motokinisi
Σελίδα 480 από 480 ΠρώτοΠρώτο ... 380430478479480
Αποτελέσματα 4,791 έως 4,796 από 4796

Thread: Beverly ST 350ie Προβλήματα και λύσεις

Moderator GusNoLimits's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2015

Απ: Beverly ST 350ie Προβλήματα και λύσεις

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον dimi_tris Εμφάνιση δημοσίευσης
    15 μηνων το beverly με 7000 χιλιομετρα.πηγα σημερα το απογευμα να το βαλω μπροστα και ειδα πως εβγαζε καπνο κατω απο τον κινητηρα και ειχε μια ασχημη μυρωδια,αμεσως το εσβησα και εψαξα να βρω τι γινεται.κοιταξα κατω απο τον κινητηρα και ειδα αυτα που βλεπεται στην φωτο.χανει υγρο απο το μαυρο,εχει κατι σαν φλαντζα εκει και εχει διαρροη.τι προβλημα ειναι αυτο;
    Έτσι όπως το βλέπω σαν κομμένη φλάντζα κεφαλής μου μοιάζει.

Πρέπει να επισκεφτείς ενα συνεργείο άμεσα.

via Tapatalk
    Κωνσταντίνος
    Daytona Dy50 08'
    Piaggio Beverly 300ie 15'
    Kymco DownTown 350i abs 16'

Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2010

Μια λύση υπάρχει.. Το καθαρίζεις καλά, κάνεις μια βόλτα και βλέπουμε το σημείο που χάνει. Αν μπορεί, βγάλε μια φωτό το σημείο που είναι η μπουζόπιπα.. Έχει μια βιδούλα δίπλα που είναι ύποπτος. Έχανε στο δικό μου. Στο beverly πάνω σε αυτή τη βίδα βάζουν ενα μπρατσάκι που κρατάει την μπουζόπιπα αν θυαμάμαι καλα.

Μέλος nikitas1983's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2016

Καλύτερα πήγαινε άμεσα συνεργείο και μην το κυκλοφορείς, οτι και να είναι, μυρίζει γιατί καίγεται. Αν είναι λάδι κι όλας θα μπορούσε μέχρι φωτιά να πάρει από τις θερμοκρασίες που αναπτύσσονται. Μπορεί να είναι και κάτι σχετικά απλό αλλά πάντως μην το καθυστερείς. Έξαλλου λογικά έχεις και εγγύηση
    beverly 300ie ABS/ASR

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2016

τελικα απο οτι μου ειπαν εγινε αλλαγη θερμοστατη και ολα οκ,αυριο θα παω να το παρω.

Νέο Μέλος Alex1919's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2017

Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από τον tsoukas.stathis Εμφάνιση δημοσίευσης
    έχει τύχει σε κανέναν να τραβάει το τιμόνι δεξιά 7/17 με abs δεν μπορεί να το βρει ο τοπικός αντιπρόσωπος και δεν έχει άλλον εδώ (επαρχία) παρακαλώ βοήθεια όλοι οι έλεγχοι από μέρους μου έχουν γίνει και δεν έχω μπαγκαζιέρα.
    Φιλε καλησπερα.
    Σημερα μετα απο μεγαλη βολτα που εκανα (70 χλμ) το παρατηρησα και εγω καθε φορα που αφηνα το τιμονι.Σαν να πλαγιαζει απο μονο του και τραβαει ολο το μηχανακι δεξια.Πρεπει να βαζω περισσοτερο βαρος αριστερα για να πηγαινει ευθεια.
    ΜΟΝΟ οταν αφηνω τα χερια.
    Ισως παω μια βολτα απο τον αντ/πο και εγω.
    αγορασμενο 10/2017
    Τι ψαξατε εαν επιτρεπεται?

Νέο Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2016

Εγώ κάνω καθημερινά 100χλμ! Από την αρχή έχω αυτό το πρόβλημα και όπου το πήγα δεν ήξερε κανένας! Αυτό που έκανα είναι: σήκωσα το μπροστινό και έβαλα έναν τακο από κάτω στον σκελετό για να κάθετες στον αέρα και είδα ότι το τιμόνι δεν γύρναγε ελεύθερα δεξιά αριστερά αλλά είχε τεράστια ένταση ΑΡΙΣΤΕΡΑ! Με αποτέλεσμα το μηχανάκι ενώ τρέχει να «γέρνει» δεξιά! Έβγαλα μάσκα και φανάρι και ειδα ότι ΟΛΑ τα καλώδια οι ντιζες του γκαζιού και τα σωλινακια από τα φρένα κάθε φορά που στρίβει το τιμόνι δεξιά τεντώνουν υπερβολικά! Αν ξέρεις τα τακτοποιείς ποιο καλά όπως έκανα κι εγώ αλλοιώς πας στον «μάστορα» και του λες τι θες να σου κάνει

Σελίδα 480 από 480 ΠρώτοΠρώτο ... 380430478479480

Δικαιώματα δημοσιεύσεων

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε threads
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Ακολουθήστε μας
Κοπή Βασιλόπιτας 2018
Σας περιμένουμε το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 20:30 στην οικογενειακή Ταβέρνα ''Αναστάλια '' Τερψιθέας 1 & Αχιλλέως στο Παλαιό Φάληρο Το κόστος συμμετοχής είναι 15 ευρώ ανά άτομο.