motokinisi motoxouhellis
Σελίδα 19 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 17181920 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 181 έως 190 από 193

Thread: Νέο suzuki burgman 650cc 2013

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008

Απ: Νέο suzuki burgman 650cc 2013

Ωραίο εργαλείο, το γλυκοκοιτούσα από την εποχή που είχα το 400 burgman. Να το ευχαριστηθείς και πάντα όρθιος!
    Σωκράτης

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2014

Ευχαριστώ πολύ και πάλι παιδιά περιμένω πως και πώς να γράψω όμορφα και πολλά χιλιόμετρα μέσα από τις εκδρομές μαζί σας και να γνωριστούμε και καλύτερα .

Admin Scooter Club Hellas kscorpion's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2007

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον andreasb Εμφάνιση δημοσίευσης
    Μετά από 1,5 μήνα στην κατοχή μου και 2.500 χλμ το πήρα με 3.900χλμ τώρα έχει 6.500 χλμ.
    Μου έλειψε στην αρχή η απίστευτη πολυθρόνα του MAXSYM 400 (Τώρα συνήθισα την ποιο όρθια θeση οδήγησης ) αλλά συνεχίζει να μου λείπει ο αεραγωγός του χειμώνας γαρ και το ντουλαπάκι στην τάπα βενζίνας ( έβαζα τον καφέ μου )
    Αρκετά καλό και τίμιο το MAXSYM αλλά κάτι με γαργαλαγε εδώ και 1,5 χρόνο .
    Χάζευα το TMAX530 του γείτονα και το BMW GT 650 και πριν ένα χρόνο περνώντας από την SUSUKI στο Μπουρναζι το είδα !!!!! γκρι ματ κούκλα !!!!!
    9990 λέει σε προσφορά …. Η σκέψη μου πάντα στο πρόβλημα του cvt και του μεγαλου κόστους επισκευής !!!!! Έχουμε μου λένε μηχανάκι για test ride .Τι είχα να χάσω ?????
    Το βάζω μπροστά ( τι γα@@τος ήχος σκέπτομαι ) ωπ κανένας κραδασμός ,ωραία επιτάχυνση λέω θυμίζει μοτοσυκλέτα !!! Μετά από μια μικρή βόλτα το πήγα πίσω .
    Πολλά τα λεφτά αμάξι παίρνεις σκέπτομαι . Αξίζει ??????
    Προσπάθησα να το ξεχάσω αλλά το μικρόβιο είχε ήδη μπει .
    Μετά από ένα χρόνο μπαίνω αγγελίες τιμή 10990 όχι ρε γαμωτο ακρίβυνε ????? έχει και το πρόβλημα με το cvt ….
    Ωχ !!!!! burgman 650 4os 2016 3.900 χλμ 8200 με 5 χρόνια δωρεάν σέρβις!!!!!
    Με ένα πρόχειρο υπολογισμό τα έξοδα για την επισκευή του cvt αν παρουσιάσει πρόβλημα καλύπτονται από το κέρδος των σέρβις .
    Πολλά τα λεφτά ρε γαμωτο σκέπτομαι πάλι αξίζει ????
    Ναι αν μπορείς να τα δώσεις αξίζει , αξίζει και με το παραπάνω !!!!!!
    Ο απολύτως ορισμός του mega scooter για έμενα μαζί με αλλά 2 ( για ευνόητους λόγους δεν θα τα αναφέρω )
    Πάμε να δούμε τι πληρώνουμε με αυτά τα λεφτά .
    1) Χώρους ναι πολλούς χώρους για εμένα δεν νοείται mega scooter χωρίς χώρους
    2) Προστασία από καιρικές συνθήκες ( θερμαινόμενα γκριπ θερμαινόμενη σέλα ηλεκτρική ρύθμιση ζελατίνας καθ ύψος και μια κουβέρτα και ας χιονίζει και ας βρέχει το σκαρί μου το αντέχει .
    3) Άβαφα πλαστικά ( εκεί έχει κάνει έκπτωση ) TMAX BMW GT650 πολύ ανώτερα ποιοτικά .
    4) Χρώμα γκρι ματ απλά καταπληκτικό – πανέμορφο .
    5) Χρηστικότητα … με τους αναδιπλούμενους καθρέφτες περνάς πιο άνετα ανάμεσα στα αυτοκίνητα από ότι με το maxsym .Κραδασμοί ανύπαρκτοι πολύ σημαντικό και στην κίνηση-εκκίνηση και στο ταξίδι με όσα πας .
    6) Στρίβει !!!! όχι σίγουρα σαν tmax αλλά στρίβει .
    7) Μούρη εντυπωσιακή ψαρωτικο !!!!! Από την μέση και πίσω αδιάφορο .
    Ενεργητική ασφάλεια πάρα μα πάρα πολύ καλή έχει αρκετή δύναμη στην προσπέραση ροπατο ακόμη και όταν πας να προσπεράσεις με 140 εύκολα και γρήγορα το κοντέρ δείχνει 170 και με 2 άτομα ( το κοντέρ κλέβει 9% )170 κοντέρ 155 πραγματικά .Η αλήθεια είναι ότι και μετά τα 150 θα έπρεπε να παταει λιγο καλύτερα .Τα φρένα δεν τα έχω δοκιμάσει σε απαιτητικό φρενάρισμα .
    9) Κατανάλωση 5,7 στα 100 ένδειξη από Μεταμόρφωση προς κέντρο πάντα με κίνηση και ήρεμη οδήγηση και αρκετά φρένα αλλά στο βενζινάδικο το 5.7 δείχνει λάθος βάση των λίτρων που βάζω στην πράξη είναι 5 λίτρα .Εθνική με 2 άτομα νορμάλ 4,8 στα 100 χλμ .
    10) Αρκετά βαρύ στα χαρτιά αλλά μέχρι τώρα αν προσέξεις λίγο πως παρκάρεις το πρόβλημα εξαλείφεται ,από την στιγμή που ξεκινήσεις απλά δεν υπάρχει βάρος
    11) Για το μεταξόνιο του (αρκετά μακρύ ) ο κύκλος στροφής του είναι καλός .
    12) Οδηγικη απόλαυση !!!!!! Αν και η εμπειρία μου με μοτοσυκλέτες μεγάλου κυβισμού δεν είναι αρκετή θα έλεγα ότι για το μέγεθος και το βάρος του για σκούτερ πάντα !!!! απλά σε καυ….. σε φτιαχνει !!!! Ναι στρίβεις προσπερνάς έχεις δύναμη να κάνεις το κέφι σου ,και όμως δεν είναι μόνο ένα κυριλλε μεγάλο σκούτερ ,άνετα ταξιδεύεις παρέα με τουρινγκ μοτοσυκλέτες χωρίς να τους σπας τα νεύρα να σε περιμένουν .
    13) Ελπίζω να ισχύει το γεγονός της βελτίωσης της αξιοπιστίας του cvt όπως υποστηρίζει η αντιπροσωπεία όπως και το γεγονός αν συντηρηθεί σωστά να μην διαλύσει .θα δούμε , συγγνώμη αν σας κούρασα .
    14) Κάτι επίσης σημαντικό , τα κουμπιά για το σειριακό πολύ δύσχρηστα ιδίως με γάντια χειμωνιάτικα (μέχρι όταν και αν το πουλήσω αχρησιμοποίητα θα μείνουν ) Το power μπουτον αρκετά χρήσιμο ιδίως σε στροφές που σε φρενάρει όταν αφήνεις το γκάζι και κραταει τον κινητήρα στην μέγιστη ροπή του για να μπαίνεις καλύτερα στις στροφες ,στις προσπεράσεις δεν μου χρειάζεται τόσο προφανώς λόγο του συντηρητικού της οδήγησης μου .
    15) Έπεται συνέχεια
    Φίλε μου Αντρέα καλοτάξιδο !!!

Καλώς όρισες στην παρέα των μεγάλων Burgman σε όγκο , χωρητικότητα , ανέσεων , επιδόσεων και ξεκούραστου ταξιδιού

Λέγεται και μέχρι στιγμής επιβεβαιώνεται ότι το νέο μοντέλο που έχεις στα χέρια σου έχει τελικά λύσει το πρόβλημα του cvt . Θα μας το δείξει βέβαια ο χρόνος που μέχρι στιγμής αυτό αποδεικνύει ότι όλα πάνε καλά .

Όσον αφορά το σειριακό κιβώτιο πίστεψε με είναι θέμα χρόνου να το συνηθίσεις και θα δεις πόσο χρηστικό και απολαυστικό είναι , καθώς επίσης και πιο οικονομικό στην κατανάλωση αφού παίζεις με μια ταχύτητα ακόμα παραπάνω ενω στο αυτόματο δεν στην βάζει ποτέ και ακόμα και στην εθνική είναι σαν να πηγαίνει με πέμπτη ενώ έχει και την έκτη ή αλλιώς OD

Κωνσταντίνος
    Πρόεδρος και εκ των ιδρυτών
    του ScooterClubHellas
    support@scooterclubhellas.gr
    6977/404929

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2014

Πολύ χρήσιμη η πληροφορία για το ότι στο αυτόματο δεν κάνει χρήση της έκτης ομολογώ ότι δεν το ήξερα . Να ένας λόγος για να αρχίσω να το χρησιμοποιώ ,να είσαι καλά . Επίσης μου έχουν πει ότι μπορείς και στο παλαιότερο μοντέλο να βάζεις το cvt του νέου μοντέλου .Αντε μήπως ανεβάσουμε λίγο την συμμετοχή των big burgman γιατί μας έχουν φάει τα tmax και integra! !!!! Χα χα χα

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2014

Βουτυρο !!!!!!! το ατιμο στο ταξιδι του με 2 ατομα και ταχυτητες 140 με 160 .Καποιες στιγμες εσκυβα για να μην με πιανει καθολου ο αερας και ηταν σαν να ειμαι σε πανω σε ηλεκτρικο διτροχο και ΠΛΗΡΗ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ με κορυφαια βεβαια την καναπεδατη θεση οδηγησης !!!! Καταναλωση 5,7 . Αν και λατρης της μπαγκαζιερας δεν την βαζω και ας την εχω καινουργια σχεδον να καθεται οι χωροι που εχει και ειναι πολλοι μου αρκουν .

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2015

Γεια σας φιλοι μου . ΚΑΛΗ και ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ χρονια σε ΟΛΟΥΣ σας !!!

Χθες παρελαβα το νεο μου BURGMAN 650 executive σε αντικατασταση ιδιου που αφεισα με 128.000km !!! Τ Ε Λ Ε Ι Ο ετσι απλα!!! Αρχοντικο στην οδηγηση με υπεροχη ...θεα απο το τιμονι !!! Παρ οτι κουραστηκα με τα προβληματα του προηγουμενου με το CVT , χαιρομαι που ξαναπηρα SUZUKI BURGMAN 650 !!!!!! Ευχαριστω βεβαια και εσας τους φιλους μου στο site , που σε μια στιγμη ...κρισης ζητησα την γνωμη σας για αγορα AK650( !!!! )και με πεισατε για BURGMAN !!!!
    Μονο ενα προβλημα : ψαχνω το χειροφρενο δεξια χαμηλα στο ταμπλω !!! ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΒΟΛΗ η θεση του αριστερα κατω απο το καθισμα!!! Αλλα λιγο το...κακο !Και με μπαγκαζιερα KAPPA 56 και ανεμοθωρακα GIVI,...αυτοκινητο!!!
    Ευχομαι σε ολους μας χαρουμενα χιλιομετρα!!!....

Super Moderator Pistolero's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2011

Καλά χιλιόμετρα να εχεις
    Piaggio carnaby 125
    Honda sh150
    Honda sh300 abs
    Yamaha tmax500 abs + Honda pcx125

Φωτης

YAMAHA TMAX

Administrator johnpats's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Νέο suzuki burgman 650cc 2013

καλά χιλιόμετρα φίλε μου!!Οπωσδήποτε φωτογραφιές να το θαυμάσουμε!!!
    Γιαννης

Senior Member #evripidis#'s Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2012

Καλοτάξιδος. Εύχομαι να ξεπεράσεις τα χιλιόμετρα του προηγούμενου Burgman σου.

Καθολικοί Συντονιστές GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

Ωωω να το χαρείς με υγεία!!!

Επειγόντως φωτογραφίες!!!

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Σελίδα 19 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 17181920 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας
Κυριακή 23/9/2018 εκδρομή στην Στενή Ευβοίας Η πρώτη ημερήσια εκδρομή του Scooter Club Hellas για τον μήνα Σεπτέμβριο θα πραγματοποιηθεί στην Στενή Ευβοίας,απολαυστικά χιλιόμετρα με μπόλικη και καλή διάθεση! Γεμίστε τα ντεπόζιτα σας και ελάτε να περάσουμε όμορφα!!!