Sym Γκοργκόλης motokinisi
Σελίδα 98 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 4896979899 ΤελευταίαΤελευταία
Αποτελέσματα 971 έως 980 από 988

Thread: GTS 250i/300i F4 <Αξεσουάρ> - Άλλα

Μέλος Sakaross Priestrose's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2016

Απ: GTS 250i/300i F4 <Αξεσουάρ> - Άλλα

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον gogeta5 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Από τη φώτο που έχεις 1 χαρά φαίνεται,η πιο μεγάλη μήπως φουσκώνει με τον πολύ αέρα (εχω δει να πεφτει 2κυκλο ετσι,τωρα πιο δυσκολο στα 180+ κιλα αλλα γινεται) ή μαζεύει νερα. Καλοφόρετη.
    Εγώ θα την άλλαζα εάν είχε πολύ μανούρα για να τη βάλω επειδή είναι τσίτα αλλά 1 χαρά μου φαίνεται.
    Το εσωτερικό λες βαμβακερό,έχε το νου σου στην εξάτμιση,μη λιώσει κομμάτι πάνω γιατί είναι μανούρα να το βγάλεις μετα

Send by New Planet Vegeta
    Ίσως εχεις δίκιο.
    Ίσως, τα 18+cm, βρίσκουν στο έδαφος και ποτίζουν την επένδυση.

Αυτό που κυρίως με απασχολεί όμως είναι, ότι μπροστά δεν δείχνει να εφαρμόζει καλά, σε σημείο που με λίγο αέρα πιστεύω δεν θα μείνει στην θέση της.
    Επίσης από την αριστερή μεριά, του σκουτερ, είναι σφιχτή χαμηλά στα πλάγια.
    (ασφαλίζει δηλαδή την αριστερή μεριά του ντεπόζιτου,εκεί που βάζουμε τα πόδια),
    ενώ αντίστοιχα, από την δεξιά μεριά, δεν θα μου κάνει εντύπωση αν βρω καμιά γάτα μέσα.

Φοβάμαι κι όλας για γρατσουνιές, στο σημείο της καρίνας και πίσω, από σφαλιάρες που θα δίνει λόγω κίνησης από τον αέρα, μιας κι εκεί καταλήγει η κουκούλα αυτή.

Μπαίνει εύκολα, αλλά νομίζω ότι ίσως προορίζεται για προστασία σε κλειστούς χώρους.
    Βέβαια η πιο μεγαλη ίσως είναι όντως μεγάλη..
    Ίσως δεν προορίζεται για σκουτερ..
    Πφφ
    Πολύ ανασφάλεια..

Θα πάω στον μηχανικό μου, μιας και από κει την πήρα, να εφαρμόσουμε και την πιο μεγάλη και βλέπουμε.

Υ.γ.: Η κουκούλα αυτή δεν έχει λουριά για ασφάλιση, αλλά ελαστικές ραφές στην μπροστά και πίσω μεριά της μόνο.
    Υ.γ2: Έχω δει να πέφτουν μηχανακια και χωρίς κουκούλα από τον αέρα. Πίστεψε με, εδώ στην Ρόδο φυσά.
    Υ.γ3: Εννοείται ότι δεν παίζει να εφαρμοστεί η κουκουλα σε ούτε καν χλιαρό στάδιο.
    13/03 FUEL LAST CHECK
    Odo:
    8270Km , Average Efficiency: 3,29L/100Km

S
    YM GTS300iF4
    CBS +AKRAPOVICS-P14S03-HRSSBL
    Το F4 μου είναι προέκταση του εαυτού μου κι εγώ όπως αποδεικνύεται, ένας ώριμος Κάγκουρας.
    Sakaross Priestrose 22/03/2017 όταν τοποθέτησε την akrapovic

Senior Member BAD BOY's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Για μένα θες την μεγαλύτερη. Να καλύπτει όλη τη ρόδα μπροστά και να μην αφήνει τα κενά που λες από αριστερά.
    Υγ.
    Μπορείς να την δένεις με ένα σκοινί στο κέντρο σαν δέμα δλδ.
    Ενω μπροστά εφόσον καλύπτει την ρόδα,σηκωνω ελαφρά και την πατάω με το λάστιχο οπότε δεν πάει πουθενα όσο και αν φυσάει.

MAXSYM 400i ABS 34PS
    "by thanos"
    BADBOY>ΘΑΝΑΣΗΣ

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Να η δικιά μου, που την έχω απο το Burgman 250 που είναι λιγότερο ογκοδες από το maxsym....αλλά την δουλειά της την κάνει. Σκόνες βροχές γάτες.

MAXSYM 400i ABS 34PS
    "by thanos"
    BADBOY>ΘΑΝΑΣΗΣ

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2009

Κάθε μέρα το κάνετε αυτό όσοι βάζετε κουκούλα?

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2016

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον BAD BOY Εμφάνιση δημοσίευσης
    Για μένα θες την μεγαλύτερη. Να καλύπτει όλη τη ρόδα μπροστά και να μην αφήνει τα κενά που λες από αριστερά.
    Υγ.
    Μπορείς να την δένεις με ένα σκοινί στο κέντρο σαν δέμα δλδ.
    Ενω μπροστά εφόσον καλύπτει την ρόδα,σηκωνω ελαφρά και την πατάω με το λάστιχο οπότε δεν πάει πουθενα όσο και αν φυσάει.

MAXSYM 400i ABS 34PS
    "by thanos"
    Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες συν x3(ονοματε,τροχε,φορουμιτη). Καλή ιδέα αυτή με το σχοινί.
    Να ξεκαθαρίσω ότι αριστερά δεν εχω κενο, αλλά σε σχέση με την δεξιά πλευρά είναι πιο "αερατη" η εφαρμογή.
    Αν προσέξεις στην δική μου κουκουλα(σε σχέση με την δική σου κουκούλα) καλύπτεται και η εξάτμιση,
    επίσης στο σημείο του φερινγκ και της πλάτης συνεπιβάτη θα δεις ότι εφαρμόζει καλα(είναι σαν η κουκούλα να εχει ραφτεί γι αυτά τα δύο, είναι σαν θηκη σε αυτά τα σημεια).
    Αυτό που κάνεις εσύ με την μπροστα ρόδα εγω δεν μπορώ να το κάνω λόγο της σχεδιαστικής ιδιαιτερότητας που αναφέρω παραπανω και λογο του ότι θα μου μουχλιάσει σίγουρα με τις βροχές. Βρέχει μέρες εδώ στην Ρόδο.
    Φοβάμαι ότι αν πάρω την πιο μεγάλη θα είναι ακομα πιο "αερατη".
    Βέβαια αν προσέξεις τις διαστάσεις θα δεις οτι μιλάμε για ελάχιστη διάφορα άλλα .. δεν ξέρω.
    Δυστυχώς δεν με βγάζει κι ο δρόμος μου προς το εξουσιοδοτημένο συνεργείο στο οποίο και εμπορεύτηκα την εν λόγω κουκούλα να δοκίμαζα και το άλλο μέγεθος..

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον antonis123 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Συν x2(τροχε,φορουμιτη) την έχω βάλει μία μόνο φορά για να δω την εφαρμογή της αλλά δεν έχουν αρχίσει ακόμα οι βροχές εδώ.
    Η δική μου είναι πάρα πολύ εύκολη στην τοποθέτηση και δεν θα με πείραζε να την βάζω κάθε βράδυ.
    Ο μόνος λόγος που την πήρα όμως, είναι για την προστασία κατά την χειμερινή αποθηκευση.
    Αν δεν είχα ιδιωτικό χώρο(αυλή) στο οίκημα που μένω και το αφηνα στον δρόμο ή σε πυλωτή θα την έβαζα κάθε μέρα για πολλούς λογους. Πειραχτήρια, γάτες, αυτούς που τους αρέσει να μετακινούν μηχανακια για να παρκαρουν και για την αποφυγή διευκόλυνσης διαλογής λείας από κυνηγούς γνωστούς και ως ελαφροχέρηδες.

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2011

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον antonis123 Εμφάνιση δημοσίευσης
    Ναι δεν κάνω πάνω από 2 λέπτα
    και παραμένει μήνες πεντακάθαρο.
    Έχω να το πλύνω από 1/10.

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον Sakaross Priestrose Εμφάνιση δημοσίευσης
    Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες συν x3(ονοματε,τροχε,φορουμιτη). Καλή ιδέα αυτή με το σχοινί.
    Να ξεκαθαρίσω ότι αριστερά δεν εχω κενο, αλλά σε σχέση με την δεξιά πλευρά είναι πιο "αερατη" η εφαρμογή.
    Αν προσέξεις στην δική μου κουκουλα(σε σχέση με την δική σου κουκούλα) καλύπτεται και η εξάτμιση,
    επίσης στο σημείο του φερινγκ και της πλάτης συνεπιβάτη θα δεις ότι εφαρμόζει καλα(είναι σαν η κουκούλα να εχει ραφτεί γι αυτά τα δύο, είναι σαν θηκη σε αυτά τα σημεια).
    Αυτό που κάνεις εσύ με την μπροστα ρόδα εγω δεν μπορώ να το κάνω λόγο της σχεδιαστικής ιδιαιτερότητας που αναφέρω παραπανω και λογο του ότι θα μου μουχλιάσει σίγουρα με τις βροχές. Βρέχει μέρες εδώ στην Ρόδο.
    Φοβάμαι ότι αν πάρω την πιο μεγάλη θα είναι ακομα πιο "αερατη".
    Βέβαια αν προσέξεις τις διαστάσεις θα δεις οτι μιλάμε για ελάχιστη διάφορα άλλα .. δεν ξέρω.
    Δυστυχώς δεν με βγάζει κι ο δρόμος μου προς το εξουσιοδοτημένο συνεργείο στο οποίο και εμπορεύτηκα την εν λόγω κουκούλα να δοκίμαζα και το άλλο μέγεθος..
    Έλα συνονόματε...δεν το ήξερα!
    Λοιπόν όπως είπα είναι από το προηγούμενο μότο όποτε του πέφτει ελαφρός μικρότερή.
    Είναι από το Lidl αγορασμένη πριν 5-6 χρόνια.
    Είναι η ψιλή που μαζεύει αμέσως και πιάνει πολύ μικρό χώρο αποθήκευσης.
    Δεν κάνει σημάδια γιατί είναι πολύ ελαφριά.

Το σχοινί είναι λάστιχο το οποίο έχει δύο θηλακια και στο ένα ειναι δεμένο, στο άλλο το περνάω από μέσα και σφίγγω όπου θέλω.

Στο πίσω μέρος την έχω εγώ επίτηδες έτσι για να μην ακουμπάει στην εξάτμιση αλλά και να εφαρμόζει πιο κολλητά και να μην περνάει Τπτ από κάτω.
    Αν την αφήσω ελεύθερη καλύπτουν εξάτμιση οριακά και όλο το πίσω φτερό.

MAXSYM 400i ABS 34PS
    "by thanos"
    BADBOY>ΘΑΝΑΣΗΣ

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2012

Καλημέρα,

ρε παιδιά θυμάται κανείς την διάσταση του σπειρώματος των universal καθρεφτών που έχουν βάλει πολλοί αντί για τους μαμά καθρέφτες? Ψάχνω στο νήμα και δεν το βρίσκω πουθενά.
    Κώστας

Senior Member cabrinha's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2010

Με επιφυλαξη Μ10χ1.5
    Νικόλας

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2012

Ευχαριστώ για την απάντηση Νικόλα.
    Κανένας που έχει βάλει και είναι σίγουρος?
    Κώστας

Ημερομηνία εγγραφής
    Apr 2016

10αρι επιβεβαιώνω κι εγώ.
    Το βήμα όμως δεν το ξέρω.
    Πληροφοριακά, και οι δυο βάσεις είναι δεξιοστροφου βιδωματος.
    Το αναφέρω για να αποφύγεις την πιθανή αγορά anti-clockwise καθρέπτη.
    13/03 FUEL LAST CHECK
    Odo:
    8270Km , Average Efficiency: 3,29L/100Km

S
    YM GTS300iF4
    CBS +AKRAPOVICS-P14S03-HRSSBL
    Το F4 μου είναι προέκταση του εαυτού μου κι εγώ όπως αποδεικνύεται, ένας ώριμος Κάγκουρας.
    Sakaross Priestrose 22/03/2017 όταν τοποθέτησε την akrapovic

Σελίδα 98 από 99 ΠρώτοΠρώτο ... 4896979899 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •