αλλα θα το φυσηξουμε γιατι δεν χρειαζεται ενω αναφερεται στο χαρτι οτι η μη αλλαγη φιλτρου αερα συνεπαγεται την διακοπη της εγγυησης.Να σημειωσω οτι το μηχανακι εχει 4504 χιλ εκ των οποιων τα 2000 εχουν γινει σε πληρως ανοιχτο δρομο (αυτοκινητοδρομο).Σκεφτομα οτι σιγα τη δουλεια, η το χρονο που θα παρει.Τα κανω και μονος μου σε 20 λεπτα στην αυλη μου.Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα πραγματικα απογοητευθηκα...

Καθολικοί Συντονιστές GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

Δεν ξερω τι γινεται, δεν μπορω να διορθωσω το post που εκανα...το νοημα νομιζω το καταλαβατε.......
    Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις με την δικρθωση του post?

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2017

Θελω να κανω επεξεργασια μηνυματος αλλα μετα δεν μου το αποθηκευει...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον GusNoLimits Εμφάνιση δημοσίευσης
    Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις με την δικρθωση του post?

via Tapatalk

Administrator johnpats's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Θελω να κανω επεξεργασια μηνυματος αλλα μετα δεν μου το αποθηκευει...
    Κάποιοι browsers έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα.Μου συμβαίνει και εμένα από τον υπολογιστή της εργασίας
    Γιαννης

Νέο Μέλος john mess's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2012

Καλησπέρα. Ήρθε η ώρα μου και μένα σήμερα!Πήγα λοιπόν σήμερα το πρωί και έκανα το σέρβις των 18000χιλ. Πριν μερικές εβδομάδες είχα κάνει μια έρευνα αγοράς (από κοντά) και όχι από το τηλ,για το πόσο θα κοστίσει, στο περίπου πάντα.Οι τιμές που άκουσα ήταν από 190 με 240 χωρίς τακακια με μπιλιες Dr pulley και φυσικά χωρίς ΦΠΑ(εγώ το ζήτησα)Κατέληξα σε εξουσιοδοτημενο κοντά (ευτυχώς) στην γειτονιά μου.Για 2 λογους :1ον λόγο της τιμής(200€ με μπιλιες Dr pulley)και 2ον γιατί του είπα πως έχω καεί από το δίκτυο της SYM και θα ήθελα να βρίσκομαι στον χώρο του σέρβις. Οκ, μου λέει,όλα καλά.
    Πάω σήμερα την ώρα που μου είπε. Του δίνω άδεια για να περάσει τα στοιχεία και κλειδιά. Μετά από 10 λεπτά μου λέει ότι αν θέλω μπορώ να πάω καμία βόλτα γιατί είναι μεγάλο και θα αργήσει(?).τρώω το πρώτο σκάλωμα. Του λέω ότι αλλά είχαμε συμφωνήσει και όλα καλά. Ξεκίνησε το σέρβις και φτάσαμε στον Ιμάντας-μπίλιες. Βλέπω τον μηχανικό που πάει να βάλει τις μαμά(καινούργιες).Όπα,του λέω είχαμε πει για Dr pulley. Μου λέει ότι δεν του είχε πει κανείς τίποτα. Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (να συνεννοηθούν αν το είχα πει η οχι,και μέχρι να βρουν γιατί η αγορά έχει έλλειψη) τι φέρνουν.καταωτην διάρκεια του σέρβις διαπιστώθηκε ότι θέλω και τακακια εμπρός και πίσω.Λεω παιδιά, εννοείται δεν το συζητώ,αλλαγή.Μου λέει ότι έχει τα γνήσια (20)αλλά και τα EBC τα οποία είναι και ποιο φθηνά αλλά εξίσου καλά.οκ, να τα δοκιμάσω, βάλτα πάνω.Υποψειν τα ebc στην αγορά στοιχιζουν περίπου 13 με 15€. Έρχεται και η ώρα της......πληρωμής!277 με ΦΠΑ.Μα, (πάλι εγώ)είχαμε πει δεν με ενδιαφέρει το ΦΠΑ. Οκ, μου λέει τότε είναι 225.Τα συμπέρασμα δικά σας.

Συγνώμη για τη ιστορία της ζωής μου..

Υ.Γ:Υπόψη,όταν έψαχνε για τις μπιλιες του είπα ότι γνωρίζω ότι η τιμή τους παίζει από 35-45 σε νορμάλ πάντα πλαίσια..... Αν καταλαβενεται τι εννοώ

Στάλθηκε από το E6653 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by john mess; 16-01-18 at 12:27 PM.

Senior Member cabrinha's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

To προβλημα ποιο ειναι;
    Νικόλας

Μέλος dukepapas's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2016

Παιδια μολις πατησα τα 12000 και αναψε το λαμπακι τι εχουμε σε αυτο το σερβις κοστος και τι εχει να κανει..;

Επισης μου εσπασε η βιδα πισω που στεκεται η βαση της μπαγκαζιερας εχει 3 δυο επανω και μια στο κεντρο πανω απο την πινακηδα ελπιζω να μπορει να βγει απο το σπιρομα αλλιως την κατσαμε την βαρκα επισης ξερει που μπορω να την βρω αυτη την μεγαλη βιδα εχει αλεν απο επανω.

Σελίδα 34 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 3233343536 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας Η πρώτη ημερήσια εκδρομή του Scooter Club Hellas για τον μήνα Σεπτέμβριο θα πραγματοποιηθεί στην Στενή Ευβοίας,απολαυστικά χιλιόμετρα με μπόλικη και καλή διάθεση! Γεμίστε τα ντεπόζιτα σας και ελάτε να περάσουμε όμορφα!!!